Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 O χωρισμός

Πήγαινε κάτω 
+14
juliet
ariel
libra
Λορένα
liana
nansecrets
dolly
Sofia
domniki
akaliakoukou
cristi
Aldebaran
origdim
misspepper77
18 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Ο χωρισμός ήταν αναπόφευκτος;
Ναι
O χωρισμός - Σελίδα 2 Vote_lcap53%O χωρισμός - Σελίδα 2 Vote_rcap
 53% [ 18 ]
Όχι
O χωρισμός - Σελίδα 2 Vote_lcap32%O χωρισμός - Σελίδα 2 Vote_rcap
 32% [ 11 ]
Ίσως
O χωρισμός - Σελίδα 2 Vote_lcap15%O χωρισμός - Σελίδα 2 Vote_rcap
 15% [ 5 ]
Δεν ξέρω - δεν απαντώ
O χωρισμός - Σελίδα 2 Vote_lcap0%O χωρισμός - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 34
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elpidaki
Candy Star
Candy Star
elpidaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2394
Ηλικία : 31
Τόπος : ελλαδα-λαρισα
Επάγγελμα : μαθητρια!!!!
Αγαπημένος χαρακτήρας : Αλμπερτ
Registration date : 21/04/2010

O χωρισμός - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O χωρισμός   O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 08, 2010 10:13 pm

domniki έγραψε:
elpidaki έγραψε:
γιατι συσχετιζουμε τον χωρισμο με την παραλιγο αυτοκτονια???
εννοω..... ο χωρισμος ειναι κατι μεταξυ τερρυ και καντυ...
η αυτοκτονια ηταν επιλογη της σουζανας....

γιατι τα συνδεουμε μεταξυ τους????

Γιατι αν εχεις δει τα επεισοδια 98-99, θα δεις την ανατροπη: η Καντυ ξεκιναει για το νοσοκομειο, αφηνοντας στη μεση την παρασταση για να παλεψει για τον ερωτα της. Ακουγοντας τα κουτσομπολια για την εγωιστικη σταση της Σουζανας, λεει μεσα της "Αυτο δεν ειναι αγαπη, ειναι εγωισμος". Οταν ομως βρισκεται μπροστα στην αποπειρα αυτοκτονιας της Σουζανας, αλλαζει γνωμη και σκεφτεται "Η Σουζανα αγαπα τον Τερρυ παρα πολυ, καποιος πρεπει να υποχωρησει". Ετσι παιρνει την αποφαση να φυγει! Οπως λενε στο σκακι "τσεκ-ματ" O χωρισμός - Σελίδα 2 238107

δεν νομιζω πως η αποπειρα αυτοκτονιας μπορουσε πραγματικα να αλλαξει κατι.
ακομη και μετα απο αυτο το γεγονος θα μπορουσαν να μεινουν μαζι αν τ ηθελαν. προτιμησαν βεβαια να θυσιασουν την καρδια τους για χαρη του καθηκοντος (αν και για μενα το καθηκον ειναι προς την καρδια σου....και οχι προς αυτο που σου καθοριζουν οι αλλοι....αποψη μου....)

για μενα ο χωρισμος και η αποπειρα ειναι δυπ πραγματα ξεχωρα.
και δεν συνδεονται με τιποτα.

(και να μην εκανε αποπειρα η σουζανα παλι θα υποχωρουσε η καντυ ειμαι σιγουρη! δεν ηταν σε θεση να μην κανει το χατιρι σε μια αναπηρη που θυσιαστηκε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

O χωρισμός - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O χωρισμός   O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 22, 2010 10:50 am

elpidaki έγραψε:

δεν νομιζω πως η αποπειρα αυτοκτονιας μπορουσε πραγματικα να αλλαξει κατι.
ακομη και μετα απο αυτο το γεγονος θα μπορουσαν να μεινουν μαζι αν τ ηθελαν.

Μα δεν μιλαμε για την περιπτωση που ο,τι και αν συνεβαινε θα εμεναν μαζι. Στην ιστορια η συγγραφεας το κανει αδυνατο να μεινουν μαζι! Και σ'αυτο συντελει η αποπειρα αυτοκτονιας! Ακομα και αν υπηρχε μια ελπιδα να μεινουν μαζι, η παρουσια της Καντυ στην αποπειρα της Σουζανας την εξαφανιζει.

elpidaki έγραψε:
για μενα ο χωρισμος και η αποπειρα ειναι δυπ πραγματα ξεχωρα.
και δεν συνδεονται με τιποτα.

(και να μην εκανε αποπειρα η σουζανα παλι θα υποχωρουσε η καντυ ειμαι σιγουρη! δεν ηταν σε θεση να μην κανει το χατιρι σε μια αναπηρη που θυσιαστηκε)

Η Καντυ αλλαζει αποψη την στιγμη που βλεπει την Σουζανα ετοιμη να αυτοκτονησει. Αυτο ειναι ξεκαθαρο. Μπορει να τρομαζει οταν νιωθει το κομμενο ποδι της, αλλα συγκλονιζεται οταν βλεπει την Σουζανα ετοιμη να πεσει απο την ταρατσα. Τότε και μονο τότε υποχωρει. Ισως σ'αυτο να συμβαλλει και η σταση του Τερρυ που ορμαει τρεχοντας στην ταρατσα και παιρνει αγκαλια την Σουζανα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

O χωρισμός - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O χωρισμός   O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 26, 2010 11:14 am

Καλά σήμερα ανακαλύπτω ψηφοφοριες που δεν έχω απαντήσει lol!
Λοιπον ψήφισα ίσως γιατί δεν είμαι σίγουρη ακριβώς αν θα ήταν αναποφευκτος ο χωριμός.
Εαν η καντυ δεν πήγαινε στο νοσοκομείο η Σουζάννα θα ήταν εν τόπο χλοερό O χωρισμός - Σελίδα 2 833201 παρέα με άλλους τόσους κακομοίρηδες που έπεσαν στη φονική πένα της Μιζούκι, οπότε δεν θα χώριζε με τον Τέρρυ.
Βέβαια τα πράγματα θα ήταν δύσκολα γιατί ο Τέρρυ θα είχε πάρα πολλές τύψεις για όλο αυτό και ίσως η όλη συμπεριφορά του να οδηγούσε σε χωρισμό, καθώς και ο χαρακτήρας της Κάντυ δεν θα τη βοηθούσε να ζήσει τον έρωτα της με τον Τέρρυ χωρίς ενοχές. Αλλά αν θέλει η νύφη και ο γαμπρός που λένε όλα γίνονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

O χωρισμός - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O χωρισμός   O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Οκτ 26, 2010 3:59 pm

απο την στιγμη που ειδα τον προβολεα να πεφτει απνω στην σουζι (αντε μην πω τπτ παλι για την μιζουκι... O χωρισμός - Σελίδα 2 137270 ) ηξερα οτι ο χωρισμος
μεταξυ τερρυ και καντυ ειναι ανποφευκτος...δυστυχως... O χωρισμός - Σελίδα 2 310719
ειχα ενστικτο και ημουν σιγουρη για το τι κλαμμα με περιμενε στα επομενα επεισοδια !!! O χωρισμός - Σελίδα 2 385145 O χωρισμός - Σελίδα 2 385145 O χωρισμός - Σελίδα 2 385145
ο τερρυ απ'την στιγμη που την εσωσε ειχε την υποχρεωση και ηταν καθηκον του να μεινει κοντα της ...δυστυχως... O χωρισμός - Σελίδα 2 385145
θυσιαζοντας ετσι την ευτυχια του O χωρισμός - Σελίδα 2 385145
καταραμμενη μιζουκι O χωρισμός - Σελίδα 2 803997 O χωρισμός - Σελίδα 2 803997 O χωρισμός - Σελίδα 2 803997
για μενα η σουζι δεν θα αυτοκτονουσε...για μενα προσποιηται !!!...και πολυ απλα το εκανε για σπασιμο στο ζευγαρι ...για να μην ειναι
ευτυχισμενο ... O χωρισμός - Σελίδα 2 790358 O χωρισμός - Σελίδα 2 310719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τερυλία
Candy Fan
Candy Fan
Τερυλία


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 42
Registration date : 04/04/2012

O χωρισμός - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O χωρισμός   O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 26, 2012 9:08 pm

Εγώ ψήφισα πως ο χωρισμός ήταν σιγουράκι.

Και δεν ήταν η Σουζάνα το μόνο εμπόδιο αλλά η απόσταση και η φύση της δουλειάς του Τέρρυ.

Καμία σχέση δεν μπορεί να στηριχτεί όταν κάνεις μέρες και εβδομάδες ολόκληρες να δεις τον αγαπημένο σου

όσο και αν τον αγαπάς. Εδώ φαντάρος πάει ο φίλος σου και ενώ ξέρεις πως θα λείψει μόνο για λίγο και θα

ξανάρθει γρήγορα κοντά σου, με το που επιστρέφει έχεις να κάνεις με τελείως διαφορετικό άτομο. Σκέψου να

έρχεται αντιμέτωπος καθημερινά με όμορφες σταρλετίτσες. Πόσο να αντέξει ο άνθρωπος; confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

O χωρισμός - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O χωρισμός   O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 27, 2012 4:34 am

Τερυλία μου εδώ διαφωνούμε!
Η απόσταση δεν θα ήταν εμπόδιο για την Κάντυ και τον Τέρρυ!
Μπορούσαν να βρουν λύση, είμαι σίγουρη γι'αυτό.

Είναι σαν να μου λες ότι κάποιος που είναι διάσημος και κάνει περιοδίες, δεν θα έχει μια σταθερή σχέση ή θα πρέπει να έχει σχέση με κάποιον του επαγγέλματος και στον ίδιο θίασο.

Τώρα όσο αναφορά τη Σουζάννα, μπορώ να την καταλάβω και τότε που έχασε το πόδι της, έχασε την Ιουλιέτα μαζί με την καριέρα της και θα έχανε και τον Τέρρυ...

Αργότερα στο Ροκστόουν είδαμε ότι είχε βρει το κουράγιο, αφού είχε περάσει λίγος καιρός, να χαμογελάσει και να ευχηθεί στον Τέρρυ ευτυχία.

Εμένα το Ροκστόουν με χάλασε και με βαραίνει ακόμη.
ΓΙΑΤΙ δεν τα ξαναβρήκαν τότε?
Αλλά βγαίνω εκτός τόπικ πάλι και μου βαράω την κουδούνα!!!
dindon

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Τερυλία
Candy Fan
Candy Fan
Τερυλία


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 174
Ηλικία : 42
Registration date : 04/04/2012

O χωρισμός - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: O χωρισμός   O χωρισμός - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 27, 2012 8:45 pm

Ακαλιακούκου μου, σέβομαι την άποψή σου αλλά μέχρι στιγμής, δεν έχω δει παρόμοια σχέση να κρατάει στο χρόνο. Σε ένα ιδανικό κόσμο θα μπορούσε όμως πιστεύω πως μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
O χωρισμός
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» ΧΩΡΙΣΜΟΣ.....
» Ο χωρισμός.... by Dolly

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ψηφοφορίες-
Μετάβαση σε: