Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?

Πήγαινε κάτω 
+21
candy-candy
ioanna
Τερυλία
ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Sierra
souka
ntalia
TZENHG13
ΜΙΜΙ
EYH
liana
nansecrets
mariam
candy+terry
origdim
domniki
dolly
Aldebaran
akaliakoukou
Λορένα
misspepper77
25 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?
Η "Γλυκιά Κάντυ" του Άντονυ
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Vote_lcap57%Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Vote_rcap
 57% [ 21 ]
Το εισητήριο χωρίς επιστροφή του Τέρρυ
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Vote_lcap27%Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Vote_rcap
 27% [ 10 ]
Κάποιο άλλο (προσδιορίστε ποιο και γιατί)
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Vote_lcap16%Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Vote_rcap
 16% [ 6 ]
Σύνολο Ψήφων : 37
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2009 5:39 am

Εδώ σας θέλω...Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 5036
Και εμένα επίσης... Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 35868
Ποιο νομίζετε ότι έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ μας?
Δύο δώρα μου έρχονται στο μυαλό ως επικρατέστερα, κι αυτά είναι τα εξής:

1 Η "γλυκιά Κάντυ", το δώρο του Άντονυ. Ήταν τόσο όμορφο και ρομαντικό!
Της είχε πει, Κάντυ, την επόμενη μέρα που θα συναντηθούμε θα είναι τα γενέθλιά σου. Και χάρισε το όνομά της σε μια καινούρια ποικιλία τριαντάφυλλα που έφτιαξε ο ίδιος...

2 Το εισητήριο χωρίς επιστροφή καθώς και η πρόσκληση για το "Ρωμαίος και Ιουλιέττα" που της έστειλε ο Τέρρυ... Ήθελε να την κρατήσει για πάντα κοντά του...

Πραγματικά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω! Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 436003608

Εσείς τι λέτε?

(παρένθεση. σε αυτή την ψηφοφορία, επειδή ήθελα να δω πως λειτουργεί, ενεργοποίησα τις εξής δυνατότητες:
α) Πολλαπλης Επιλογής και
β) Vote canceling is allowed

σας παρακαλώ όμως επειδή δεν έχουμε πολλές επιλογές, δύο είναι ουσιαστικά, να μην χρησιμοποιήσετε την πρώτη!)

Εγώ ακόμη δεν μπορώ να αποφασίσω...
Εσείς τι λέτε???

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2009 6:33 am

Χωρίς πολλή σκέψη το δώρο του Άντονυ.
Το εισητήριο μπορεί να έκρυβε ένα μήνυμα πίσω του ότι θέλω να είμαστε για πάντα μαζί αλλά...αλλά...χμμμ είμαι Αντονικιά...Ελπίζω να σας κάλυψαν τα επιχειρήματά μου... Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2009 11:18 am

Λοιπόν,
Σπόιλερ:
θα επιλέξω το τρία!

Το δώρο που έκανε την Κάντυ πιο ευτυχισμένη ήταν η υπόσχεση που της χάρισε ο Άλμπερτ όταν πήγαν για πικ νικ - έκπληξη στα περίχωρα του Σικάγο: να υποσχεθεί ο ένας στον άλλον πως θα μοιράζονται τα πάντα στη ζωή όχι μόνο τις χαρές αλλά και τις λύπες. Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 540227589

Χωρίς υπερβολές ήταν μιά έμμεση πρόταση γάμου Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 559316

Καμιά Αντονοτερρυκιά αντίρρηση; Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 727288
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠεμ Μαρ 19, 2009 3:02 pm

misspepper77 έγραψε:
.
Το εισητήριο μπορεί να έκρυβε ένα μήνυμα πίσω του ότι θέλω να είμαστε για πάντα μαζί αλλά...αλλά...χμμμ είμαι Αντονικιά...Ελπίζω να σας κάλυψαν τα επιχειρήματά μου... Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 315913

το εισιτηριο μπορει επισης να εκρυβε μια τσιγγουνια..... Razz
τουλαχιστον εγω αυτο θα σκεφτομουν!!

τεσπα, αν και αλμπερτικα, το δωρο του Αντονυ ηταν το καλυτερο!
Σαφεστατο και διχως να ψαχνεις υπονοουμενα : σου αφιερωνω ενα λουλουδι, σου χαριζω ολα αυτα τα λουλουδια!

τι εισιτηρια τωρα (τρεχα γυρευε) και υποσχεσεις.. (ναι εισαι και ζαλισμενος και να μην παρεις ντιπ για ντιπ μυρωδια για τι πραγμα σου μιλαει ο αλλος)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠεμ Μαρ 19, 2009 3:43 pm

Το εισητήριο χωρίς επιστροφή με λίγα λόγια έλεγε
"Κάντυ, σε αγαπώ και δε θέλω να ξαναχωρίσουμε ποτέ!
Θέλω να σε κρατήσω για πάντα κοντά μου!!!"

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 540227589

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠεμ Μαρ 19, 2009 7:33 pm

Βρε κορίτσια,

scratch όλα τα αγόρια το ίδιο πράγμα ήθελαν: να κρατήσουν την Κάντυ κοντά τους.
I love you Θυμάστε τα όνειρα που έκανε ο Άντονυ στο΄δείπνο τότε που υιοθετήθηκε η Κάντυ;

Το ίδιο σκεφτόταν και ο καημενούλης ο Τέρρυ. Άλλωστε σύμφωνα με το ανιμέ της είχε στείλει ένα κάρο χρήματα για τη θεραπεία του φίλου του, στο εισιτήριο θα κόλλαγε;

Αλλά του Άλμπερτ ήταν η πιό ουσιαστική και ήρθε ακριβώς τη στιγμή που η Κάντυ ήθελε από κάπου να πιαστεί και να αρχίσει να κάνει όνειρα για τη ζωή της ξανά. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dolly
Candy Expert
Candy Expert
dolly


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 47
Registration date : 25/02/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΔευ Απρ 06, 2009 10:42 pm

....... Να αναφέρω επίσης ότι η όλη η παρουσία του Άλμπερτ γενικότερα... ήταν δώρο για τη Κάντυ και φυσικά θεωρώ το πολυτιμότερο.... ήταν ο μόνος άντρας που της πρόσφερε τα πάντα, δίχως να περιμένει τίποτα. Ένα όνομα, μια οικογένεια και προοπτικές για μια καλύτερη ζωή..... Και επιπλέον δεν έμεινε εκεί, νοιάστηκε για εκείνη και την στήριξε με την παρουσία του όσο κανείς άλλος στις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής της..... cheers
Τι λουλούδια και εισιτήρια μου λέτε... οι πράξεις και το πόσο στηρίζεις τον άλλον είναι αυτά που μένουν στη ζωή... όπως και στη ζωή της Κάντυ άλλωστε. Καθώς όλα τα υπόλοιπα είναι αναμνήσεις... και με άσχημη κατάληξη μάλιστα... από τη μια η απώλεια μιας ζωής και από την άλλη μιας αγάπης.... Twisted Evil
...Ωχ το παρασοβάρεψα.... Embarassed και να σκεφτείτε ότι ήθελα να μιλήσω για δώρα. Laughing .. αυτά..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dolly στις Δευ Απρ 06, 2009 10:44 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : μικρή διόρθωση)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Απρ 07, 2009 8:05 am

akaliakoukou έγραψε:
Το εισητήριο χωρίς επιστροφή με λίγα λόγια έλεγε
"Κάντυ, σε αγαπώ και δε θέλω να ξαναχωρίσουμε ποτέ!
Θέλω να σε κρατήσω για πάντα κοντά μου!!!"


Aν και με καλυψε η akaliakoukou, θελω να προσθεσω οτι το εισιτηριο χωρις επιστροφη ηταν μια υποσχεση ζωης. Και εγινε σε μια καθοριστικη στιγμη της ζωης τους και οχι οταν ηταν ακομα παιδια.

Αχ, αυτο το εισιτηριο θα θελαμε ολες...ε, εξ ιδιων κρινω τα αλλοτρια, τι περιμενατε, τερρυκια ειμαι Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 125220

Και για μια ακομα φορα θα πω οτι στο τρενο για το Broadway η Καντυ ειναι πιο ευτυχισμενη παρα ποτε: εχει τελειωσει τη σχολη της, τα παει μια χαρα στη δουλεια της, εχει ολη τη ζωη μπροστα της και το αγορι που αγαπαει θελει να την κρατησει κοντα του για παντα.

Αν θυμαστε μετα το σοκ, στο τρενο της επιστροφης, οταν βλεπει το ζευγαρι με το μωρο, συντριβεται κατω απο το βαρος της πραγματικοτητας και απογοητευμενη σκεφτεται: "Ετσι φανταζομουν κ'εγω τη ζωη μου με τον Τερρυ. Ευτυχισμενοι για παντα"

Αντε τωρα, τα θυμηθηκα παλι και μου εχουν τελειωσει και τα χαρτομαντηλα Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 790358
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
origdim
Candy Fan
Candy Fan
origdim


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 125
Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΤΗΣ ΚΑΝΤΥ
Registration date : 25/01/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Απρ 07, 2009 9:22 am

Εγω πιστευω ακριβως, επειδη το εισητηριο χωρις επιστροφη ηταν μια υποσχεση ζωης, η οποία δυστυχως δεν πραγματοποιηθηκε ποτε, τελικα αυτο το δωρο ηταν που πονεσε και απογοητευσε πιο πολυ την Καντυ μας, για τον παραπανω λογο δεν το ψηφιζω σαν το δωρο που την εκανε πιο ευτυχισμενη.
Το καλυτερο δωρο για εμενα ειναι η υιοθεσια της απο τον θειο Ουιλιαμ, την εσωσε απο πολλες ασχημες καταστασεις που θα εβρισκε στο Μεξικο και ταυτοχρονα της ανοιξε τον δρομο για να περασει μερικες απο τις πιο ομορφες και ξενοιαστες στιγμες της ζωης της (συγκατοικηση με Αντονυ, γνωριμια με Τερυ, σπουδες στην Αγγλια, διακοπες στην Σκωτια)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Απρ 07, 2009 11:45 am

Τωρα θυμηθηκα οτι ενα αλλο δωρο που χαροποιησε την Καντυ ηταν η κορδελα που της αφησε η Αννυ μετα το περιστατικο με το αλογο στο σπιτι των Ρανγκαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Απρ 07, 2009 12:02 pm

Έχω μιά ένσταση.
Διαβάζοντας πρόσφατα το περιοδικό (δεν έχω όλα τα τεύχη οπότε δεν μπορώ να είμαι και σίγουρη) "ανακάλυψα" πως ο Τέρρυ κάνει αναφορά στα εισιτήρια της Κάντυ. Δεν ξέρω αν στην πορεία της έστειλε μόνο ένα τελικά. (νομίζω δλδ πως πρόκειται για άλλο ένα ευφυολόγημα της ΤΟΕΙ ). Μπορεί κάποιος που έχει το τεύχος που η Κάντυ παίρνει το γράμμα του Τέρρυ με την πρόσκληση να μας ενημερώσει σχετικά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candy+terry
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
candy+terry


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ηλικία : 42
Τόπος : Καλοκαιρινο σχολειο στην Σκωτια
Registration date : 28/03/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤετ Απρ 08, 2009 2:11 am

εγω ψηφισα το εισητηριο χωρις επιστροφη, γιατι με αυτον τον τροπο της ελεγε ο τερρυ οτι θα μεινουν για παντα μαζι και ηταν πολυ χαρουμενη, πετουσε στα συννεφα η μικρη μας, μονο που μας τα χαλασε η
παλιο-σουζανα (βασικα η μιζουκι αλλα τελος παντων, καλυτερα να μην το θυμαμαι και τσατιζομαι) διαφορετικα θα ηταν ενα δωρο που θα της αλλαζε ολη της ζωη

Το "γλυκια καντυ" επισης ηταν ενα δωρο που την συγκινησε πολυ, εκεινη την εποχη ηταν το πιο ομορφο δωρο που της ειχαν κανει.. αλλα πιστευω πως και το γραμμα που ηταν να στειλουν τα παιδια στον μεγαλο θειο αλλα τελικα το εστειλε ο αντονυ ηταν πολυ σημαντικο, της αλλαξε ολη της τη ζωη και τελος πιστευω οτι ο αλμπερτ απο μονος του ηταν το μεγαλυτερο δωρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠαρ Απρ 10, 2009 7:06 am

candy+terry έγραψε:
αλλα πιστευω πως και το γραμμα που ηταν να στειλουν τα παιδια στον μεγαλο θειο αλλα τελικα το εστειλε ο αντονυ ηταν πολυ σημαντικο, της αλλαξε ολη της τη ζωη και τελος πιστευω οτι ο αλμπερτ απο μονος του ηταν το μεγαλυτερο δωρο...

Το ειχα ξεχασει αυτο Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 5036 Το γραμμα για την υιοθεσια εσωσε την Καντυ απο μια σκληρη ζωη στο Μεξικο και της αλλαξε ριζικα τη ζωη. Ο Αντονυ υπηρξε καθοριστικος σ'αυτο το σημειο (πού ειναι η Misspepper να μου τονισει οτι ο Αντονυ ηταν ο καλυτερος Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 833201 )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariam
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
mariam


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Registration date : 07/12/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠαρ Απρ 10, 2009 9:36 am

Πιστεύω ότι η υιοθεσία από τον Άλμπερτ ήταν το καλύτερο δώρο. Χάρη σ' αυτήν την κίνηση άλλαξε όλη η ζωή της Κάντυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠαρ Απρ 10, 2009 9:44 am

domniki έγραψε:
Το ειχα ξεχασει αυτο Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 5036 Το γραμμα για την υιοθεσια εσωσε την Καντυ απο μια σκληρη ζωη στο Μεξικο και της αλλαξε ριζικα τη ζωη. Ο Αντονυ υπηρξε καθοριστικος σ'αυτο το σημειο (πού ειναι η Misspepper να μου τονισει οτι ο Αντονυ ηταν ο καλυτερος Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 833201 )







Ο Άντονυ είναι η προσωποποίηση της γλυκήτητας Δομνικάκι μου.Και όπως λέει και η Μιζούκι σε ένα σημείο,η Κάντυ ήταν τυχερή που είχε έστω την ευκαιρία να τον γνωρίσει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την domniki στις Παρ Απρ 10, 2009 9:53 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : για να φαινεται σωστα το)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠαρ Απρ 10, 2009 3:35 pm

Όταν σκεφτόμουν για το συγκεκριμένο θέμα, στο μυαλό μου με την έννοια "δώρο", είχα κάτι πιο απλό.
Είχα το δώρο με την εννοια του δώρου που κάνουμε σε ένα φίλο σε γεννέθλια, γιορτή, κλπ... είχα στο μυαλό μου αυτό που βάζουμε σε ένα κουτάκι και το τυλίγούμε με ένα ωραίο χαρτί και μια φανταχτερή κορδέλα.
Κάποιο υλικό αγαθό...
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 569753gpv13ll7li

Ο Στήαρ για παράδειγμα έκανε στην Κάντυ τα περισσότερα δώρα από όλους και μάλιστα φτιαγμένα με τα χεράκια του.

Παρόλα αυτά, στις επιλογές μου πρώτη ήταν η "Γλυκειά Κάντυ" και το "Εισητήριο χωρίς επιστροφή"...
Καθαρά συμβολικά και τα δύο...

Χαίρομαι πάρα πολύ για την τροπή που πήρε η κουβέντα μέσα στο τόπικ!!!

Χαίρομαι γιατί μέσα από εδώ για άλλη μια φορά καταλαβαίνω ότι υπάρχουν στο φόρουμ μας ευαίσθητες ψυχές, με συναισθήματα, με αρχές και με ήθος που ξέρουν να ξεχωρίζουν τα πράγματα που αξίζουν στη ζωή μας...

Χαίρομαι αφάνταστα που σας γνώρισα και βρίσκομαι ανάμεσα σας!!!!

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 891341

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΔευ Απρ 13, 2009 7:07 am

akaliakoukou έγραψε:

Χαίρομαι γιατί μέσα από εδώ για άλλη μια φορά καταλαβαίνω ότι υπάρχουν στο φόρουμ μας ευαίσθητες ψυχές, με συναισθήματα, με αρχές και με ήθος που ξέρουν να ξεχωρίζουν τα πράγματα που αξίζουν στη ζωή μας...

Χαίρομαι αφάνταστα που σας γνώρισα και βρίσκομαι ανάμεσα σας!!!!

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 891341

Αχ καλη μου akaliakoukou Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 3849267507
K'εγω χαιρομαι που γνωρισα τοσα ατομα με ευαισθησιες και αρκετη τρελα ωστε να θυμουνται ακομα και να αγαπουν ενα παιδικο που εβλεπαν πριν 20 χρονια Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 356870
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΔευ Απρ 13, 2009 9:27 am

Το γράμμα στο Μεγάλο Θείο για να υιοθετήσει την Κάντυ το έστειλαν και τα τρία αγόρια. Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 559316
Αλλά όπως έλεγε ο Άντονυ μάλλον το δικό του ήταν που τον έπεισε (καθότι και γιός της Ροζμαρυ είχε το μεγάλο μέσο... flower )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΔευ Απρ 13, 2009 12:14 pm

Aldebaran έγραψε:
Το γράμμα στο Μεγάλο Θείο για να υιοθετήσει την Κάντυ το έστειλαν και τα τρία αγόρια. Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 559316
Αλλά όπως έλεγε ο Άντονυ μάλλον το δικό του ήταν που τον έπεισε (καθότι και γιός της Ροζμαρυ είχε το μεγάλο μέσο... flower )

Νομιζω οτι ο Αρτσυ και ο Στιαρ ειπαν οτι ειχαν σκεφτει να στειλουν ενα τετοιο γραμμα, αλλα τελικα δεν το εστειλαν. Ο Αντονυ ομως το εστειλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΔευ Απρ 13, 2009 12:52 pm

domniki έγραψε:
Aldebaran έγραψε:
Το γράμμα στο Μεγάλο Θείο για να υιοθετήσει την Κάντυ το έστειλαν και τα τρία αγόρια. Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 559316
Αλλά όπως έλεγε ο Άντονυ μάλλον το δικό του ήταν που τον έπεισε (καθότι και γιός της Ροζμαρυ είχε το μεγάλο μέσο... flower )

Νομιζω οτι ο Αρτσυ και ο Στιαρ ειπαν οτι ειχαν σκεφτει να στειλουν ενα τετοιο γραμμα, αλλα τελικα δεν το εστειλαν. Ο Αντονυ ομως το εστειλε.

Όχι, και οι τρεις έστειλαν, απλά ήταν θέμα "μέσου" lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Μάης 12, 2009 5:52 pm

Δωρο και με όλη την σημασια της λεξεως, ηταν οι στολες του Ρωμαιου και της Ιουλιετας που εστειλε ο Άλμπερτ στην Καντυ, στο κολεγιο.

Αυτο ειναι δωρο.. και χειροπιαστο μαλιστα (επιμενω στα χειροπιαστα εγω..)

Σαφως και ηξερε και της εστειλε τα συγκεκριμενα ρουχα, και σαφως πετυχαν το σκοπο τους..

Ένα απο τα καλυτερα δωρα της καντυ.. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Μάης 12, 2009 6:24 pm

Καλή μου Λορένα,
βλέπω πως έχεις μια κάποια απολυτότητα στο θέμα του χειρωπιαστού δώρου...προφανώς θα θέλεις να τονίσεις την έννοια της πρακτικής πλευράς και κατα πόσο το δώρο θα έχει μια ανταπόκριση και χρηστικότητα στην καθημερινότητα.
Η Κάντυ με το δώρο που προανάφερες καταφέρνει να κάνει πραγματικότητα μια μεγάλη της επιθυμια,όπως το να πάει στο χορό.
Εγώ λοιπόν που έχω μια τάση να διευρίνω πάντα τα πράγματά θα σου πω,πως χειροπιαστό σαν δώρο μπορεί να είναι μια καλή κουβέντα,όταν ο άλλος την έχει ανάγκη.Χειρωπιαστο σαν δώρο είναι η συμπόνια προς το συνάνθρωπό,ή το να τον προστατεύεις όταν είναι αναγκαίο όπως έκανε ο Άντονυ για την Καντυ.
Δώρο για μένα και απόδειξη φιλίας ή ερωτα,δυο πράγματα που αρμονικά δενονται στην πλοκή της Κάντυ.είναι ότι γίνεται καλοπροαίρετα και έχει μέσα του ανιδιοτελεια.
Ο Άντονυ για παράδειγμα,ονόμασε ένα κήπο απο τριαντάφυλλα για χάρη της...κάποιος θα το θεωρούσε μόνο λόγια,τι χρηστικότητα είχε στην ζωή της αυτή του η κίνηση...μα την έκανε τρισευτυχισμένη θα μου πεις...τότε συμφωνούμε πως τα μεγαλητερα δώρα Λορένα μου είναι τα μη χειρωπιαστα.Αυτά που δίνονται απο την ψυχή μας. Very Happy


Έχει επεξεργασθεί από τον/την misspepper77 στις Τρι Μάης 12, 2009 6:29 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΤρι Μάης 12, 2009 6:28 pm

τωρα πεπερ.. με τελειωσες! Τα επιχειρηματα σου, ειναι ενα ενα.

Αυτο που ηθελα να πω, για τα δωρα, ειναι πως το εισιτηρι του Τερρυ, δεν νομιζω να το καταλαβε η καντυ (ασχετα αν το εκανε ο Τερρυ).

Τα τριανταφυλλα του Άντονυ, ναι.

Το μουσικο κουτι παλι του Στηαρ, ηταν εξισου σημαντικο. Εκτος απο χειροπιαστο.. αφιερωσε ωρες δουλειας, και ηταν τελικα ενα δωρο καρδιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΠαρ Νοε 06, 2009 8:21 pm

Εγώ αν και ορκισμένη Τερρικιά επέλεξα το δώρο του Άντονυ να ονομάσει την καινούρια ποικιλία τριαντάφυλλων που εφτιαξε με το όνομά της "Γλυκειά Κάντυ". Θεωρώ ότι αυτό το δώρο ήταν το μόνο που ήταν αποκλειστικά για εκείνη. Αφιερωμένο και εμπνευσμένο από εκείνη.

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 922907 Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liana
Candy Expert
Candy Expert
liana


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ Καντυ !!!
Registration date : 26/05/2010

Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?   Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 2:16 am

Πιστευω οτι το δωρο που εκανε πιο ευτυχισμενη την Καντυ ηταν τα τριανταφφυλα που ονομασε ο Αντονυ Γλυκεια Καντυ ηταν πολυ ρομαντικο και το εκανε με πολυ αγαπη αυτο ο Αντονυ για εκεινη. Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 509524 Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 509524 Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ? 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποιο δώρο έκανε πιο ευτυχισμένη την Κάντυ?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποια ήταν η πιο ευτυχισμένη στιγμή στη ζωή της Κάντυ?
» Ποιό προτιμάτε τελικά;
» Ποιό το μήνυμα της αγαπημένης μας σειράς;
» Τι δεν μας αρεσει τοσο στην Καντυ-Καντυ;
» καντυ-καντυ!ευτυχισμενο τελος για ολους!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ψηφοφορίες-
Μετάβαση σε: