Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΧθες στις 8:13 pm από akaliakoukou

» Eurovision 2024
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΔευ Μάης 13, 2024 9:56 pm από Fay

» Πασχαλινά αυγά!
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΣαβ Μαρ 14, 2009 2:13 am

1ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

Ολοι ειναι μαζεμενοι στην επαυλη των Αντλεϋ και εχουν μεινει αναυδοι απο την αποφαση της καντυ να μην αρραβωνιαστει τον νηλ και απο την αποκαλυψη του μεγαλου θειου Ουιλιαμ καθως επισης και με την επιμονη του αλμπερτ να μην αρραβωνιαστει η καντυ τον νηλ. Κανεις δεν περιμενε ο μεγαλος θειος να ειναι ενας νεος ανθρωπος, τοσο ομορφος και πετυχημενος. Ολοι αρχιζουν να σχολιαζουν θετικα τον αλμπερτ, το ποσο ομορφος ειναι και αρνητικα την καντυ που δεν θελει να παντρευτει ενα παιδι σαν τον νηλ, που κατα την γνωμη τους θεωρειται καλο παιδι και θα ειναι τυχερη οποια τον παρει, δυστυχως δεν γνωριζουν ποιος πραγματικα ειναι ο νηλ, γιατι αμα το γνωριζαν θα ηταν με το μερος της καντυ. Στην μεγαλη σαλα..
- Δεν το πιστευω! αυτος ειναι ο μεγαλος θειος! αποκλειεται ! αυτος ειναι ο αλητης που ειχε μαζεψει η καντυ οταν ηταν στο σικαγο
- Ειναι αληθεια αυτο Ουιλιαμ;
- Ναι μεγαλη θεια, αληθεια ειναι, οταν ημουν στο σικαγο ειχα παθει αμνησια και χαρη στην περιποιηση της καντυ εγινα παλι καλα...
εκεινη την ωρα η μεγαλη θεια ριχνει ενα χαστουκι στον νηλ και λεει
- Αλλη φορα να μαθεις να μιλας με σεβασμο οχι μονο στον μεγαλο θειο αλλα σε ολους τους ανθρωπους!
- Μαμα, παμε να φυγουμε, δεν μπορω αλλο εδω
- Νηλ, παιδι μου, δεν κανει να κλαις
- Εχει δικαιο η μητερα νηλ, μην κλαις μας κανεις περισσοτερο ρεζιλι !
- Σταματα σε παρακαλω ελιζα, νιωθω ηδη χαλια που χαλασε ο αρραβωνας και που με κοιταζουν ολοι περιεργα. Μαμα παμε να φυγουμε απο εδω..θελω να φυγω μακρια
- Θα μου το πληρωσει η καντυ καποια στιγμη
- Ελιζα! παμε να φυγουμε
- Μισο λεπτο μαμα, και κατευθυνεται προς την καντυ
- Να το θυμασαι αυτο, καποια στιγμη θα το μετανιωσεις, θα σε κανω εγω να το μετανιωσεις
- Ελιζα, δεν πιστευω να απειλεις την καντυ!
- Εγω...μεγαλε θειε... ξερετε... και φευγει
- Τι εγινε καντυ; τι σου ειπε; σε απειλησε ε;
- Ναι, μου ειπε οτι θα με κανει να το μετανιωσω
- Καλα αυτο θα το δουμε, αμα σε ξαναπλησιασει θα ηθελα να μου το πεις
- Ενταξει αλμπερτ, θα στο πω.. σ' ευχαριστω που με εσωσες για αλλη μια φορα
- Ελα τωρα καντυ, ποτε δεν θα αφηνα να συμβει αυτο, θα παντρευτεις αυτον που θα διαλεξεις εσυ, ελα τωρα παμε
- Που θα παμε αλμπερτ;
- Μα φυσικα να βαλουμε κατι πιο ανετο και να παμε στο σπιτι του μικρου αλογου, να δουμε τα παιδια, την κυρια πονυ, την αδελφη μαρια και φυσικα να ανεβουμε στο αγαπημενο σου δεντρο!
- Αλμπερτ! δεν ηξερα οτι σκαρφαλωνεις και εσυ στα δεντρα!
- Και βεβαια και μαλλον ειμαι καλυτερος απο σενα
- Αυτο θα το δουμε...χαχα
και πηγαινουν στα δωματια τους να αλλαξουν και να φυγουν.. Η καντυ ανοιγει την ντουλαπα για να παρει ενα φορεμα και πεφτει η φωτογραφια του τερρυ, με ολο αυτο που ειχε γινει τον ειχε ξεχασει, βλεπει την φωτογραφια και αρχιζει να κλαιει,δεν μπορει να ξεχασει τι ειχε γινει στην νεα υορκη εκεινο το βραδυ, ξαφνικα χτυπαει η πορτα
- Εμπρος..
- Εισαι ετοιμη Καντυ; παμε;
- Αλμπερτ!
- Τι εγινε Καντυ; γιατι κλαις; και βλεπει την φωτογραφια του τερρυ και συνεχιζει να λεει, ελα τωρα! παει περασε, ησυχασε , παμε να δουμε τα παιδια
η Καντυ πεφτει στην αγκαλια του και ξεσπαει σε λυγμους
- Γιατι Αλμπερτ; γιατι; αν ηταν ετσι τα πραγματα γιατι με καλεσε; γιατι;
- Ελα μικρη μου ηρεμησε και παμε μια βολτα, ο καθαρος αερας θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα, κοιτα! ειναι εδω και ο Πουπε
η Καντυ χαμογελαει και παιρνει τον πουπε αγκαλια και ξεκινανε να πανε στο σπιτακι του δασους και μετα στο σπιτι του μικρου αλογου..
Ο Αρτσι με την Αννυ ειναι τοσο ευτυχισμενοι που τελικα η Καντυ δεν θα αρραβωνιαστει τον Νηλ και εκπληκτοι αλλα και χαρουμενοι που ο αλμπερτ ειναι ο μεγαλος θειος.

Εντωμεταξυ ο Νηλ ειναι απαρηγορητος, ηθελε τοσο πολυ να αρραβωνιαστει την καντυ, την ειχε αγαπησει πραγματικα ομως ηρθαν αλλιως τα πραγματα, ετσι λοιπον οι γονεις του αποφασιζουν να τον στειλουν και παλι στην Αγγλια και για να μην ειναι μονος του θα στειλουν και την Ελιζα για παρεα.

Στο δασος η Καντυ νιωθει καλυτερα και με την βοηθεια του αλμπερτ και των φιλων της θα μπορεσει να ξεπερασει τον Τερρυ και να παει παρακατω. Μετα απο λιγη ωρα αποφασιζουν να πανε στο ορφανοτροφειο να δουν τα παιδια και να πουν στην κυρια Πονυ και την αδελφη Μαρια τα γεγονοτα. Ομως εκει τους περιμενει μια εκπληξη..

Στο σπιτι του μικρου αλογου εχει φτασει ο Τερρυ και εχει πει στην κυρια Πονυ και στην αδελφη Μαρια την ιστορια του χωρισμου του με την Καντυ και πως τωρα καταλαβε το λαθος του και ηρθε να της ζητησει συγνωμη και να την παρει μαζι του στην νεα υορκη για να ζησουν εκει. Ξαφνικα μπαινει η Καντυ με τον Αλμπερτ, οι οποιοι βλεπουν τον Τερρυ και σοκαρονται, η Καντυ καταβαλει μεγαλη προσπαθεια για να μην κλαψει μπροστα στον Τερρυ.. Η κυρια Πονυ και η αδελφη Μαρια βγαινουν διακριτικα απο το δωματιο για να αφησουν τα παιδια να μιλησουν με την ησυχια τους
- Τι θελεις εσυ εδω;
- Καντυ, μην μου μιλας νευριασμενα, ηρθα για να σου ζητησω συγνωμη και να σου πω να ερθεις μαζι μου στην νεα υορκη
- Δεν θα εισαι με τα καλα σου, φαινεται.. αλλωστε εκανες την επιλογη σου, επελεξες να εισαι με την Σουζανα, τωρα τι ζητας απο μενα;
- Μα εσενα αγαπω, εσενα θελω, βασανιστηκα πολυ για να κανω αυτο που εκανα, δεν μπορουσα να ζω αλλο με την Σουζανα και εφυγα. Εφυγα γιατι σκεφτομουν εσενα, δεν μπορω να σε βγαλω απο το μυαλο μου ταρζαν!
- Τερρυ, αφησε μας για λιγο μονους
- Μα αλμπερτ..
- Αφησε με να της μιλησω και εγω, ελα σε λιγακι που θα εχει ηρεμησει, δεν την βλεπεις που τρεμει απο τα νευρα της
- Δικαιο εχεις.. και βγαινει εξω απο το σπιτι
- Λοιπον Καντυ, τι εχεις να πεις;
- Δεν εχω να πω τιποτα! Καλυτερα να του πεις να φυγει, δεν τον θελω εδω
- Μα Καντυ..εχει μετανιωσει και σ' αγαπαει πραγματικα
- Οχι Αλμπερτ οχι, αυτο που ζηταει ειναι πολυ, δεν ξερω..δεν μπορω να σκεφτω τωρα τιποτα ειμαι πολυ ταραγμενη
- Καλα μικρη μου, οπως νομιζεις και βγαινει εξω για να μιλησει και με τον Τερρυ
- Λοιπον Αλμπερτ; τι ειπε;
- Δεν μπορει να σκεφτει τιποτα, ειχε μια δυσκολη μερα
- Γιατι τι εγινε;
- Σημερα ηταν να αρραβωνιαστει με τον Νηλ
- Ε;;; με τον Νηλ; μα πως;;
- Πηγαν να της τον επιβαλουν η μεγαλη θεια με την μητερα του Νηλ
- Και τελικα;
- Φυσικα δεν εγινε, το ακυρωσα μαζι με την Καντυ βεβαια. Τερρυ, θελω αυτον που θα παντρευτει να τον διαλεξει η ιδια
- Δικαιο εχεις, καλα εκανες
- Καλυτερα Τερρυ να γυρισεις πισω, θα το σκεφτει καποια στιγμη και θα της πω να σου γραψει την αποφαση της
- Οχι Αλμπερτ, δεν φευγω αμα δεν παρω μια απαντηση, ξερω πως και εκεινη μ' αγαπαει
- Ναι σ' αγαπαει αλλα ηταν πολυ ασχημο αυτο που εκανες, ξερω οτι το εκανες απο τυψεις και γιατι ηθελες να εισαι γενναιοδωρος και να αναλαβεις τις ευθυνες σου
- Ναι καλε μου φιλε, γι' αυτο το εκανα, τουλαχιστον εσυ με καταλαβαινεις
- Και η Καντυ σε καταλαβαινει αλλα θελει τον χρονο της, γι' αυτο μην την πιεζεις
- Εχεις δικαιο, θα φυγω, θα γυρισω πισω, θα αφησω λιγο διαστημα να περασει και θα ξαναερθω
- Ενταξει, ετσι ειναι καλυτερα για ολους
- Ενταξει, γεια σου φιλε μου, να προσεχεις την Καντυ
- Στο καλο Τερρυ και σκεψου αυτα που ειπαμε
ο Τερρυ πηρε τον δρομο της επιστροφης και ο Αλμπερτ μπηκε μεσα για να δει πως ειναι η Καντυ
- Πως εισαι μικρουλα μου;
- Εφυγε;
- Ναι εφυγε, αλλα ειπε οτι θα ξαναγυρισει
- Οχι δεν θελω να γυρισει, δεν θελω..
- Μα σ' αγαπαει και τον αγαπας και εσυ
- Ναι τον αγαπαω αλλα με πληγωσε πολυ... γι' αυτο εφυγα, για να ειναι με την Σουζανα, για να ειναι ευτυχισμενος μαζι της, δεν την καταλαβαινει αυτη την θυσια; Αχ αλμπερτ! δεν θελω να μενω αλλο εδω
- Ξερεις Καντυ...
- Τι;
- Να φευγω αυριο, εχω να κανω μερικα ταξιδια για δουλειες, θα ηθελες να ερθεις μαζι μου; για να αλλαξεις παραστασεις και να νιωσεις καλυτερα, λοιπον τι λες;
- Μα φυσικα και θα ερθω! αχ Αλμπερτ τι καλος που εισαι! Τελικα μονο εσυ με καταλαβαινεις και με βοηθας παντα
- Μην το λες αυτο Καντυ, και ο Αρτσι με την Αννυ σ' αγαπανε και σε βοηθανε, ειναι και η Πατυ, την ξεχασες; Ξερεις Καντυ, θα παμε και στην Φλοριδα ετσι θα μπορεις να δεις και την Πατυ
- Αχ αλμπερτ! σ' ευχαριστω και πεφτει στην αγκαλια του, την ειχε τοσο αναγκη!
- Κοιτα εξω βραδιασε, λοιπον, ελα παμε στο σπιτι εχουμε να ετοιμαστουμε για αυριο
- Ναι αλμπερτ, εχεις δικαιο, παμε
χαιρετουν τα παιδια, την κυρια Πονυ και την αδελφη Μαρια και φευγουν για το σπιτι των Αντλεϋ, ομως στην διαδρομη η Καντυ λιποθυμαει και ο Αλμπερτ την παιρνει αγκαλια για να την μεταφερει στο σπιτι. Μετα απο λιγο φτανουν στο σπιτι και την βαζει στο κρεβατι της, μενει λιγο μαζι της για να σιγουρευτει πως ολα ειναι καλα και φευγει, καθως πηγαινει στο δωματιο του συναντα τον Τζωρτζ και του λεει οτι δεν μπορει να αφησει μονη της την Καντυ και οτι θα ερθει και εκεινη μαζι τους στο ταξιδι, μπαινει στο δωματιο του, ξαπλωνει και σκεφτεται την μικρη του Καντυ και με αυτη την σκεψη τον παιρνει ο υπνος..

Ο Τερρυ εχει φτασει στην Νεα Ϋορκη και θα αρχιζει τις προβες για ενα νεο εργο, αυτη την φορα θα ανεβασουν το "ονειρο καλοκαιρινης νυχτας". Το βραδυ, αποφασιζει να γραψει ενα γραμμα στην Καντυ.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cristi στις Δευ Μαρ 16, 2009 12:36 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΔευ Μαρ 16, 2009 12:33 am

2ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

Ο Αλμπερτ με την Καντυ εχουν ηδη ξυπνησει και περιμενουν να ερθει η ωρα της αναχωρισης, ειναι ολοι μαζεμενοι στον κηπο
- Λοιπον Καντυ πως και ετσι θα συνοδεψεις τον Αλμπερτ;
- Εκεινος μου το προτεινε αννυ! γιατι χτες πηγαμε στο σπιτι του μικρου αλογου και συναντησαμε τον Τερρυ! και δεν ενιωθα πολυ καλα και γι' αυτο μου το προτεινε
- Ηρθε ο Τερρυ; και τι ηθελε;
- Ηθελε να με παρει μαζι του στην νεα ϋορκη και φυσικα αρνηθηκα, αρτσι
- Καλα εκανες
- Ξερετε θα περασουμε απο την Πατυ, ποσο μου εχει λειψει! σκεφτηκα να της προτεινω να ερθει να μεινει μαζι μας μερικες μερες, τι λετε;
- Πολυ ωραια η ιδεα σου, θα ειναι ευκαιρια να την δουμε και εμεις
- Ωραια Αρτσι, θα της το πω μολις την δω
- Ελα Καντυ, ειμαστε ετοιμοι, παμε να φυγουμε
- Τωρα Αλμπερτ, ερχομαι
η καντυ μπαινει στο αμαξι και φευγουν, η αννυ με τον αρτσι θα πηγαιναν να επισκεπτουν την κυρια πονυ

Μετα απο αρκετες ωρες ταξιδι ειναι ολοι τους κουρασμενοι και αποφασιζουν να κανουν μια σταση. Κατεβαινουν ολοι απο το αμαξι
- Αλμπερτ, δες τι ωραια ειναι εδω;
- Ναι καντυ, ειναι πολυ ομορφα ολα γυρω μας ειναι πρασινα, κοιτα και εκεινη την λιμνη
- Ειμαι σιγουρη πως αν οδηγουσε ο στηαρ εκει θα καταληγαμε..ο καλος μου ο στηαρ..
- Ελα τωρα καντυ, μαθε να τα βλεπεις ολα θετικα
- Μα δεν υπαρχει κατι θετικο σ' αυτο
εκεινη την ωρα ακουν μια γνωριμη φωνη, καποιος ειναι πανω στο δεντρο και τους μιλαει
- Δικαιο εχει η καντυ, εκει θα καταληγαμε
γυριζουν και βλεπουν τον στηαρ! ζωντανο!
- Στηαρ!
- Τωρα κατεβαινω.. αλλα το θεμα ειναι πως
- Ερχομαι να σε βοηθησω
- Οχι καντυ ασε θα κατεβω μονος μου, και εκεινη την ωρα ο στηαρ πεφτει απο το δεντρο, ο αλμπερτ με την καντυ και τον τζωρτζ τον κοιταζουν εκπληκτοι
- μα καλα εσυ εδω; πως γινεται αυτο;
- Θα σας πω ολη την ιστορια
- Θα ηταν καλυτερα να μας την ελεγες καθ' οδον
- Αληθεια που πηγαινετε εσεις;
- Στην Φλοριδα για κατι δουλειες του Αλμπερτ και για να δουμε και την Πατυ, ελα και εσυ μαζι μας
- Ναι στηαρ ελα
- Ενταξει θα ερθω, φανταζομαι πως θα αντιδρασει η πατυ μολις με δει
- Θα χαρει παρα πολυ
- Ωραια λοιπον, φυγαμε
μπαινουν μεσα στο αμαξι και συνεχιζουν το ταξιδι τους, ολη αυτη την ωρα ο αλμπερτ κοιταει την καντυ με πολυ αγαπη και θαυμασμο, μετα απο αλλες 2 ωρες ταξιδι φτανουν επιτελους και πηγαινουν κατευθειαν στο ξενοδοχειο, αφηνουν τις βαλιτσες τους και ο Αλμπερτ με τον Τζωρτζ πηγαινουν κατευθειαν στην κεντρικη τραπεζα για δουλεια ενω ο στηαρ με την καντυ αποφασιζουν να πανε μια βολτα στην πολη και να πουν τα νεα τους
- Πες μου στηαρ, πως ειναι δυνατον να εισαι ζωντανος; εμεις ξερουμε οτι πεθανες στην Γαλλια, τι εγινε;
- Καντυ μου, θα στα πω ολα απο την αρχη, λοιπον, ημασταν στο αεροπλανο και πολεμουσαμε τους εχθρους ξαφνηκα χτυπουν το αεροπλανο μου και χανει υψος εκεινη την στιγμη πιστεψα οτι ολα τελειωσαν και στο μυαλο μου ηρθες εσυ και η καλη μου η πατυ, και ξαφνικα με μια κινηση πηδηξα απο το αεροπλανο και χαρη στο αλεξιπτωτο επεσα στη θαλασσα ενω ο πολεμος συνεχιζοταν προσπαθουσα να βρω τροπο να ερθω σε επαφη μαζι σας, ηθελα να ερθω να σας βρω αλλα δεν θα μπορουσα ποτε να αφησω τον πολεμο, ηθελα να πολεμησω για να ειστε εσεις ασφαλεις. Τελικα, τα καταφερα και πηγα σε ενα χωριο, εκει ηθελαν καποιους για να τους βοηθανε στα νοσοκομεια και αποφασισα να παω, εκεινη την στιγμη σκεφτηκα πως και εσυ το ιδιο θα εκανες και πηρα θαρρος απο αυτο και τελικα πηγα να βοηθησω. Μια μερα ομως καθως ημουν στο χωριο, επρεπε να παω να ειδοποιησω τους ανωτερους μου πως ημουν ζωντανος, με χτυπαει ενα αμαξι, μ' αφηνει και φευγει. Εμενα με μεταφερουν στο νοσοκομειο, εκτος απο σπασμενο ποδι και χερι ειχα χτυπησει και το κεφαλι μου, και οι γιατροι φοβοντουσαν για αμνησια, κατι που ευτυχως μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ειχε γινει. Περιμενα να γινω καλα και να ερθω να σας βρω..
- Πω πω στηαρ! περασες πολλα
- Ελα τωρα, για πες μου τα δικα σου νεα
- Παραλιγο να αρραβωνιαστω τον Νηλ!
- Ε;; μα καλα πως;
- Ηταν ιδεα των ρανγαν και της μεγαλης θειας, αλλα ευτυχως χαρη στον Αλμπερτ ακυρωθηκε
- Χαρη στον Αλμπερτ; δεν σε καταλαβαινω
- Α! ναι εσυ δεν ξερεις..
- Τι θα επρεπε να ξερω;;
- Να.. ο αλμπερτ ειναι ο μεγαλος θειος Ουιλιαμ
- Ε;; Σοβαρα;; Τι μου λες;;
- Ναι
- Ο Αρτσι και η Αννυ τι κανουν; τι εγινε τελικα με τον Τερρυ δεν εμαθα ποτε!
- Ο Αρτσι με την Αννυ θα αρραβωνιαστουν σε λιγο και οσο για τον Τερρυ χωρισαμε! χτες ηρθε και με βρηκε αλλα μολις τον ειδα νευριασα και τον εδιωξα
- Καλα τι εγινε; πως χωρισατε;
και η καντυ αρχιζει να αφηγηται στον στηαρ τι εγινε οταν πηγε στο Μπροτγουεϊ, την νυχτα που εμαθε για το ατυχημα της σουζανας και για το πως τελικα χωρισαν..

Μετα απο αρκετες ωρες, ο Αλμπερτ φτανει στο ξενοδοχειο και αποφασιζει να παει μια βολτα με την καντυ και τον στηαρ και μετα να γυρισουν στο ξενοδοχειο, την επομενη μερα θα δουν επιτελους την πατυ και πρεπει να βρουν ενα σχεδιο για να παρουσιασουν τον στηαρ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΤετ Απρ 01, 2009 1:56 am

3ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

Ο αλμπερτ με την καντυ και τον στηαρ ειναι στο ξενοδοχειο και ετοιμαζονται να συναντησουν την πατυ
- καλημερα αλμπερτ!
- καλημερα καντυ!
- ο στηαρ;
- νατος ερχεται
- ειμαστε ετοιμοι; παμε; αλμπερτ, σε παρακαλω αφησε με να οδηγησω εγω!
- αλλη φορα στηαρ
- καλα... εχεις δικαιο, εχω τοση αγωνια που θα δω την πατυ που τρεμω..
και ξεκινουν για το σπιτι της πατυ, μετα απο λιγο φτανουν και λενε στον στηαρ να κρυφτει για να μην τρομαξει η πατυ
- καλημερα πατυ!
- καλημερα καντυ! εχουμε πολυ καιρο να βρεθουμε
- ναι πραγματι
- ο αλμπερτ;
- νατος ερχεται
- καλημερα!
- καλημερα αλμπερτ, δεν περιμενα να ερθετε μαζι
- ηθελα να εχω την καντυ μαζι μου σε αυτο το ταξιδι, ηταν αλλωστε και ευκαιρια για να βρεθειτε
- δικαιο εχεις
- εγω τωρα πρεπει να φυγω με τον τζωρτζ για δουλειες, το μεσημερι θα περασω να σας παρω για φαγητο
- πολυ καλη ιδεα σου αλμπερτ
και εκεινη την ωρα φευγουν με τον τζωρτζ, φευγοντας ο αλμπερτ γυριζει και κοιταζει στοργικα και με αγαπη την καντυ, αυτο το αντιλαμβανεται η πατυ και της κανει μεγαλη εντυπωση.
- λοιπον πατυ, πως ειναι η ζωη εδω στη φλοριδα;
- ειναι πολυ ωραια καντυ, ειμαι μεσα στο πρασινο παρεα με τον χιουρι μονο που...
- μονο που;;
- δεν μπορω να ξεπερασω τον θανατο του στηαρ..
- μαλιστα..λοιπον, θα σου πω μια ιστορια που θα εχει ενα τελος εκπληξη
- ιστορια; τι ιστορια;
- ακου, ηταν καποτε ενα παληκαρι που αγαπουσε πολυ την πατριδα του και τους δικους του ανθρωπους, αναμεσα σ' αυτους λοιπον βρισκοταν και μια κοπελα που την ειχε γνωρισει στο κολεγιο
- καντυ σταματα σε παρακαλω, δεν νιωθω καλα...
- οχι πατυ θα με ακουσεις.. αυτο το παληκαρι εφυγε για τον πολεμο,εκει του ειχε συμβει μια ατυχια, και εξαιτιας αυτης της ατυχιας οι ανώτεροί του στελνουν ενα λανθασμενο μηνυμα στους δικους του, οτι δηλαδη το παληκαρι αυτο ειναι νεκρο, ομως τα πραγματα δεν ηταν ετσι, ο νεος αυτος ειχε πεσει στη θαλασσα για να σωθει απο βεβαιο θανατο, δεν μπορεσε να ειδοποιησει κανεναν απο τους δικους του , μετα απο καιρο ειχε ενα ατυχημα και επρεπε να περασει πολυ καιρο στο νοσοκομειο και οταν εγινε καλα αποφασισε να παει να βρει τους δικους του
- καντυ, τι θες να πεις; δεν αισθανομαι καλα.. θες να πεις οτι ο στηαρ ειναι ζωντανος!!
- αφου δεν νιωθεις καλα, ελα να παμε μια βολτα εξω θα σου κανει καλο
- ναι παμε
βγαινουν εξω και κανουν ενα περιπατο στον καταπρασινο κηπο με τα λουλουδια και τα συντριβανια, σε ενα απο αυτα ειναι κρυμμενος ο στηαρ, η καντυ τον βλεπει και οδηγει εκει την πατυ και ξαφνικα ξεπροβαλει ο στηαρ μουσκεμα
- βλεπεις πατυ, και χωρις το αμαξι στο νερο καταληγω παντα!
η πατυ συγκινημενη τρεχει προς τον στηαρ, η καντυ τους αφηνει μονους για λιγο.. τα παιδια ειναι πολυ χαρουμενα που επιτελους ειναι ξανα μαζι και αρχιζουν να λενε τα νεα τους, μεσα σε αυτα η πατυ λεει στον στηαρ
- υπαρχει τιποτα μεταξυ του αλμπερτ και της καντυ;
- οχι βεβαια, τι ειναι αυτα που λες πατυ!
- δεν μπορει...κατι γινεται εδω, ο αλμπερτ την κοιταζει συνεχεια στοργικα και με πολλη αγαπη
- ετσι ειναι ο μεγαλος θειος, την αγαπαει πολυ την καντυ μας
- ο μεγαλος θειος ειπες;
- ναι αυτος ειναι! κ γω οταν μου το ειπε η καντυ ξαφνιαστηκα.. αλλα τωρα που το λες και εγω καθως ερχομασταν "επιασα" τον αλμπερτ να την κοιταζει με τρυφεροτητα
- καλυτερα να παμε να μας τα πει η ιδια
- ναι παμε
ψαχνουν να βρουν την καντυ, η οποια βρισκεται πανω σε ενα δεντρο και σκεφτεται τον τερρυ, της εχει περασει λιγο ο θυμος και σκεφτεται " μπορει οντως να με αγαπαει πραγματικα, ισως θα πρεπει να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια ισως παλι οχι..δεν ξερω τι να κανω.." οι φωνες των παιδιων σταματανε τις σκεψεις της
- ε..παιδια! εδω επανω!
- καντυ! κατεβα θελουμε να σου μιλησουμε
και με ενα σαλτο βρισκεται κοντα τους
- τι ειναι; τι εγινε;
- καντυ, υπαρχει κατι μεταξυ του αλμπερτ και εσενα;
- οχι πατυ! τι ειναι αυτα που λες!
- γιατι τωρα που εφευγε τον ειδα σε κοιταζει με στοργη και τρυφεροτητα
- μα παντα ετσι ειναι ο αλμπερτ, νοιαζεται και αγαπαει τους δικους του ανθρωπους
- εισαι σιγουρη; γιατι οταν ερχομασταν ειδα και εγω ενα τετοιο βλεμμα
- στηαρ! τι ειναι αυτα που λες; μην ξεχνας πως ειναι ο μεγαλος θειος
- ναι εχεις δικαιο
εκεινη την ωρα φτανει ο αλμπερτ με τον τζωρτζ, κατεβαινει και κατευθυνεται προς την καντυ
- ολα ενταξει;
- ναι αλμπερτ, πως πηγαν οι δουλειες σου; τις τελειωσες;
- δυστυχως οχι, πρεπει αυριο να συνατησω τους μετοχους και τον προεδρο της κεντρικης τραπεζας της φλοριδας, αλλα ας τα αφησουμε αυτα καλυτερα, λοιπον παμε για φαγητο;
- ναι παμε
- ξερω ενα πολυ ωραιο εστιατοριο, ειναι μεσα στο ζωολογικο κηπο,ειναι μια ωρα απο εδω, θελετε να παμε εκει;
- αχ ναι! πατυ ειναι πολυ ωραια η ιδεα σου.. αλλωστε δεν εχω φαει ποτε μεσα σε ενα ζωολογικο κηπο
- καντυ!
και ο αλμπερτ κοιταζει επιμονα την καντυ
- γιατι με κοιταζεις ετσι αλμπερτ; τι ειπα;
- εμπρος μπειτε ολοι μεσα στο αμαξι να φυγουμε
μετα απο μια ωρα φτανουν, το εστιατοριο ειναι μεσα στον ζωολογικο κηπο αλλα καπως απομερα για να μην ταρασσονται τα ζωα, ειναι πανω σε μια λιμνη που γυρω γυρω εχει δεντρα και ανθισμενα λουλουδια, υστερα απο αρκετη ωρα και ενω εχουν τελειωσει το φαγητο τους, παραμενουν στο μαγαζι μονο που τωρα εχει αρχισει να δυει ο ηλιος και οι ακτινες του πεφτουν στο προσωπο της καντυ και ο αλμπερτ την κοιταζει με τοσο θαυμασμο, ξαφνικα γυριζει η καντυ προς το μερος του και αντιλαμβανεται πως το βλεμμα του εχει κατι, ισως να το νιωθει αυτο επειδη της μιλησαν τα παιδια και την εβαλαν να σκεφτει αλλιως τα πραγματα, αλλα και παλι της ειναι δυσκολο να καταλαβει οτι ο ανθρωπος που την εχει στηριξει τοσο πολυ και που του εχει ευγνωμοσυνη μπορει να την βλεπει καπως διαφορετικα..αλλωστε ποτε δεν εδειξε τιποτα παραπανω απο μια συμπαθεια και πατρικη αγαπη

Εχουν γυρισει στο ξενοδοχειο και ετοιμαζονται να κοιμηθουν ο αλμπερτ που δεν εχει παει ακομα στο δωματιο του, αποφασιζει να περασει απο το δωματιο του στηαρ και της καντυ για να δει αν ολα ειναι ενταξει
- περαστε
- γεια σου στηαρ, περασα να δω πως εισαι μετα απο την συναντηση με την πατυ
- αλμπερτ, ειμαι πολυ ευτυχισμενος που επιτελους μετα απο πολυ καιρο και πολυ πονο ξαναβλεπω την πατυ, βεβαια πιστευω πως ακομα δεν μπορει να πιστεψει οτι ειμαι ζωντανος, αλλα αυτο θα γινει σιγα σιγα, οταν μειναμε οι δυο μας λιποθυμησε τρεις φορες απο την συγκινηση και το σοκ, πιστευω αυριο να ειναι καλυτερα
- μακαρι, καληνυχτα
- καληνυχτα
βγαινει απο το δωματιο του στηαρ και κατευθυνεται προς το δωματιο της καντυ, πριν χτυπησει νιωθει να εχει ενα κομπο στο λαιμο και πεταλουδες στο στομαχι, δεν μπορει να εξηγησει τι του συμβαινει και νιωθει περιεργα γι αυτο, χτυπαει την πορτα
- παρακαλω
- γεια σου καντυ, ηρθα να δω αν χρειαζεσαι τιποτα, περασα και απο τον στηαρ, ειναι πολυ χαρουμενος που ξαναβρηκε την πατυ
- ναι και χαιρομαι και για τους δυο
- και εγω, λοιπον;
- οχι αλμπερτ, σ' ευχαριστω δεν θελω τιποτα, πηγαινε να κοιμηθεις αυριο εχεις δυσκολη μερα
- εχεις δικαιο, καληνυχτα
και την φιλαει στο μετωπο
- καληνυχτα αλμπερτ
φευγει ο αλμπερτ και η καντυ ξαπλωμενη στο κρεβατι της σκεφτεται ολη αυτη την συμπεριφορα του αλμπερτ και δεν μπορει να την εξηγησει με την λογικη και μετα απο αρκετη ωρα την παιρνει ο υπνος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΠαρ Απρ 03, 2009 11:19 pm

4ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

Η επομενη μερα, βρισκει τον στηαρ και την καντυ ακομα στα κρεβατια τους, ενω ο αλμπερτ εχει ξυπνησει πολυ πρωι επειδη εχει πολλα και σημαντικα ραντεβου, πριν φυγει απο το ξενοδοχειο κατεβαινει στον κηπο κοβει ενα πολυ ωραιο κατακοκκινο τριανταφυλλο και πηγαινει να το αφησει στο δωματιο της καντυ, μαζι με ενα σημειωμα.
Μετα απο αρκετη ωρα ξυπναει η καντυ και διπλα απο το κρεβατι της βλεπει το τριανταφυλλο και το σημειωμα που γραφει " καλημερα, σου ευχομαι μια υπεροχη ημερα, θα τα πουμε το μεσημερι - αλμπερτ" , η καντυ ειναι πολυ χαρουμενη γιατι πρωτη φορα ξυπναει και βρισκει κατι τετοιο διπλα της, και σκεφτεται " πολυ ευγενικο απο μερους του, το μεσημερι θα τον ευχαριστησω", αλλα παραλληλα της φαινεται και πολυ περιεργο, γιατι ποτε δεν ειχε κανει καποια παρομοια κινηση στο παρελθον, ντυνεται και παει να ξυπνησει τον στηαρ, ο οποιος βεβαια εχει ηδη ξυπνησει και φτιαχνει ενα κουτι με ποδια και φτερα που θα λειτουργει με ενα χειριστηριο, χτυπαει η πορτα και μπαινει μεσα η καντυ
- καλημερα στηαρ, τι φτιαχνεις;
- καλημερα καντυ! ελα να δεις, φτιαχνω ενα κουτι που θα χρησιμευει σαν ταχυδρομος, θα μας διευκολυνει πολυ δεν νομιζεις;
- ναι στηαρ παρα πολυ, αλλα καλυτερα να το αφησεις για αργοτερα τωρα εχουμε να παμε να βρουμε την πατυ που μας περιμενει στο κεντρο για ψωνια
- δικαιο εχεις, παμε δεν κανει να την αφηνουμε να περιμενει, ο αλμπερτ δεν θα ερθει μαζι μας;
- μου αφησε ενα σημειωμα οτι θα μας βρει το μεσημερι
- ωραια
και φευγουν απο ξενοδοχειο για το κεντρο της πολης, μετα απο αρκετη ωρα συνατουν την πατυ εξω απο ενα μαγαζι
- καντυ! στηαρ! καλημερα
- καλημερα πατυ!
- τι κανεις καντυ;
- μια χαρα, εσυ πως εισαι πατυ;
- καλα ειμαι, μονο που δεν μπορω ακομα να πιστεψω οτι εχω διπλα μου τον στηαρ
- ελα τωρα πατυ, μην κοκκινιζεις εδω ειμαι και σου υποσχομαι να ειμαι παντα διπλα σου
- στηαρ εισαι πολυ καλος, η αννυ με τον αρτσι πως τα πανε; η ελιζα και ο νηλ ακομα σας δημιουργουν δυσκολιες;
- ο αρτσι με την αννυ εχουν μεινει στο σικαγο και τα πηγαινουν πολυ καλα μεταξυ τους, βεβαια δεν ξερουν ακομα τιποτα για τον στηαρ, οσο για την ελιζα και τον νηλ ο αλμπερτ τους ξαναεστειλε στην αγγλια, οποτε ειμαστε ηρεμοι χωρις αυτους
- πολυ χαιρομαι καντυ, θα ηθελα πολυ να τους δω
- γιατι δεν ερχεσαι να μεινεις μερικες μερες στο σπιτι;
- πολυ καλη η ιδεα σου στηαρ! μπραβο!
- πολυ ευγενικο εκ μερους σας, θα το ηθελα πολυ αλλα να.. δεν θα ηθελα να σας ειμαι βαρος
- μα τι λες πατυ; βαρος εσυ; θα ερθεις παει και τελειωσε δεν σηκωνω οχι
- ενταξει καντυ θα ερθω
- παιδια, θελω να σας πω κατι και θελω να μου πειτε την γνωμη σας
- σε ακουμε καντυ, λεγε
- το πρωι που ξυπνησα βρηκα διπλα μου ενα τριανταφυλλο και ενα σημειωμα απο τον αλμπερτ!
- ε ;;
- τι λες καντυ; ο αλμπερτ; εισαι σιγουρη οτι δεν ειναι ερωτευμενος μαζι σου;
- ο αλμπερτ;; ερωτευμενος μαζι μου;;;
- απο τις τελευταιες μερες και μετα απο αυτη του την κινηση μονο αυτο μπορω να σκεφτω..
- μα πατυ! τι ειναι αυτα που λες;;
- δικαιο εχει η καντυ, δεν μπορει να συμβαινει κατι τετοιο, μου φαινεται πολυ περιεργο
καθως περπατανε στον δρομο βλεπουν μια αφισα του τερρυ, ο θιασος του τερρυ βρισκεται στην φλοριδα για λιγες παραστασεις, ανεβαζουν το εργο " ο εμπορος της βενετιας" η καντυ μολις βλεπει την αφισα ταραζεται, τα παιδια το καταλαβαινουν
- καντυ εισαι καλα;
- ναι, μια χαρα ειμαι, στηαρ
- θελεις να παμε να δουμε την παρασταση; ειναι ευκαιρια να μιλησετε, τι λες;
- δεν ξερω πατυ, δεν ξερω.. το θελω παρα πολυ αλλα κατι με σταματαει
εκεινη την ωρα ερχεται ο αλμπερτ και καταλαβαινει οτι η καντυ ειναι ταραγμενη
- καλημερα παιδια! τι κανετε;
- καλημερα αλμπερτ, μια χαρα
- στηαρ, τι εγινε; τι εχει η καντυ; μου φαινεται ταραγμενη
- ναι, ειναι λιγακι ταραγμενη, ειδε μια αφισα του τερρυ και καταλαβαινεις ταραχτηκε
- ναι καταλαβαινω, ο τερρυ ειναι εδω;
- ναι ειναι εδω με τον θιασο του για λιγες παραστασεις, προτειναμε στην καντυ να παμε να δουμε την παρασταση και μας ειπε οτι το θελει πολυ αλλα κατι την σταματαει
ο αλμπερτ μονο στο ακουσμα του ονοματος του τερρυ ταραζεται και ο ιδιος, γιατι φοβαται οτι η καντυ μπορει να θελει να ειναι μαζι του, η μονη λυση ειναι να πανε να δουν την παρασταση για να δει την αντιδραση της καντυ και του τερρυ
- παιδια τι λετε; θελετε να παμε να δουμε το εργο;
- ναι , λενε ο στηαρ μαζι με την πατυ
- εγω αλμπερτ, δεν ξερω.. δεν θελω να τον δω ακομα
- ελα καντυ παμε, θα περασουμε πολυ καλα, μετα απο το εργο μας εχει καλεσμενους ο δημαρχος
- ενταξει αλμπερτ παμε

Πηγαινουν στο ξενοδοχειο για να ετοιμαστουν, ο αλμπερτ ειναι πολυ ανησυχος, δεν ξερει αν εκανε καλα που τους προτεινε να δουνε το εργο, φοβαται, φοβαται μην χασει την καντυ, πλεον εχει καταλαβει τι του συμβαινει, ειναι ερωτευμενος μαζι της και δεν ξερει πως να το χειριστει. Η ωρα για να πανε στην παρασταση εχει φτασει, και συνατιουνται ολοι στην εισοδο του ξενοδοχειου για να φυγουν, η καντυ φοραει μια ωραια ροζ παλ τουαλετα ενω στηαρ και αλμπερτ μαυρο κουστουμι. Μολις βλεπουν την καντυ, την κοιταζουν θαμπωμενοι, η καρδια του αλμπερτ παει να σπασει απο χαρα αλλα και απο αγωνια. Φτανουν στο θεατρο, εκει τους περιμενει η πατυ, μπαινουν και καθονται, ο αλμπερτ εχει εξασφαλισει τις καλυτερες θεσεις. Η παρασταση αρχιζει, βγαινει ο τερρυ και αντιλαμβανεται την παρουσια της καντυ, γυριζει το κεφαλι του και την βλεπει, " ειναι τοσο λαμπερη σημερα, πρεπει να παιξω καλα για χαρη της, ελπιζω να ερθει να με βρει μετα" σκεφτεται. Η καντυ μολις τον βλεπει στη σκηνη, της κοβονται τα ποδια και νιωθει ενα κομπο στο λαιμο, " μακαρι να μπορουσαμε να ημασταν μαζι.. αν δεν ειχαν συμβει ολα αυτα... μηπως πρεπει να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια; ολοι οι ανθρωποι την αξιζουν" ετσι αποφασιζει να παει να τον βρει μετα την παρασταση και να μιλησουν.

Μολις τελειωσε η παρασταση, ολοι μαζι πηγαινουν να συγχαρουν τον τερρυ για την ερμηνεια του
- τερρυ ησουν πολυ καλος, μπραβο
- στηαρ;; εσυ εδω;; μα πως;;
- ειναι μεγαλη ιστορια φιλε μου, θα στην πω καποια αλλη στιγμη
- αλμπερτ, τι κανεις; δεν περιμενα να σας εδω
- ναι ειχα κατι δουλειες και ηρθα μαζι με την καντυ, λεει εκνευρισμενα
- τι κανεις φακιδομουρακι; ξερεις σου εστειλα ενα γραμμα, το διαβασες;
- καλα ειμαι, γραμμα; δεν ελαβα κανενα γραμμα, εκτος αν ηρθε οταν εμεις φυγαμε
- μπορει..καντυ ξερεις...εγω...
ο αλμπερτ δεν ξερει τι θα ακουσει και φοβαται και διακοπτει την κουβεντα
- εμεις θα πρεπει να πηγαινουμε, εχουμε να παμε σε μια δεξιωση του δημαρχου
- ειμαι και εγω καλεσμενος, περιμενετε να φυγουμε ολοι μαζι
- σας παρακαλω μας αφηνετε για λιγο μονους; θα ηθελα να μιλησω λιγο με τον τερρυ
- μα καντυ..
- δεν θα ειναι για πολυ αλμπερτ, σε λιγο θα ερθω για να παμε στην δεξιωση
ο αλμπερτ με τον στηαρ και την πατυ βγαινουν απο το καμαρινι του τερρυ, ο αλμπερτ ειναι πολυ εκνευρισμενος που θελει να τα σπασει ολα
- τι εχεις αλμπερτ; δεν νιωθεις καλα;
- μια χαρα ειμαι στηαρ! γιατι ρωτας; δεν με βλεπεις;;
στο καμαρινι του τερρυ..
- λοιπον τερρυ, τι ελεγε το γραμμα;
- σου εγραψα να ερθεις να με βρεις, για να μιλησουμε
- οριστε, σε ακουω τι θες να μου πεις;
- να ξερεις...εγω... σ' αγαπαω καντυ και θελω να ειμαστε και παλι μαζι, θελω να ερθεις να μεινεις μαζι μου στην νεα ϋορκη, λοιπον τι λες;
- δεν ξερω τερρυ.. αφησε να το σκεφτω και θα σου απαντησω, και εγω σ' αγαπαω αλλα δεν μπορω να ξεχασω εκεινη την κρυα νυχτα, εχω πληγωθει πολυ
- το ξερω οτι εφταιξα, επρεπε να πω σε ολους οτι εσενα θελω, εσενα αγαπαω, οτι χωρις εσενα δεν μπορω να κανω τιποτα, εσυ εισαι ο αερας μου και χωρις αυτον θα πεθανω, αλλα δεν το εκανα, πιστευα οτι εγω ημουν υπευθυνος για το ατυχημα της σουζανας και επρεπε να αναλαβω τις ευθυνες μου
- λοιπον τερρυ, ασε με να το σκεφτω και θα σου απαντησω, και τωρα πρεπει να φυγω με περιμενουν, γεια
- θα τα πουμε στην δεξιωση
και βγαινει απο το καμαρινι, εξω την περιμενουν ο στηαρ με την πατυ
- παιδια που ειναι ο αλμπερτ;
- πηγε μια βολτα για να ηρεμησει, ηταν πολυ εκνευρισμενος και μας ειπε να τον περιμενουμε στο αυτοκινητο
- εκνευρισμενος;; γιατι;; εγινε κατι;
- μαλλον εκνευριστηκε που εμεινες μονη με τον τερρυ, καντυ πρεπει να ειναι ερωτευμενος μαζι σου γιατι αλλιως δεν εξηγειται η συμπεριφορα του
- ο αλμπερτ ερωτευμενος μαζι μου; δεν μπορω να πιστεψω κατι τετοιο αλλα μαλλον εχετε δικαιο παιδια γιατι και εμενα δεν μου φαινεται φυσιολογικη η συμπεριφορα του
- καλυτερα να παμε στο αμαξι
- ναι πατυ παμε
και πηγαινουν ολοι μαζι στο αμαξι αλλα ο αλμπερτ δεν εχει γυρισει ακομα, αρχιζουν να ανησυχουν
- τζωρτζ, που πηγε ο αλμπερτ;
- ηθελε να κανει μια βολτα για ηρμησει και θα επιστεψει
μετα απο δεκα λεπτα φτανει ο αλμπερτ, δειχνει ηρεμος ολη αυτη την ωρα σκεφτοταν πως αν η καντυ θα ειναι ευτυχισμενη διπλα στον τερρυ τοτε θα ειναι και αυτος ευτυχισμενος, ομως την θελει διπλα του και αποφασιζει να την διεκδικησει. Μετα απο λιγο φτανουν στην δεξιωση, εκει ειναι και μια γνωστη του αλμπερτ
- καλησπερα αλμπερτ
- καλησπερα πεγκυ, τι κανεις;
- καλα, παει πολυς καιρος απο τοτε που ημασταν μαζι στο κολεγιο
- ναι, χαθηκαμε
- αλμπερτ, θελεις να χορεψουμε;
- ναι, γιατι οχι;
η καντυ που βλεπει ολη τη σκηνη, αρχιζει να νευριαζει που ο αλμπερτ ασχολειται με καποια αλλη και οχι με εκεινη, νιωθει και ενα τσιμπημα, καταλαβαινει οτι εχει τα ιδια συμπτωματα οταν η σουζανα ηθελε να ειναι με τον τερρυ, νιωθει ζηλεια, βγαινει εξω στον κηπο να σκεφτει " γιατι να τον ζηλευω; αφου δεν νιωθω κατι ερωτικο, γιατι να ειμαι νευριασμενη που χορευει με εκεινη την κοπελα; θελω να ειναι ευτυχισμενος" εκεινη την ωρα ερχεται ο τερρυ
- τι κανεις εδω μονη σου φακιδομουρακι;
- τερρυ εσυ!
- καντυ τι λες;χορευουμε; ακου.. ειναι το τραγουδι που χορεψαμε και στο φεστιβαλ του μαϊου
- ναι εχεις δικαιο, παμε να χορεψουμε
μπαινουν στη σαλα και αρχιζουν να χορευουν, ο αλμπερτ με την πεγκυ και τερρυ με την καντυ, μολις το βλεπει αυτο ο αλμπερτ γινεται εξαλλος αλλα για να μην προσβαλει την κοπελα συνεχιζει και χορευει μαζι της, και η καντυ απο μερια της μολις βλεπει τον αλμπερτ σε αλλη αγκαλια αρχιζει να ζηλευει, ενω χορευει με τον τερρυ
- τερρυ, η σουζανα; τι εγινε τελικα μαζι της;
- καντυ, οπως σου ειπα και στο καμαρινι,-την πλησιαζει στο αυτι και της λεει- σ' αγαπαω και δεν μπορω να ζησω μακρια σου, η σχεση μου με την σουζανα δεν θα κρατουσε το ενιωθα, δεν θα κρατουσε γιατι δεν την αγαπουσα, θα ειμαι παντα δικος σου
ξαφνικα ο αλμπερτ, που βλεπει οτι ο τερρυ την εχει πλησιασει πολυ ζηταει να αλλαξουν νταμες
- τι εγινε; τι σου λεγε καντυ;
- αλμπερτ! τι ερωτησεις ειναι αυτες που κανεις;
- θελω μια απαντηση
- και εσεις τι λετε τοση ωρα με την κοπελα; δεν μου ειπες, απο που την γνωριζεις;
- λοιπον αυριο γυριζουμε στο σικαγο
και ξαναλλαζουν νταμες
- λοιπον καντυ, θα ερθεις να μεινεις μαζι μου;
- τερρυ, αυριο γυριζουμε στο σικαγο
- γιατι; τι εγινε;
- δεν ξερω, κατι επαθε ο αλμπερτ.. μολις γυρισουμε θα σκεφτω την προταση σου, θα διαβασω και το γραμμα σου και θα σου απαντησω
- ενταξει καντυ, θα περιμενω την απαντηση σου με ανυπομονησια
εντωμεταξυ ο στηαρ με την πατυ σχολιαζουν αυτα που βλεπουν
- στηαρ, κατι γινεται, κοιταξε τους, φαινονται πολυ εκνευρισμενοι
- ναι πατυ μου, εχεις δικαιο, αλλα γιατι;
- λες να ζηλεψε και η καντυ που τον ειδε στην αγκαλια μιας αλλης κοπελας;
- μπα..δεν νομιζω..κατι αλλο θα ειναι
Η καντυ δεν αντεχει αλλο το θεαμα και αποφασιζει να γυρισει πισω στο ξενοδοχειο
- συγνωμη τερρυ, δεν νιωθω πολυ καλα, θελω να γυρισω στο ξενοδοχειο
- να σε συνοδεψω μεχρι εκει, δεν θελω να περπατας μονη σου μεσα στο σκοταδι
- μα δεν θα ηταν καλυτερα να μεινεις εδω; φανταζομαι θα εχεις πολυ κοσμο να δεις
- δεν με ενδιαφερει τιποτα, ο κοσμος θα ειναι εδω και αργοτερα, τωρα που σε βρηκα δεν σ' αφηνω, αφησε με να σε συνοδεψω μεχρι το ξενοδοχειο
- ενταξει τερρυ, παμε
και φευγουν μαζι για το ξενοδοχειο, ο αλμπερτ ολη αυτη την ωρα τους παρακολουθει και μολις αντιλαμβανεται οτι φευγουν μαζι, αποφασιζει να αφησει τη δεξιωση και να παει να περιμενει την καντυ στο δωματιο της, ετσι λοιπον προφασιζεται οτι δεν ειναι καλα, ζηταει συγνωμη απο την πεγκυ, περνει τον στηαρ και την πατυ και φευγουν για το ξενοδοχειο, πρεπει να φτασουν πριν την καντυ..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cristi στις Σαβ Απρ 04, 2009 6:07 pm, 5 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΣαβ Απρ 04, 2009 2:10 am

5ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ


Ο τερρυ με την καντυ κανουν μια βολτα στην πολη και συζητανε, λενε διαφορα, για την πορεια του τερρυ στο θεατρο, για την μητερα του, για την αννυ και τον αρτσι. Ο αλμπερτ εχει ηδη φτασει στο ξενδοχειο, και βρισκεται στο δωματιο της καντυ, ενω κοιταζει εξω απο το παραθυρο τους βλεπει να πλησιαζουν στο ξενοδοχειο, ο τερρυ χαιρετα την καντυ με ενα φιλι στο μαγουλο, μολις το βλεπει αυτο ο αλμπερτ νευριαζει πιο πολυ και αποφασιζει να ξεκαθαρισει τα πραγματα. Η καντυ μπαινει στο δωματιο, αναβει το φως και βλεπει τον αλμπερτ
- τι κανεις εδω αλμπερτ; με τρομαξες
- τι κανω; σε περιμενω.. γιατι σε εφερε ο τερρυ μεχρι εδω;;
- αλμπερτ, δεν μου αρεσει καθολου το υφος σου
- τι λεγατε τοση ωρα στη δεξιωση;
- ποια ηταν η κοπελα που χορευες; απο που την γνωριζεις;
- απο το κολεγιο
- και την καλεσες και αυτη μαζι, θα προτιμουσα να μου το ελεγες απο την αρχη
- δεν την καλεσα, στη δεξιωση την συναντησα μετα απο πολλα χρονια και λεγαμε τα νεα μας
- και εμεις με τον τερρυ τα νεα μας λεγαμε
- τοσο κοντα;
- αλμπερτ! με παρακολουθεις; Δεν περιμενα ποτε κατι τετοιο απο εσενα, θα πρεπει να ντρεπεσαι
- γιατι; δεν σας παρακολουθουσα, διπλα μου χορευατε
- και τι μ' αυτο; αν ειναι ετσι αλλη φορα θα πω στον τερρυ να χορευουμε μονοι μας..χωρις κοσμο
εκεινη την ωρα της δινει ενα χαστουκι, και η καντυ τον κοιταει με απορια και μετα απο λιγα λεπτα το αντποδιδει
- αυριο μολις γυρισουμε στο σικαγο, θα παρω τα πραγματα μου και θα παω να μεινω με τον τερρυ, ετσι θα γλιτωσω απο τις αδιακριτες ερωτησεις σου και θα εισαι ελευθερος να χορευεις με οποια θελεις
ο αλμπερτ απο τον τονο της φωνης της καταλαβαινει οτι οντως θα το κανει, θα φυγει και θα τον αφησει, εκεινη την ωρα χωρις σκεψη την αρπαζει και την φιλαει, ειναι ο μονος τροπος να την κανει να καταλαβει οτι την αγαπαει και οτι την θελει πλαϊ του, η καντυ ξαφνιαζεται απο αυτη του την κινηση και τον χαστουκιζει
- φυγε απο το δωματιο μου!!
την ξαναφιλαει και φευγει χωρις να πει τιποτα, ευχεται να εχει καταλαβει..
Μολις φευγει ο αλμπερτ, η καντυ ετοιμαζει γρηγορα την βαλιτσα της και χωρις να ειδοποιησει κανεναν φευγει, πηγαινει στο ξενοδοχειο του τερρυ
- καντυ! εσυ εδω; τι εγινε;
- φευγω αυτη την στιγμη για το σικαγο και ηρθα να στο πω, για να μην με ψαχνεις το πρωι, οταν γυρισεις στην νεα ϋορκη στειλε μου ενα γραμμα και θα ερθω να σε βρω
- το ξερα οτι μ αγαπας ακομα! δεν ξεχνιεται ευκολα μια τετοια αγαπη οπως η δικια μας, ενταξει θα σου γραψω, εμεις φευγουμε απο εδω σε δυο μερες, εχουμε να παμε και σε αλλες πολεις σε καμια βδομαδα θα ειμαι στην νεα ϋορκη
- τοσο πολυ;;
- βιαζεσαι να ειμαστε μαζι ε; και εγω το ιδιο, το περιμενω πως και πως..να καντυ παρε τα κλειδια, αμα θες να πας νωριτερα δεν εχω κανενα προβλημα, ισα ισα θα χαρω πολυ να σε δω στο σπιτι μας οταν φτασω
- σε ευχαριστω τερρυ, πρεπει να πηγαινω στο σταθμο καλη επιτυχια σου ευχομαι
- στο σταθμο; μονη σου θα γυρισεις; οι υπολοιποι;
- στο ξενοδοχειο, θα γυρισουν αυριο με το αυτοκινητο
- εσυ για να φευγεις ετσι μεσα στη νυχτα μονη σου, κατι θα εγινε
- καληνυχτα τερρυ, περιμενω το γραμμα σου

Φτανει στο σταθμο, βγαζει το εισιτηριο της μπαινει στο τρενο και παιρνει το δρομο της επιστροφης. Το πρωϊ, εχουν ξυπνησει ολοι, η πατυ εχει φτασει και αυτη στο ξενοδοχειο με τα πραγματα της
- καλημερα στηαρ, αλμπερτ!
- καλημερα πατυ!
- η καντυ δεν ξυπνησε ακομα;
- αφου την ξερεις, ειναι υπναρου, παω να την ξυπνησω
- περιμενε στηαρ, θα ερθω μαζι σου
- ελα, παμε
φτανουν εξω απο το δωματιο της καντυ, χτυπουν την πορτα και δεν παιρνουν καμια απαντηση
- σιγουρα θα κοιμαται ακομα
- καντυ! ξυπνα! πρεπει να φυγουμε κανε γρηγορα
συνεχιζουν να χτυπανε την πορτα αλλα τιποτα
- πατυ, πρεπει να το πουμε στον αλμπερτ
- ναι παμε, εχω αρχισει να ανησυχω, φοβαμαι μην επαθε τιποτα
- αλμπερτ! η καντυ!
- ηρεμησε στηαρ, εισαι λαχανιασμενος, ηρεμησε και πες μου, η καντυ τι;
- χτυπαμε στο δωματιο της και δεν απανταει
- φοβαμαι μην επαθε τιποτα
- μην φοβασαι πατυ, θα παρουμε το δευτερο κλειδι του δωματιου και θα παμε να δουμε
- ναι παμε, γρηγορα ομως γιατι και εγω ανησυχω
παιρνουν το κλειδι και πηγαινουν στο δωματιο της καντυ, χτυπανε αρκετες φορες την πορτα και αφου δεν παιρνουν καμια απαντηση μπαινουν μεσα με το κλειδι και βλεπουν το δωματιο αδειο, επανω στο κρεβατι υπαρχει ενα σημειωμα ειναι για το στηαρ και την πατυ, το ανοιγουν με αγωνια και διαβαζουν " πρεπει να φυγω, συγχωρεστε με" . Ο αλμπερτ πιστευει οτι εφυγε μαζι με τον τερρυ και ολοι μαζι πανε να τον βρουν στο ξενοδοχειο του
- παρακαλω
- καλημερα τερρυ, που ειναι η καντυ;
- καλημερα, η καντυ εφυγε, δεν σας ειπε τιποτα;
- οχι, λεγε που πηγε!
- ηρμησε αλμπερτ, τι σε επιασε; μου ειπε οτι θα γυριζε στο σικαγο με το βραδινο τρενο και μου εκανε μεγαλη εντυπωση που δεν ηθελε να γυρισει μαζι σας, την ρωτησα αν εγινε κατι αλλα δεν μου απαντησε και εφυγε
- μαλιστα, γυρισε πισω, σ ευχαριστω τερρυ, γεια σου
- γεια σε ολους σας

Ο αλμπερτ με τον στηαρ και την πατυ φευγουν με το αυτοκινητο για το σικαγο, θελουν να βρουν την καντυ να τους εξηγησει γιατι εφυγε τοσο βιαστικα. Ο αλμπερτ ομως καταλαβαινει τι εκανε την καντυ να φυγει και αρχιζει να κατηγορει τον εαυτο του, ομως ακομα δεν μπορει να πει τιποτα στα παιδια. Μετα απο πολλες ωρες ταξιδι και ανησυχιας φτανουν στο σπιτι στο σικαγο, η καντυ ειναι στον κηπο με τα τριανταφυλλα και σκεφτεται τον τερρυ και τις πραξεις του αλμπερτ..
- καντυ!!! που εισαι;;;
- καντυ!!!
οι φωνες τους σταματανε τις σκεψεις της, μολις ακουει την φωνη του αλμπερτ τρεχει αμεσως στο σπιτακι του κηπου, δεν θελει να τον δει ειναι πολυ θυμωμενη μαζι του
- μα που ειναι; δεν την βρισκω πουθενα
- ξερω που μπορει να ειναι αλμπερτ, ελα παμε
- που;
- στο σπιτακι του κηπου
μολις φτανουν βλεπουν ολες τις σκαλες σηκωμενες επανω, για να μην μπορει να ανεβει κανεις
- καντυ!!! καντυ!!!
- τι θελετε;
- εδω εισαι και μας τρομαξες
- γιατι εφυγες ετσι χωρις να μας πεις τιποτα;
- καλυτερα να ρωτησετε τον αλμπερτ, εκεινος ξερει γιατι
και γυριζουν ολοι και τον κοιταζουν
α! θελω επισης να ακυρωσεις την υιοθεσια, συνεχιζει η καντυ
- αυτο δεν προκειται να το κανω! λεει με πεισμα ο αλμπερτ, και μην γυρισεις στο σπιτι αμα δεν ηρμησεις, και φευγει
- δεν προκειται να ξαναγυρισω, να εισαι σιγουρος, και μπαινει στο σπιτακι
ο στηαρ με την πατυ και αρτσι με την αννυ δεν καταλαβαινουν τιποτα

Η καντυ μεσα στο σπιτακι σκεφτεται πως θα βρει τον τροπο να μπει μεσα στο σπιτι, να παει στο δωματιο της και να παρει τα πραγματα της και να παει στο σπιτι του τερρυ.

Στον κηπο τα παιδια
- μα καλα σταηρ, πως βρισκεσαι εσυ εδω;;!! ζεις;;;
- αδελφουλη μου ζω!! παραλιγο να πεθανω αλλα την τελευταια στιγμη πηδηξα απο το αεροπλανο και σωθηκα
- αυτο πρεπει να το γιορτασουμε, γυρισε ο αδελφος μου!! τι λες και εσυ αννυ μου;
- ναι αρτσι, πρεπει να γιορτασουμε, αλλα πρωτα πρεπει να δουμε τι γινεται μεταξυ της καντυ και του αλμπερτ, γιατι ειναι μαλωμενοι
- στηαρ, πατυ, εσεις ησασταν μαζι τους, τι εγινε;
- το περιεργο ειναι οτι δεν ξερουμε τιποτα!
- μα πως γινεται αυτο;;
- οταν ειδαμε την καντυ να φτανει τα ξημερωματα ανησυχησαμε
- δεν μας μιλουσε, ηθελε να ειναι μονη της. Αφησε τα πραγμα της, πηρε ενα αλογο και αρχισε τις βολτες, μετα εκανε βολτες στον κηπο με τα τριανταφυλλα και μολις ηρθατε πηρε την αλληλογραφια και ετρεξε στο σπιτακι του κηπου
- τι μπορει να εχει συμβει;
- ας ρωτησουμε τον αλμπερτ
- αστο καλυτερα αδελφουλη, δεν ειναι πολυ καλα τις τελευταιες μερες, εχει συνεχεια τα νευρα του
- γιατι; τι εγινε;
- δεν ξερουμε, αλλα μαλλον πρεπει αν ειναι ερωτευμενος με την καντυ!
- ε;;; ο αλμπερτ με την καντυ;
- μα πως;;
- δεν το ξερουμε αυτο αννυ
και τα παιδια συνεχιζουν την κουβεντα τους, ψαχνοντας τροπο να φερουν κοντα τον αλμπερτ και την καντυ για να μιλησουν ηρεμα

Στο σπιτακι του κηπου, η καντυ ξαπλωμενη διαβαζει το γραμμα του τερρυ
" αγαπημενη μου καντυ, ξερω οτι σε πληγωσα πολυ, φανταζομαι πως θα ενιωσες οταν θα με ειδες να φευγω αγκαλια με την σουζανα, τωρα ομως δεν υπαρχει στη ζωη μου, δεν αντεχα αλλο να ζω χωρις την ανασα μου, χωρις εσενα. Θα παω για περιοδεια με τον θιασο, θα ανεβασουμε τον εμπορο της βενετιας και θα γυρισουμε σε δυο εβδομαδες, τι θα ελεγες να ερχοσουν να με βρεις μετα την περιοδεια; θελω να μιλησουμε, θελω να ειμαστε παλι μαζι, δεν μπορω χωρις εσενα..δικος σου για παντα τερρυ"
Η καντυ μολις διαβασε το γραμμα πηρε την αποφαση της θα παει να ζησει με τον τερρυ, ομως σκεφτεται και τον αλμπερτ, που θα τον αφησει, δεν θελει να τον αφησει..αρχιζει να σκεφτεται γιατι δεν θελει να τον αφησει και με το γραμμα του τερρυ αγκαλια την παιρνει ο υπνος...

Ο αλμπερτ στο δωματιο του νευριασμενος σκεφτεται πως ισως θα ηταν καλυτερα να φυγει η καντυ, αλλα μετα σκεφτεται οτι ειναι ερωτευμενος μαζι της και δεν πρεπει να την αφησει να φυγει και ψαχνει να βρει τροπο να την εμποδισει, ξαπλωνει αλλα δεν μπορει να κοιμηθει ειναι ανησυχος και στριφογυριζει στο κρεβατι του, το ξημερωμα τον βρισκει στο γραφειο του να σκεφτεται την καντυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΔευ Απρ 06, 2009 1:35 am

6ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

Το πρωι, η καντυ ξυπναει στο σπιτακι και ντυνεται, εχει βρει τη λυση για το πως θα μπει στο σπιτι χωρις να την καταλαβει κανεις και κυριως ο αλμπερτ, πηγαινοντας απο δεντρο σε δεντρο μεχρι το δωματιο της.

Ο αλμπερτ ειναι ξενυχτισμενος και μεσα στην υπερανταση, δεν μπορει να δουλεψει, δεν μπορει να κανει τιποτα, βγαινει απο το γραφειο του και πηγαινει στο δωματιο της καντυ. Μπαινει μεσα και βλεπει οτι ολα ειναι στη θεση τους και πιστευει οτι η καντυ εχει αλλαξει γνωμη και οτι θα παραμεινει στο σπιτι και πηγαινει στο δωματιο του να χαλαρωσει λιγακι.

Ο στηαρ με την πατυ, τον αρτσι και την αννυ κανουν βολτες στο δασος, γελανε, αστειευονται, ο στηαρ τους λεει τις περιπετειες που ειχε, αλλα η αννυ ειναι λιγο σκεπτικη
- τι εχεις αννυ μου;
- τιποτα..απλα σκεφτομαι την καντυ και τον αλμπερτ, πρεπει να τα βρουν δεν μπορουν να ειναι συνεχεια μαλωμενοι
- εχει δικαιο η αννυ, κατι πρεπει να κανουμε, αλλα τι;
- δεν ξερω πατυ, μηπως να τους κανουμε να συνατηθουν τυχαια;
- μμμ...ωραια ιδεα, αλλα πως; η καντυ ειναι στο σπιτακι και ο αλμπερτ στο σπιτι, πιστευω πως αν συνατηθουν θα ξαναμαλωσουν
- μα δεν μπορω να το πιστεψω! παντα ηταν τοσο αγαπημενοι μεταξυ τους
- σωστα τα λες αδελφουλη, αλλα την ξερεις την καντυ ειναι λιγακι πεισματαρα...
- ναι.. λοιπον ας καθησουμε ολοι μαζι να σκεφτουμε κατι για να τους βοηθησουμε να τα βρουν
και καθονται ολοι κατω απο ενα δεντρο και προσπαθουν να σκεφτουν κατι καλο

Η καντυ απο το σπιτακι του κηπου εχει φτασει στο δωματιο της και ετοιμαζει την βαλιτσα της,αφηνει ενα σημειωμα στα παιδια παιρνει και τα κλειδια του σπιτιου του τερρυ παιρνει και τον κλιν και φευγει παλι με τον ιδιο τροπο που μπηκε για να μην την δει κανεις..Μετα απο λιγα λεπτα βρισκεται εξω απο το σπιτι το κοιταζει για λιγο και σκεφτεται τις ομορφες στιγμες που περασε εκει και φευγει για το σταθμο.

Τα παιδια αποφασιζουν να πανε να βρουν την καντυ για να μαθουν τι εγινε, πηγαινουν στο σπιτακι και δεν την βρισκουν εκει, επειτα πηγαινουν στο δωματιο της που το βρισκουν αδειο,βλεπουν και το σημειωμα, ολοι μαζι τρεχουν να ειδοποιησουν τον αλμπερτ . Ο αρτσι χτυπαει την πορτα του αλμπερτ
- περαστε
- καλημερα αλμπερτ!
- καλημερα παιδια, τι κανετε; Σας βλεπω ταραγμενους, εγινε κατι;
- ναι! η καντυ το εσκασε! δεν ειναι στο δωματιο της
- εισαι σιγουρος; γιατι περασα πριν απο λιγο και τα πραγματα της ηταν εκει
- τωρα ομως δεν υπαρχει τιποτα, τα μαζεψε και εφυγε. Αφησε μονο αυτο το σημειωμα.. Ο στηαρ μαζι με την πατυ την ψαχνουν με το αυτοκινητο
- τι γραφει το σημειωμα; διαβασετο μας λοιπον!
- "αγαπημενοι μου φιλοι, συγχωρεστε με για μια ακομα φορα που σας βαζω σε μπελαδες, ελπιζω να ειναι η τελευταια...ελπιζω να σας ξαναδω καποια στιγμη, μεχρι τοτε να ειστε καλα και ευτυχισμενοι"
- Εμπρος παμε ολοι μαζι στο σταθμο
και ξεκινουν για το σταθμο

Η καντυ ειναι ομως ηδη στο τρενο και πηγαινει στο σπιτι του τερρυ, " εκει θα ηρεμησω και θα σκεφτω πιο ψυχρεμα τα πραγματα" σκεφτεται..

Μετα απο λιγο φτανουν ολοι μαζι στο σταθμο αλλα βλεπουν το τρενο να απομακρυνεται και ρωτανε τον σταθμαρχη αν αυτο το τρενο πηγαινει στην νεα ϋορκη και εκεινος τους απανταει καταφατικα. Ολοι ειναι σκεπτικοι και απογοητευμενοι, ο αλμπερτ σκεφτεται οτι ετσι να ειναι καλυτερα, οτι η καντυ θα εχει τον χρονο να σκεφτει και αυτη και ολοι μαζι γυριζουν στο σπιτι.. Ο αλμπερτ τους μαζευει ολους στο σαλονι για να τους εξηγησει τι συμβαινει
- λοιπον παιδια θα σας πω τι συμβαινει, γιατι τσακωθηκαμε με την καντυ
ολοι τον κοιταζουν με απορια
- λεγε λοιπον αλμπερτ, μην μας κρατας σε αγωνια
- οταν βρισκομασταν στην φλοριδα και η καντυ συνατησε τον τερρυ, πειραχτηκα, τσατιστηκα με λιγα λογια ζηλεψα.. ζηλεψα την καντυ γιατι...καταλαβα οτι ειμαι ερωτευμενος μαζι της, οταν το καταλαβα αυτο τρομαξα και δεν ηξερα πως να το χειριστω γι' αυτο ισως μαλωναμε συνεχεια. Στη δεξιωση της εκανα σκηνη γιατι ηταν πολυ κοντα με τον τερρυ, αλλα τωρα που το σκεφτομαι και εκεινη με ρωτουσε συνεχεια για την πεγκυ και ηταν πολυ τσατισμενη που χορευα μαζι της, λετε να αισθανεται και εκεινη το ιδιο απλα να μην το εχει καταλαβει ακομα;
- μπορει να εχεις δικαιο αλμπερτ, γιατι και εγω οταν κοιτουσα στην δεξιωση ηταν πολυ νευριασμενη και γι' αυτο το ειχαμε σχολιασει με την πατυ
- αλμπερτ, δεν θελω να μας την παρει αυτος ο υποκριτης μετα απο οτι της εκανε την θελει πισω; και η καντυ πως το δεχτηκε αυτο; πρεπει να του την παρουμε πισω! Απο το κολεγιο δεν τον χωνευα..
- αρτσι, τι ειναι αυτα που λες καλε μου;
- ελατε τωρα πρεπει να βρουμε μια λυση
- καλα λεει η πατυ, μηπως αν πηγαινες να την εβλεπες στην νεα ϋορκη; απο οσο ξερω ο τερρυ δεν ειναι εκει, σε καμια βδομαδα θα γυρισει
- δεν ειναι εκει;; και τι πηγε να κανει τοτε μονη της; θα παω να την βρω, τωρα αμεσως
- αλμπερτ, ασε να περασουν μερικες μερες και μετα, να ηρεμησει λιγο και αυτη, να ηρεμησεις και εσυ
- εχεις δικαιο στηαρ, αν παω τωρα θα ξαναμαλωσουμε.. το μονο που εχω να κανω μεχρι τοτε ειναι να ασχοληθω με τις δουλειες που τρεχουν
- ωραια λοιπον, εργασιοθεραπεια
- ναι..και θα αρχισω απο τωρα, παω να ετοιμαστω
Ο αλμπερτ πηγαινει στο δωματιο του και τα παιδια περνουν το αμαξι για μια βολτα μεχρι την πολη, μια βολτα και ενα παγωτο θα τους φτιαξει καπως την διαθεση..

Η καντυ εχει φτασει στην νεα ϋορκη και κατευθυνεται προς το σπιτι του τερρυ, ολα της ειναι γνωριμα, θυμαται εκεινη την νυχτα του χωρισμου και σκεφτεται " ο αλμπερτ δεν θα το εκανε ποτε αυτο! θα ξεκαθαριζε την θεση του απο την αρχη.. αλλα ειπα να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια και θα το κανω, αλλωστε εχουμε περασει τοσες δυσκολιες.." φτανει στο σπιτι, μπαινει και αρχιζει να τακτοποιει τα πραγματα της, ανοιγει την ντουλαπα και βλεπει ενα μαυρο κουστουμι με ενα ασπρο πουκαμισο και ενα φιογκο επανω, αμεσως της ηρθε στο μυαλο η ενδυμασια του τερρυ στο κολεγιο και μαζι με αυτο της ηρθαν και οι αναμνησεις απο εκεινη την ξεγνοιαστη εποχη.. Αφου εχει τελειωσει τις δουλειες της αποφασιζει να βγει μια βολτα στην πολη, καθως προχωραει στο δρομο βλεπει μια εφημεριδα με την φωτογραφια και την συντευξη της σουζανας και απο περιεργεια την αγοραζει και καθεται σε ενα παγκακι για να την διαβασει. Απο την συνεντευξη καταλαβαινει οτι η σουζανα ηθελε να εχει διπλα της τον τερρυ πιο πολυ απο εγωϊσμο παρα απο αγαπη και οτι ηξερε και καταλαβαινε οτι δεν προκειται να την αγαπησει ποτε του και οτι καποτε θα χωριζαν και ευχεται επισης να ειναι ευτυχισμενος, εκεινη την ωρα η καντυ ευχεται η σουζανα να το ειχε καταλαβει αυτο νωριτερα, μεσα στην εφημεριδα υπηρχε και ενα δημοσιευμα για τον τερρυ που ελεγε οτι ειναι πολυ ταλαντουχος ηθοποιος, οτι εχει να δωσει πολλα και οτι η περιοδεια του για καποιο λογο θα τελειωσει σε τρεις μερες και θα γυρισουν πισω, μολις το διαβαζει η καντυ δειχνει χαρουμενη, πεταει την εφημεριδα και γυριζει πισω στο σπιτι, η επιστροφη του τερρυ πλησιαζει..ομως κατι την ενοχλει, νιωθει οτι εχει αφησει πισω της ενα κομματι της..

Στο σικαγο, ο αλμπερτ διαβαζει και αυτος την ιδια εφημεριδα και καταλαβαινει οτι δεν εχει μεγαλο περιθωριο χρονου και πρεπει να βιαστει, ετσι αποφασιζει να παει στην νεα ϋορκη το συντομοτερο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΤετ Απρ 08, 2009 12:41 am

7ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

Την επομενη μερα ο αλμπερτ αποφασιζει να παει να βρει την καντυ, το ανακοινωνει στα παιδια και τους ζηταει να πανε μαζι του και να τον βοηθησουν, γιατι ξερει οτι η καντυ δεν θα πειστει ευκολα να γυρισει πισω. Ετσι λοιπον, μπαινουν ολοι μαζι στ' αμαξι και ξεκινανε.

Σε δυο μερες ερχεται ο τερρυ και η καντυ αποφασιζει να του κανει μια υποδοχη εκπληξη και γι'αυτο πηγαινει στην αγορα.

Ο αλμπερτ μαζι με τα παιδια ειναι ηδη πολυ κοντα στη νεα ϋορκη, ομως λιγη ωρα πριν φτασουν παθαινουν ενα ατυχημα με το αυτοκινητο, τρακαρουν και ο αλμπερτ χτυπαει ασχημα και τον μεταφερουν στο νοσοκομειο της νεας ϋορκης. Η καντυ ανυποψιαστη κανει τα ψωνια της, γυρνωντας σπιτι βλεπει να την περιμενουν τα παιδια
- α! τι ευχαριστη εκπληξη! τι κανετε παιδια; τι εγινε; σας βλεπω τρομαγμενους
- να καντυ.. καθως ερχομασταν να σε βρουμε μαζι με τον αλμπερτ τρακαραμε
- τρακαρατε;;; μα πως;; και εκεινη την ωρα της πεφτουν τα ψωνια απο τα χερια...
ο αλμπερτ;;; ειναι καλα;;; πειτε μου!!
- ο αλμπερτ χτυπησε, ειναι ασχημα ειπαν οι γιατροι
- ο καλος μου ο αλμπερτ! εγω φταιω
- μα τι λες τωρα καντυ; πως φταις εσυ;
- αμα δεν ειχα φυγει στηαρ, δεν θα εκανε αυτο το ταξιδι και δεν θα χτυπουσε, πηγαιντε με γρηγορα να τον δω
- ναι καντυ, παμε μπες στ' αυτοκινητο
και ολοι μαζι φτανουν στο νοσοκομειο που ειναι ο αλμπερτ, σε ολη την διαδρομη η καντυ προσευχεται να μην παθει τιποτα, σκεφτεται τις χαρουμενες στιγμες που περνουσε μαζι του, την συγκατοικηση τους και το ποσο πολυ την προσεχε και την αγαπουσε, εκεινη την στιγμη καταλαβε ποσο πολυ τον αγαπουσε απλα δεν το ειχε συνειδητοποιησει ολο αυτο τον καιρο, ποσο πολυ τον χρειαζοταν..

Στο νοσοκομειο τα παιδια μαζι με την καντυ προσπαθουν να μαθουν νεα για τον αλμπερτ, πηγαινουν στο δωματιο του και βλεπουν ενα αλμπερτ αλλιωτικο, αδυναμο να αντιδρασει ή να κανει το οτιδηποτε εκεινη την ωρα η καντυ λιποθυμαει. Μετα απο λιγη ωρα συνερχεται και πηγαινει στο γιατρο που τον παρακολουθει για μαθει περισσοτερα και να του ζητησει αν γινεται να τον αναλαβει αυτη
- καλημερα γιατρε
- καλημερα δεσποινις μου, ποια ειστε;
- λεγομαι καντυ γουαϊτ αντλεϋ, θα ηθελα να σας ρωτησω για τον ασθενη που φερανε απο το ατυχημα, πως ειναι γιατρε; πειτε μου
- ειναι συγγενης σας;
- μαλιστα
- εχει χτυπησει στο κεφαλι και στα ποδια
- στο κεφαλι;;;
- ναι
- ξερετε γιατρε, παλια απο μια εκρηξη ειχε παθει αμνησια και μετα απο ενα χτυπημα στο κεφαλι συνηλθε
- α! μαλιστα, κανατε πολυ καλα που μου το ειπατε δεσποινις μου, γιατι αν καποιος εχει παθει αμνησια και ξαναχτυπησει στο κεφαλι τοτε μπορει να ξαναεμφανιστει, θα τον προσεξουμε ιδιαιτερα, μην ανησυχεις
- ξερετε γιατρε, θα ηθελα να σας ζητησω και κατι ακομα
- πες μου
- ειμαι νοσοκομα ξερετε και θα ηθελα να αναλαβω προσωπικα τον αλμπερτ
- νοσοκομα ειπες ε; και απο ποια σχολη βγηκες;
- απο την σχολη της μαιρη τζεϊν
- ειναι απο τις καλυτερες σχολες νοσοκομων, θα σε αφησω να περιποιηθεις τον ασθενη με τον ορο να με ενημερωνεις για την πορεια του
- μαλιστα γιατρε, σας ευχαριστω
- εμπρος πηγαινε να αλλαξεις
- τρεχω, ευχαριστωωωωωωωωωω
και πηγαινει αμεσως στα παιδια
- λοιπον καντυ, τι σου ειπε ο γιατρος;
- μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση να ξαναπαθει αμνησια
- και τωρα τι θα κανουμε;
- καντυ, δεν μπορεις να κανεις τιποτα; νοσοκομα εισαι
- μα θα κανω, ποιος σας ειπε οτι δεν θα κανω; ηδη ειπα στον γιατρο να αναλαβω εγω τον αλμπερτ
- και τι ειπε;δεχτηκε;
- μα φυσικα! μου χαλαει κανεις χατιρι; χαχα
- καντυ!
- λοιπον, παω να αλλαξω και εσεις αμα θελετε πηγαινετε καμια βολτα, μην ανησυχειτε ειμαι εγω εδω, θα τον προσεχω σαν τα ματια μου, εμπρος πηγαινετε και ελατε σε δυο ωρες να σας πω και μετα θα πατε στο ξενοδοχειο
- ενταξει καντυ! να προσεχεις τον αλμπερτ
- ναι, ξερεις καντυ, σ' αγαπαει, ειναι ερωτευμενος μαζι σου, γι'αυτο ηρθαμε να σε βρουμε
- το ξερω αυτο αννυ μου, και εγω τον αγαπαω, οταν ερχομασταν στο νοσοκομειο καταλαβα ποσο ερωτευμενη ειμαι μαζι του, μονο που τοσο καιρο δεν το ειχα συνειδητοποιήσει, αλλωστε μην ξεχνατε ειναι ο πριγκηπας του λοφου, η πρωτη μου αγαπη
τα παιδια φευγουν απο το νοσοκομειο, η καντυ βαζει ολο της το ειναι για να περιποιηθει τον αλμπερτ που ειναι τραυματισμενος και εχει πεσει σε κωμα..

Οι μερες περνανε γρηγορα και ο αλμπερτ ειναι στην ιδια κατασταση, καμια βελτιωση, τα παιδια μαζι με την καντυ ειναι πολυ ανησυχοι..

Ο τερρυ εχει φτασει στην νεα ϋορκη, πηγαινει σπιτι του και βλεπει τα πραγματα της καντυ και ειναι πολυ ευτυχισμενος " επιτελους θα μεινω για παντα με το φακιδομουτρακι" σκεφτεται, εκεινη την ωρα μπαινει και η καντυ στο σπιτι και ο τερρυ τρεχει να την αγκαλιασει και να την φιλησει
- γεια σου ταραζαν!
- γεια σου τερρυ, καλως ηρθες
- ει..τι εχεις εσυ; δεν χαιρεσαι καθολου που με βλεπεις;
- ξερεις τρακαρε ο αλμπερτ και τον εχουν στο νοσοκομειο ειναι πολυ ασχημα
- τρακαρε; για πες τι εχει; ειναι σοβαρα;
- ειναι σε κωμα αλλα υπαρχει κινδυνος να παθει αμνησια παλι
- μα καλα, τι ηρθε να κανει στην νεα ϋορκη; φανταζομαι θα ηρθε για δουλειες, ε;
- ε... οχι ακριβως..
- τοτε;
- αστο καλυτερα, να τα πουμε καποια αλλη στιγμη, τωρα πρεπει να κανω ενα μπανιο και να επιστρεψω στο νοσοκομειο, ξερεις εγω τον περιποιουμαι
- α! τοτε ειμαι σιγουρος οτι θα γινει γρηγορα καλα
μετα απο λιγη ωρα...
- τερρυ, φευγω δεν ξερω τι ωρα θα γυρισω, μπορει να μεινω και εκει
- ενταξει ταρζαν, μπορει να περασω πιο μετα να δω τον αλμπερτ και εσενα φυσικα
και η καντυ πηγαινει στο νοσοκομειο, στο δρομο σκεφτεται πως θα πει στον τερρυ αυτο που αισθανεται ο αλμπερτ για εκεινη και εκεινη γι' αυτον..της ειναι πολυ δυσκολο, υπο αλλες συνθηκες θα πετουσε στα συννεφα, αλλα τωρα....

Εξω απο το νοσοκομειο την περιμενουν τα παιδια που αγωνιουν για τον αλμπερτ, θα περασουν ολοι μαζι την νυχτα στο νοσοκομειο ελπιζοντας πως η καινουρια μερα που θα ερθει, θα βρει τον αλμπερτ καλυτερα.. η καντυ θα κανει τα παντα προκειμενου να γινει γρηγορα καλα ο καλος της αλμπερτ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΔευ Απρ 27, 2009 10:19 pm

8ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

Η επομενη μερα τους βρισκει ολους στο προσκεφαλι του Αλμπερτ. Ολοι ειναι ανησυχοι για εκεινον, η ωρα περναει βασανιστικα, ξαφνικα μπαινει η καντυ και λεει στα παιδια να βγουν λιγο εξω για να τον εξετασει ο γιατρος
- λοιπον γιατρε, πως παει;
ο γιατρος κουναει το κεφαλι του, δυσανσχετωντας και λεει
- ακομα δεν μπορω να πω τιποτα με σιγουρια, η κατασταση του παραμενει στασιμη
- υπαρχει κατι γιατρε που μπορω να κανω για τον βοηθησω;
- δυστυχως καντυ οχι, δεν μπορεις να κανεις τιποτα θα συνελθει μονος του με την βοηθεια των φαρμακων, εσυ απλα πρεπει να του χορηγεις τα φαρμακα του μεσα απο τον ορό
- μαλιστα γιατρε
Φευγει ο γιατρος και μενει η καντυ μονη της με τον αλμπερτ, πηγαινει και καθεται κοντα του, ξερει οτι την νιωθει, καταλαβαινει την παρουσια της και αποφασιζει να του μιλησει
- καλε μου αλμπερτ, σου ζηταω συγνωμη, αν δεν εφευγα δεν θα ειχες υποστει ολο αυτο, αλλα μεσα απο το ατυχημα σου καταλαβα ποσο πολυ σ' αγαπαω και σε νοιαζομαι, συνειδητοποιησα οτι....ειμαι ερωτευμενη μαζι σου, απλα δεν το ειχα καταλαβει νωριτερα, γι' αυτο γινε καλα γρηγορα και μολις βγεις απο εδω θα γυρισουμε μαζι στο σπιτι, σ' αγαπαω
τον φιλαει στο μετωπο και φευγει, την ωρα ομως που παει να βγει, ανοιγει την πορτα και βλεπει τον τερρυ, ο οποιος ειχε παει να δει την ιδια και τον αλμπερτ, που εχει μεινει να κοιταει με ενα βλεμμα παγωμενο και πονεμενο συναμα. Η καντυ μολις ειδε το βλεμμα του, της φανηκε γνωριμο και της ηρθε στο νου το βλεμμα που ειχε ο τερρυ οταν τον πρωτοσυναντησε στο πλοιο, ειχε το ιδιο βλεμμα με τοτε
- φανταζομαι θα ακουσες ε;
εκεινη την ωρα ο τερρυ την χαστουκιζει
- φυσικα και σε ακουσα, περιμενα να ησουν πιο ειλικρινης μαζι μου καντυ!
- προσπαθησα να στο πω τερρυ, αλλα δεν τα καταφερα, συγνωμη...
- ανυπομονουσα την ωρα και την στιγμη που θα ημασταν μαζι καντυ, το ιδιο πιστευα οτι ηθελες και εσυ, αλλα απο οτι βλεπω...
και φευγει τρεχοντας
- σ' αγαπησα στ' αληθεια τερρυ, δεν προκειται ποτε να ξεχασω αυτα που ζησαμε, του φωναζει καθως τον βλεπει να απομακρινεται, επειτα τρεχει και αυτη στην αυλη του νοσοκομειου και πηγαινει σε ενα μερος που δεν θα την εβλεπε κανεις, αρχιζει να κλαιει, απο το μυαλο της περνουν διαφορες σκεψεις... "ισως δεν ειναι γραφτο να ειμαστε μαζι τερρυ, ισως μας αρκουν μονο καποιες στιγμες, ισως παλι θα πρεπει να....." και αρχιζει να κλαει με αναφιλητα " αλλα θα εχουμε παντα το κολεγιο, την γιορτη του μαη, την σκωτια, ωραιες στιγμες, μακαρι να μπορουσα να γυριζα τον χρονο και να τον σταματουσα εκει, μακαρι... αν με επαιρνες μαζι σου, αν φευγαμε μαζι ολα θα ηταν διαφορετικα τωρα, αλλα δυστυχως τα πραγματα δεν εγιναν ετσι.." σκουπιζει τα ματια της και επιστρεφει στο νοσοκομειο, εκει βρισκει τον στηαρ, τον αρτσι και την αννυ να την περιμενουν
- λοιπον καντυ; τι εγινε; φαινεσαι καπως στεναχωριμενη..
- ο αλμπερτ, δυστυχως ακομα δεν εχει δειξει καποια βελτιωση αλλα περιμενουμε
- καντυ μου! γιατι εισαι ετσι;
- την ωρα που μιλουσα στον αλμπερτ και του ελεγα αυτα που αισθανομαι για εκεινον, εκεινη την ωρα εξω απο την πορτα ηταν ο τερρυ και τα ακουσε ολα! δεν ηθελα να τελειωσει ετσι, ηθελα να του εξηγησω πρωτα
- ελα τωρα καντυ, μην κανεις ετσι.! σκεψου τον αλμπερτ, πρεπει να ειμαστε ολοι δυνατοι για χαρη του
- εχεις δικαιο στηαρ, θα βαλω τα δυνατα μου για να γινει καλα, αλλα ο τερρυ;;; ειναι αδικο για εκεινον, περιμενε να ξαναειμστε μαζι και εγω...
- καντυ, σταματα να ασχολεισαι μ' αυτον! δεν αξιζει, σκεψου λιγο αυτο που σου ειχε κανει
- καλα αρτσι, θα προσπαθησω, παω να δω τον αλμπερτ
- θα ερθουμε και εμεις μαζι σου, θελουμε και εμεις να τον δουμε
- ενταξει ας πηγαινουμε
μπαινουν στο δωματιο του αλμπερτ και βλεπουν οτι σιγα σιγα συνερχεται και αυτο τους χαροποιεί ολους, η καντυ τους ζηταει να βγουν για λιγο εξω και τρεχει να φωναξει τον γιατρο, ο οποιος ερχεται αμεσως και εξεταζει τον αλμπερτ και διαπιστωνει οτι αρχιζει να συνερχεται σιγα σιγα
- μπραβο καντυ παιδι μου, εκανες πολυ καλα την δουλεια σου συνεχισε ετσι και ολα θα πανε καλα
- σας ευχαριστω γιατρε, εγω απλα εκανα την δουλεια μου
επειτα πηγαινει και καθεται διπλα στον αλμπερτ, τον κοιταζει και σκεφτεται " καλυτερεψε, επειδη εκανα καλα την δουλεια μου ή επειδη του μιλησα και με καταλαβε; θα συνεχισω να τον φροντιζω για παντα, δεν θα τον αφησω ποτε απο τα ματια μου" και εκεινη την ωρα νιωθει το χερι του αλμπερτ να την ακουμπαει και εκεινη την ωρα αρχιζει να δακριζει απο την χαρα της..
Επιτελους ο αλμπερτ θα γινει καλα με την φροντιδα και την αγαπη της καντυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΔευ Μάης 25, 2009 12:05 am

9ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ


Ο αλμπερτ συνερχεται και αντικριζει την καντυ, την βλεπει και σκεφτεται " ειναι σαν αγγελος, ποια να ειναι; μαλλον η νοσοκομα που θα με φροντιζει" αποφασιζει να της μιλησει
- καλημερα αδελφη!
η καντυ μολις το ακουει αυτο σαστιζει, περιμενε να εχει συνελθει εντελως, " δεν θυμαται τιποτα! και τωρα; περιμενα πως και πως να του μιλησω, και τωρα δεν με θυμαται! Δεν πειραζει ομως, εγω θα τον βοηθησω να ξαναβρει την μνημη του, αλλωστε μπορει να ειναι κατι παροδικο " σκεφτεται και μιλαει στον αλμπερτ
- καλημερα, μπορεις να με λες καντυ αν θελεις
- τι μου συμβαινει καντυ; τι εχω; τι εγινε;
- ε... να.. ειχες ενα ατυχημα με το αυτοκινητο και ησουν πολυ ασχημα, ειχες πεσει σε κωμα και μολις συνηλθες
- ναι.. αλλα γιατι δεν θυμαμαι τιποτα απο το ατυχημα; δεν θυμαμαι τιποτα απολυτως!
- θα πρεπει να εχεις αμνησια, αλλα μην σε τρομοκρατει αυτο γιατι μπορει να ειναι και παροδικη, παω να φωναξω τον γιατρο και επειτα να δω αλλους ασθενεις, θα σε δω αργοτερα, γεια σου
- ναι θα τα πουμε αργοτερα, καλη δουλεια καντυ!
η καντυ πηγαινει στα παιδια για να τους ενημερωσει για την κατασταση του αλμπερτ και επειτα να φωναξει τον γιατρο, ο αλμπερτ στο δωματιο του σκεφτεται " πολυ καλη κοπελα η νοσοκομα, πολυ χαμογελαστο κοριτσι και αισιοδοξο, μακαρι να βγει αληθινη! "
Η καντυ εχει βρει τα παιδια και τους λεει για τον αλμπερτ, εκεινοι μολις ακουν για την αμνησια ταραζονται αλλα δεν το δειχνουν για να μην στεναχωρισουν την καντυ
- ελα τωρα καντυ! μην κανεις ετσι, θα δεις..ο αλμπερτ ειναι πολυ δυνατος και θα τα καταφερει
- ναι, αλλωστε μην ξεχνας οτι την πρωτη φορα που επαθε αμνησια εσυ ησουν διπλα του και του σταθηκες και τον βοηθησες, οποτε μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε
- μακαρι αρτσι, παω να φωναξω τον γιατρο θα τα πουμε αργοτερα
- καλα.. μπορουμε να τον δουμε;
- οχι ακομα πατυ! μην εισαι ανυπομονη, ας τον δει πρωτα ο γιατρος και επειτα πηγαινετε και εσεις, ισως αμα σας δει να θυμηθει κατι
- μακαρι !
η καντυ φευγει και μενουν τα παιδια εξω απο το δωματιο του αλμπερτ και συζητουν
- λετε να ειναι σοβαρα;
- δεν ξερω αννυ μου, τι να σου πω... ας περιμενουμε καλυτερα τον γιατρο
- αδελφουλη, ελπιζω να μην αρχισεις παλι τις τεχνικες σου, οπως τοτε στο σικαγο με το σφυρι και τον ηχο και τον καπνο του τρενου!
- μα αρτσι, το εκανα για να τον βοηθησω...
- καλυτερα να τον αφησεις να συνελθει μονος του
ετσι συζητωντας περνουσε η ωρα, ο γιατρος ειχε εξετασει τον αλμπερτ αλλα δεν ηξερε ακομα αν προκειται για προσορινη αμνησια ή οχι, ηθελε να δει πως θα ειναι την επομενη μερα.. Τα παιδια μαζι με την καντυ θα περνουσαν το βραδυ τους διπλα στον αλμπερτ, μια βραδια αγωνιας και ελπιδας πως ο αγαπημενος τους φιλος και θειος θα γινει καλα...

Η καντυ την επομενη μερα πηγαινει να δει τον αλμπερτ, ο οποιος ειναι πολυ χαρουμενος και ευδιαθετος
- καλημερα καντυ!
- καλημερα αλμπερτ!! πως εισαι σημερα;
- μια χαρα, τι εγινε καντυ; επιασες δουλεια σε αυτο το νοσοκομειο; ο τερρυ; που ειναι ο τερρυ;;
εκεινη την στιγμη τα ματια της καντυ ελαψαν απο ευτυχια και χαρα, "επιτελους ο αλμπερτ εγινε καλα, ευτυχως δεν κρατησε πολυ η αμνησια" σκεφτεται και τρεχει να τον αγκαλιασει
- επιτελους αλμπερτ, εγινες καλα! επιτελους! δεν ξερεις πως περιμενα αυτη την στιγμη
- μα καντυ...!
- αλμπερτ, θα μεινω για παντα διπλα σου
- καντυ;; τι λες;; και ο τερρυ;
- ο τερρυ δυστυχως, ακουσε αυτα που σου ελεγα οταν ησουν σε κωμα, και εφυγε πολυ νευριασμενα
- τι ακουσε δηλαδη; γιατι δεν νομιζω να το ακουσα ουτε εγω, αφου ημουν σε κωμα!
- ειχα καθησει διπλα σου και σε παρακαλουσα να συνελθεις και καποια στιγμη σου ειπα οτι σ΄αγαπαω και οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι σου, απλα αργησα να το καταλαβω.. και κανει μια αστεια γκριματσα
- καντυ!
- μη λες τιποτα, παμε να φυγουμε.. παιδια! ελατε μεσα γρηγορα! ο αλμπερτ συνηλθε!
- αλμπερτ! μας εκανες και ανησυχησαμε πολυ!
- ναι! ευτυχως τωρα ειναι ολα καλα
- παιδια, σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας
- μα τι λες τωρα! μην ξεχνας οτι εισαι ο θειος μας και μαλλον σε λιγο καιρο...
- σε λιγο καιρο τι;
- καντυ, πως πρεπει να σε φωναζουμε τωρα, θεια ή καντυ;
- στηαρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και ολοι στο δωματιο αρχιζουν να γελανε

Ο τερρυ εχει πια κλειστει στον εαυτο του για τα καλα! Πινει συνεχεια και δεν θελει να παει στο θεατρο, δεν θελει τιποτα πια, αφου εχασε το ενδιαφερον του, τον ανθρωπο που τον κρατουσε ζωντανο.. εχει εγκαταλειψει τα παντα, ακομα και τον ιδιο του τον εαυτο, περιφερεται εδω και εκει ασκοπα πινοντας και κατηγορωντας την καντυ, δεν ξερει αν μπορει να ξαναγαπησει ποτε ξανα! " οχι δεν θα περασει αυτο! θα την διεκδικησω, ειμαι σιγουρος οτι μ' αγαπαει! αλλα παλι..." σκεφτεται.. με αυτην την σκεψη και αλλες παρομοιες γυρναει απο μπαρ σε μπαρ, ελπιζοντας πως με το ποτο θα ξεχασει την καντυ και αυτο που νιωθει για εκεινη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2009 2:17 am

10ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ....


Ο αλμπερτ και η καντυ εχουν παντρευτει, στην ιδια τελετη παντρευτηκαν ο αρτσι με την αννυ και ο στηαρ με την πατυ.. Μεσα σε αυτα τα χρονια εγιναν πολλα, η καντυ μετα το ατυχημα του αλμπερτ και την νοσηλεια του στο νοσοκομειο καταλαβε πια ποσο απαραιτητος της ηταν ο αλμπερτ και ετσι αποφασοσισε να μεινει μαζι του, αυτο εδωσε μεγαλη χαρα σε ολους. Η αννυ ηταν στον πεμπτο μηνα της εγκυμοσυνης της ενω η πατυ ηθελε πολυ ενα παιδι απο τον στηαρ..ελπιζοντας βεβαια οτι δεν θα γινει εφευρετης σαν τον πατερα του!

Ο τερρυ, μετα απο αυτο που εγινε με την καντυ, το ειχε ριξει στο ποτο, στα τσιγαρα και στις καταχρησεις, δεν ηθελε πια τιποτα, ουτε καν το θεατρο γυρνουσε στα μπαρ και επινε καθως προσπαθουσε με αθλιο τροπο να ερμηνευσει καποιους απο τους ρολους του, ολο αυτο κρατησε σχεδον ενα χρονο, ηταν πολυ δυστυχισμενος. Ξαφνικα μια μερα ενω περπατουσε στο δρομο μεθυσμενος, τον χτυπαει ενα αυτοκινητο, το αυτοκινητο αυτο το οδηγουσε μια παρα πολυ ωραια κοπελα, ψηλη μελαχρινη με μπλε ματια, η κοπελα απο τον φοβο της και την αγωνια της τον μεταφερει στο νοσοκομειο, ενιωθε τυψεις γιατι δεν τον ειδε που προσπαθουσε να περασει τον δρομο και τον χτυπησε. Η κοπελα αυτη, η μαργαριτα, πηγαινε καθε μερα στο νοσοκομειο για τον βλεπει και να μαθαινει πως πηγαινει η κατασταση του, μετα απο αρκετες μερες καταλαβε οτι ηταν ο τερρυ γκραντσεστερ, ο μεγαλος ηθοποιος, και στενοχωριοταν που τον εβλεπε σε αυτη την κατασταση και αναρωτιοταν το γιατι..
Η καντυ, ειχε μαθει για το ατυχημα και ηθελε να παει να τον επισκεπτει αλλα μετα την τελευταια τους συναντηση, δεν ηξερε πως θα την υποδεχοταν ετσι μαθαινε νεα του απο το νοσοκομειο.

Η καντυ με τον αλμπερτ και με τα αλλα δυο ζευγαρια εμεναν στο σπιτι, στο λεικγουντ. Μια μερα ενω ο αλμπερτ καθοταν στον κηπο με τα τριανταφυλλα του αντονυ και διαβαζε την εφημεριδα του εμφανιζεται η καντυ
- καλημερα αλμπερτ!
- καλημερα καντυ! που ησουν ολο το πρωι; οταν ξυπνησα δεν σε βρηκα στο σπιτι, ειχες παει στο σπιτι της κυριας πονυ;
- οχι, να ξερεις .. ειχα ενα ραντεβου
- ραντεβου; τι ραντεβου; με ποιον ;;
- με τον γιατρο
- καντυ, τι σου συμβαινει; εισαι αρρωστη; γιατι δεν μου ειπες τιποτα; τι εχεις; τι σου ειπε ο γιατρος;
- μου ειπε οτι αυτο που εχω θα μεγαλωνει συνεχεια και..
- τι πραγμα;; τι ειναι αυτα που λες; τι γιατρος ειναι αυτος που σου εδωσε τετοια διαγνωση; αυριο θα παμε μαζι σε εναν πολυ καλο γιατρο να σε δει
- μα καλε μου δεν μ' αφησες να τελειωσω
- λεγε λοιπον!
- και θα ειναι ετοιμο σε εννια μηνες! και κανει μια αστεια γκριματσα
- καντυ!! μην μου πεις! δεν το πιστευω, αληθεια;; θα γινω μπαμπας;; τι ευτυχια!!! ο αλμπερτ τρεχει, αγκαλιαζει την καντυ και την γεμιζει με φιλια
- ελα τωρα αγαπη μου
- αυτο πρεπει να το γιορτασουμε! τα παιδια το ξερουν;
- μονο η αννυ και η πατυ, ξερεις μαζι πηγαμε στο γιατρο, και οι δυο τους ειναι ξετρελαμενες που θα αποκτησουν ανιψακι, φοβαμαι πως απο την πολυ χαρα τους το πουν στα παιδια, θελω να τους το ανακοινωσω το βραδυ
- πολυ καλη ιδεα, το βραδυ να κανουμε ενα παρτακι μεταξυ μας και να τους το ανακοινωσεις, αχ! καντυ, να ξερες ποσο ευτυχισμενο με κανεις
- το ξερω καλε μου, και εγω ειμαι πολυ χαρουμενη, αφου να φανταστεις οταν μου το ειπε ο γιατρος αρχισα να χοροπηδαω απο την χαρα μου, βεβαια υπαρχει κατι που με προβληματιζει
- τι ειναι καντυ;
- να.. δεν θα μπορω να σκαρφαλωνω στα δεντρα!
- καντυ! χαχαχα αυτο βεβαια να το βγαλεις απο το μυαλουδακι σου για εννια μηνες, μετα κανε οτι θελεις..
- καλα αλμπερτ, δικαιο εχεις
Ο αλμπερτ μολις ακουσε το υπεροχο αυτο νεο, πεταχτηκε απο την καρεκλα του και η εφημεριδα επεσε κατω, και γυρισε αρκετες σελιδες πισω εκει που ειναι τα κοσμικα, εκει ειχε μια φωτογραφια του τερρυ και απο κατω ενα σχολιο με μεγαλα γραμματα: "ο τερρυ γραντσεστερ παιρνει εξιτηριο", μολις το ειδε αυτο η καντυ καπως ησυχασε αλλα ταραχτηκε, δεν ηθελε να τελειωσουν ετσι, δεν τους αξιζε, ηθελε να μιλησει στο τερρυ και να του ξεκαθαρισει τα παντα, αλλα αυτο δεν εγινε ποτε.. ειχε σκεφτει να του γραψει ενα γραμμα στο οποιο να του εξηγει τα παντα, ισως καποια μερα να το γραψω σκεφτηκε..
Ο αλμπερτ την ειδε καπως ταραγμενη και να κοιταει προς την εφημεριδα, γυριζει και βλεπει την φωτογραφια του τερρυ και καταλαβαινει
- ειδες καντυ μου; εγινε καλα ο τερρυ, δεν χρειαζεται πια να ανησυχεις για αυτον
- ναι...
- αντε παμε μεσα τωρα, εσυ πηγαινε να ξεκουραστεις δεν κανει να κουραζεσαι, εγω θα οργανωσω το αποψινο δειπνο, θα ειναι προς τιμην σου
- μα .. θελω και εγω να βοηθησω, δεν θα παθω τιποτα
- οχι καντυ, δεν θα σε αφησω, οι πρωτοι μηνες μιας εγκυμοσυνης ειναι κρισιμοι και πρεπει να προσεχεις
- μα δεν θα κανω τιποτα που να με κουρασει, θα δεις..
- καντυ..!
- αμα αισθανθω οτι κουραζομαι θα παω να ξαπλωσω, και αλλωστε δεν ειμαι αρρωστη, δεν γινεται να περασω εννια μηνες στο κρεβατι..!
- καλα, σαν να εχεις λιγο δικαιο σε αυτο που λες
και πηγαινουν μεσα να οργανωσουν το παρτυ...

Στην Νεα Υορκη, ο τερρυ εχει συνελθει, ολο αυτο τον καιρο στο νοσοκομειο, με τις καθημερινες επισκεψεις της μαραγαριτας αρχισε να αισθανεται καλυτερα, ενιωθε παλι οτι υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται για εκεινον, αλλα ηταν καπως διστακτικος, ειχε χασει πια την εμπιστοσυνη του, αλλα η παρεα της κοπελας αυτης του εκανε καλο, ετσι αποφασισε να συνεχισουν την παρεα τους και εκτος νοσοκομειου. Αρκετες φορες πηγαιναν για καφε, σινεμα, αρχισε να ξαναζει και σιγα σιγα αρχισε να τον ενδιαφερει και παλι το θεατρο, σκεφτηκε να ανεβασει ενα εργο μαζι με την μητερα του, η οποια βεβαια ολο αυτον τον καιρο ηταν πλαι του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΔευ Αυγ 24, 2009 1:04 am

11ο ΕΠEΙΣΟΔΙΟ

Ο αλμπερτ με την καντυ ετοιμαζουν το παρτυ με την βοηθεια των κορτισιων, η καντυ εχει κατεβει στην κουζινα και μαζι με τις μαγειρισες ετοιμαζουν διαφορα φαγητα και γλυκα, ο αλμπερτ ειναι στο κελαρι και διαλεγει κρασια, η αννυ με την πατυ εχουν αναλαβει την διακοσμιση, ο στηαρ με τον αρτσι βρισκονται στο σικαγο για δουλειες της επιχειρησης, ο αλμπερτ τους εχει παρει μαζι του και δουλευουν ολοι μαζι.


Οι ωρες περνουσαν γρηγορα και ευχαριστα, ο αλμπερτ κατεβαινε συχνα στην κουζινα για να δει πως ειναι η καντυ καποια στιγμη της λεει
- φτανει μικρη μου πολλα εκανες, ελα λιγο επανω που θελουμε την γνωμη σου για την διακοσμιση
- ενταξει αλμπερτ ερχομαι
και ανεβαινουν στο σαλονι, ολα ειναι υπεροχα
- αχ!!! τι ωραια που ειναι!!! ενα μεγαλο μπραβο σε ολους!!! σας ευχαριστω παρα πολυ για ολα, ξερετε νιωθω πολυ χαρουμενη και ευτυχισμενη
- δεν κανει τιποτα! τι λες..;; εμεις ειμαστε χαρουμενες για σενα που εισαι επιτελους ευτυχισμενη πλαϊ στον αλμπερτ και περιμενετε και το παιδακι σας, τι λες πατυ;
- ναι αννυ εχεις απολυτο δικαιο..
- λοιπον, κοριτσια πηγαινετε να ξεκουραστειτε, δεν εχουν μεινει πολλα πραγματα, θα τα κανω μονος μου
- εχεις δικαιο καλε μου, αρκετα κουραστηκαμε πρεπει να παμε να ξαπλωσουμε
Τα κοριτσια εχουν παει ηδη στα δωματια τους και ο αλμπερτ τακτοποιει κατι τελευταια πραγματα για την γιορτη

Στην νεα υορκη, ο τερρυ εχει αρχισει τις προβες με την μητερα του, θα ανεβασουν το ημερωμα της στριγγλας. Ο τερρυ ειναι πολυ ικανοποιημενος απο την επιλογη του εργου και πολυ χαρουμενος βεβαια που θα παιξει μαζι με την μητερα του, θελει να βαλει τον καλυτερο του εαυτο για χαρη της μητερας του. " θα βαλω τον καλυτερο εαυτο μου, οπως τοτε...καντυ..! ευχομαι να εισαι ευτυχισμενη, δεν επρεπε να χωρισουμε, οχι δεν επρεπε.." εκεινη την ωρα χτυπαει η πορτα και διακοπτει τις σκεψεις του
- εμπρος
- καλημερα τερρυ! τι κανεις; πως νιωθεις σημερα;
- καλημερα μαργαριτα, καλα ειμαι, μονο ειμαι λιγακι αγχωμενος με το εργο, εχω να παιξω δυο χρονια και δεν ξερω αν θα ειμαι τοσο καλος
- μα τερρυ.. τι ειναι αυτα που λες;; το ταλεντο σου δεν εχει χαθει και ουτε προκειται αλλωστε, θα δεις ολα θα πανε καλα
- μακαρι να εχεις δικαιο, το βραδυ πρεπει να παω σε μια δεξιωση θα ηθελες να με συνοδεψεις;;
- με μεγαλη μου χαρα
- ωραια λοιπον, θα περασω να σε παρω κατα τις εννια
- θα ειμαι ετοιμη, ποιος την κανει την δεξιωση;;
- την κανει ο ιδιοκτητης του θεατρου, κατα την διαρκεια της οποιας θα ανακοινωσει και την ημερομηνια εναρξης των παραστασεων
- ωραια, πρεπει να φυγω τωρα, θα τα πουμε το βραδυ, γεια
- γεια σου, στο καλο..
"αυτο το κοριτσι με κανει να αισθανομαι ωραια, ειναι πολυ καλη" σκεφτεται και πηγαινει να συνεχισει την προβα του

Στο λεικγουντ, ολα ειναι ετοιμα για το παρτυ, ο αρτσι και ο στηαρ μπαινουν στο σπιτι και βλεπουν την μεγαλη σαλα στολισμενη, το μεγαλο τραπεζι με τα προσελανινα πιατα και τα κρισταλινα ποτηρια, κοιταζονται μεταξυ τους
- τι ειναι ολα αυτα αδελφουλη;;
- δεν ξερω αρτσι, ειλικρινα δεν ξερω....
- κανεις μας δεν εχει τα γενεθλια του, ουτε γιορταζουμε καμια επετειο
- εχεις δικαιο..κατι γινεται εδω..
εκεινη την ωρα κατεβαινει ο αλμπερτ με το κοστουμι, εμοιαζε σαν πραγματικο πριγκιπα
- γεια σας παιδια!
- γεια σου αλμπερτ! τι γινεται;; εχουμε καποια γιορτη σημερα;; τι ειναι ολα αυτα;;
- κατι εχουμε αλλα.... πηγαινετε να ετοιμαστειτε και ελατε
- ενταξει, τα κορτισια που ειναι;;
- ξεκουραζονται στηαρ, θα κατεβουν και εκεινες
και τα παιδια ανεβαινουν για να ετοιμαστουν.... μια ωρα μετα... ολοι εχουν συγκεντρωθει στο τραπεζι, τα κοριτσια με τα φορεματα τους εχουν κλεψει ολα τα βλεμματα, η καντυ με ενα μακρυ γαλαζοπρασινο φορεμα που τονιζει τα ματια της, και με ενα μενταγιον σε γαλαζιο χρωμα με μια μεγαλη ασπρη πετρα, που της ειχε κανει δωρο ο αλμπερτ στην επετειο γαμου τους και τα μαλλια της πιασμενα επανω.. η αννυ και αυτη με ενα μακρυ φορεμα σε μπλε χρωμα που και αυτο τονιζε τα ματια της και τα μαλλια της κατω , η πατυ χωρις τα γυαλια της με ενα πρασινο φορεμα.. ολοι ειχαν θαμπωθει απο τα κοριτσια...
- μα καλα, θα μας πει κανεις τι γινεται εδω;;
- η καντυ εχει να μας κανει μια ευχαριστη ανακοινωση...
- λοιπον, καντυ θα μας πεις;;
σηκωνεται ορθια η καντυ και...
- λοιπον καλοι μου φιλοι, εχω να σας κανω μια παρα πολυ ευχαριστη ανακοινωση, η οποια πιστευω θα αλλαξει τις ζωες ολων μας και κυριως του αλμπερτ και την δικια μου..εχω να σας πω πως ειμαι...εγκυος!!!
- αχ! καντυ σοβαρα;;; δεν μας κανεις πλακα;;;ε;;;
- οχι στηαρ, δεν κανει πλακα
- αννυ, πατυ εσεις το ξερατε;;
- μα βεβαια και το ξεραμε!
- και δεν μας ειπατε τιποτα ε;;
- ενα ανηψακι γιουπιιιιιιιι , θα του μαθω ενα σορο εφευρεσεις, θα τον εχω για βοηθο μου
- και γω θα του μαθω τα παντα για την μοδα
- αρτσι,στηαρ!!!
- τι;;
- τι ειναι αυτα που λετε;;
- μα γιατι αννυ μου;;
- δεν πειραζει, αφηστε τους, κοριτσια, εμπρος ας αρχισει το παρτυ λοιπον!!
και ολοι αρχισαν να πινουν και να χορευουν, να αστειεύονται και να γελουν, ετσι περασε ολο το βραδυ με τραγουδια και χορους...


Ο τερρυ, ειναι εξω απο το σπιτι της μαργαριτας και την περιμενει να κατεβει, λιγα λεπτα αργοτερα την βλεπει να κατεβαινει, ντυμενη με ενα μαυρο σεξυ φορεμα και ενα μπλε περιδεραιο, ηταν πολυ ομορφη, μπαινει στο αμαξι του τερρυ και πηγαινουν στην δεξιωση. Μολις φτανουν εκει, ολοι οι φωτογραφοι γυριζουν προς τον τερρυ και την ομοφη συνοδο και αρχιζουν να τραβανε φωτογραφιες. Ο τερρυ με την μαργαριτα μπαινουν στο σπιτι και τραβουν ολα τα βλεμματα πανω τους, οι καλεσμενοι αναρωτιουνται ποια ειναι αυτη η ομορφη κοπελα... Σε ολη την βραδια ο τερρυ δεν εκανε καμια κινηση προς την μαργαριτα, γιατι ακομα δεν ενιωθε σιγουρος και γιατι υπηρχαν οι φωτογραφοι, δεν ηθελε να δημοσιευτει τιποτα για την προσωπικη του ζωη.. Στην δεξιωση υπηρχαν παρα πολυ ωραιες παρουσιες, ξαφνικα το ματι του τερρυ καρφωνεται σε μια ξανθια κοπελα που απο πισω εμοιαζε παρα πολυ την καντυ και αρχισε να αναρωτιεται αν ειναι ή οχι, θελει να μαθει, αλλα δεν ειναι σωστο να αφησει μονη την συνοδο του, γι' αυτο πηγαινει να ρωτησει τον ιδιοκτητη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ   ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28, 2010 2:13 am

12ο ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

Ο τερρυ πηγαινει να ρωτησει τον ιδιοκτητη
- Συνγωμη, μπορω να σε ρωτησω κατι..
ο ιδιοκτητης τον κοιταει με απορια
- φυσικα τερρυ, πεσμου..
- οι κοπελα με τα ξανθα μαλλια που καθεται κοντα στο μπαρ, πως την λενε; μηπως την λενε καντυ γουαϊτ αρντλεϊ;
- οχι φιλε μου, την λενε πατριτζια, ειναι μια καινουρια ηθοποιος και παιζει στο θεατρο ''καστελ'', ειχα στειλει και στον αντλεϊ, αλλα επειδη η κυρια αντλεϊ, η καντυ, ειναι εγκυος ο γουϊλιαμ δεν ηθελε να ερθουν για να μην κουραστει η καντυ
- μαλιστα.... λεει με μια απογοητευση ζωγραφισμενη στο προσωπο του, και μετα απομακρυνεται, κατευθυνομενος στην μαργαριτα παραμιλαει.. η καντυ εγκυος;;;; δεν μπορω να το πιστεψω..παει..ολα τελειωσαν! ο,τι σχεδια και αν ειχα, πανε! και τωρα;;; αχ! καντυ μου! γιατι;; ηθελα τοσο πολυ να ειμαστε μαζι! φτανει στην μαργαριτα
- α! ηρθες επιτελους! μα καλα που ειχες παει;;;
- πηγα να χαιρετησω τον ιδιοκτητη και κουβεντιαζαμε.. μαργαριτα, θελω να σου ζητησω κατι χωρις να το παρεις στραβα..
- λεγε τερρυ, τι ειναι;;
- να.. θα ηθελα να μην καθησουμε πολυ ωρα, δεν νιωθω πολυ καλα... - ηταν χαλια ψυχολογικα, δεν ειχε ορεξη για χορο, μουσικη και ματαιες συζητησεις, σκεφτοταν την καντυ!
- ενταξει τερρυ, ο,τι θες! αλλωστε εσυ με καλεσες.. αλλα τι εγινε;; δειχνεις πολυ στεναχωρημενος, εγινε κατι; εμαθες κατι;
- ναι.! κατι εγινε.. αλλα δεν θελω να το συζητησω τωρα..
- ενταξει..
μετα απο μια ωρα χαιρετησαν τους γνωστους και τον ιδιοκτητη και εφυγαν, ο τερρυ αφησε την μαργαριτα στο σπιτι της και πηγε σε ενα μπαρ να πιει, σε ενα που συχναζε παλια.. δεν μπορουσε να το κατανοησει.. επινε και παραμιλουσε.. η καντυ εγκυος;; αυτο σημαινει οτι δεν την ενδιαφερω πια! παει ολα τελειωσαν! θελω να την δω..!! το αποφασισα! θα παω στο λεικγουντ να την βρω κα να μιλησουμε.. αλλα παλι δεν θελω να την ταραξω, ισως δεν θελει να με δει, τι να κανω θεε μου;;;
μετα απο 3 μπουκαλια ουισκι πηγαινει σπιτι, ξαπλωνει και αρχιζει να ονειρευεται την καντυ και την ζωη που μπορει να ειχαν μαζι.!

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Στο σπιτι των αντλεϊ συνεχιζει να επικρατει η χαρα και η αισιοδοξια, ολοι ετοιμαζονται για τα γεννητουρια, η θεια ελροϋ εχει γινει η πιο γλυκια γιαγια!!!
Η καντυ ειναι στο δωματιο της, χτυπαει η πορτα
- παρακαλω;;
- η ντοροθυ ειμαι σου εφερα το πρωινο σου και την εφημεριδα του αλμπερτ
- περασε ντοροθυ, τι κανεις;
- καλα ειμαι καντυ, πως παει η εγκυμοσυνη;; πραγματικα πολυ χαιρομαι για σενα! επιτελους εισαι ευτυχισμενη!
ξαφνικα το μυαλο της παει στον τερρυ, και με τον τερρυ θα μπορουσα να ειμαι ευτυχισμενη, οχι οτι τον αλμπερτ δεν τον αγαπαω, αλλα ο τερρυ... και ξαφνικα συνερχεται με το κλεισιμο της πορτας, αρχιζει να τρωει το πρωινο της που ηταν πολυ πλουσιο, ο αλμπερτ ειχε ζητησει να της πηγαινουν τα παντα, παιρνει και διαβαζει την εφημεριδα του αλμπερτ, ηθελε να ενημερωθει, και ξαφνικα βλεπει με μεγαλα γραμματα : ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΣΤΟ ΜΠΡΟΝΤΓΟΥΕΪ : Ο ΤΕΡΡΥ ΓΚΡΑΝΤΖΕΣΤΕΡ ΣΥΝΕΛΗΦΘΗ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΚΟΦΗΜΑ ΜΠΑΡ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ! ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΠΟΤΟ Ή ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΡΜΑΙΟ ΤΟΥ;; μολις το βλεπει αυτο η καντυ σοκαρεται, σταματαει το φαγητο της, σηκωνεται και πηγαινει προς το παραθυρο.. γιατι τερρυ;; τι εγινε παλι;; γιατι θες να καταστρεψεις το μελλον σου;;μου υποσχεθηκες οτι θα γινεις ευτυχισμενος, ετσι ειναι οι ευτυχισμενοι ανθρωποι;; αχ! τερρυ...μου λειπεις! ξαφνικα μπαινει ο αλμπερτ και διακοπτει τις σκεψεις της
- καλημερα αγαπη μου! ω! βλεπω οτι σου ετοιμασαν ενα πολυ καλο πρωινο, αλλα γιατι σηκωθηκες;;
- να ξερεις αγαπη μου, ηθελα λιγο να περπατησω, πρεπει να περπαταω, ετσι ειπε ο γιατρος, αλλωστε σε περιμενα για να φαμε μαζι το πρωινο μας, σου φεραν και την εφημεριδα σου
- α! πολυ ωραια.. ελα να καθησουμε να φαμε
- ναι ερχομαι.. κοντοστεκεται λιγο.. μα γιατι τα σκεφτομαι αυτα;; ο αλμπερτ ειναι τοσο καλος και μ' αγαπαει πραγματικα,ποτε του δεν εκανε κατι που με στεναχωρησε, ειναι παντα χαρουμενος, και εγω η χαζη σκεφτομαι ακομα τον τερρυ... τον αγαπαω τον αλμπερτ, ειμαστε μια ευτυχισμενη οικογενεια, δεν θελω να μαθω τιποτα πια για τον τερρυ και τα κατορθωματα του...
- ελα καντυ, τι επαθες;; δεν νιωθεις καλα;;
- οχι αλμπερτ, ενταξει ειμαι, ερχομαι.. θελω να μου κανεις μια χαρη..
- ο,τι θες αγαπη μου, ξερεις ποτε δεν σου χαλαω χατιρι, ειδικα τωρα που εισαι εγκυος, πεσμου τι θες
- θελω να πεις να μην σου φερνουν την εφημεριδα εδω, να την πηγαινουν κατευθειαν στο γραφειο σου
- γιατι καντυ; εγινε τιποτα; και το ματι του καρφωνεται στο δημοσιευμα για τον τερρυ.. δεν μιλαει μονο κατεβαζει το κεφαλι και μετα απο μερικα δευτερολεπτα
- ενταξει καντυ.. γιατι τον σκεφτεται ακομα; γιατι; ακομα και τωρα που ειναι εγκυος το μυαλο της ειναι στον τερρυ..
- αλμπερτ, ξερω τι σκεφτεσαι.. απλα δεν θελω να μαθαινω νεα του, μου κανει κακο, ειμαι τοσο ηρεμη κοντα σου, που ξεχναω τι γινεται εξω απο το λεικγουντ, σ' αγαπαω παρα πολυ, γι αυτο να μην ανησυχεις καθολου..
- ναι καντυ το ξερω οτι μ' αγαπας, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχιζεις να τον σκεφτεσαι..
- μα δεν τον σκεφτομαι.. απλα οταν βλεπω διαφορα αρθρα γι' αυτον το μυαλο μου πηγαινει σ' αυτον, ειναι λογικο.. δεν περασαμε και λιγα, αλλωστε θελω να ειναι παντα καλα, μακαρι να υπηρχε ενα τροπος να τον βοηθουσα..!
- αχ καντυ μου! παντα νοιαζεσαι για τους αλλους..
- λοιπον ! τερμα οι σκεψεις! θα φαμε θα παρουμε και τα παιδια και θα παμε μια εκδρομη στην λιμνη, τι λες;;
- πολυ ωραια η ιδεα σου καντυ
- τελεια! παω να τους ειδοποιησω
- μα δεν θα φας;; δεν πρεπει να μενεις νυστικη
- θα φαω σε λιγο! ερχομαιιι
η καντυ τρεχει ολο χαρα στο διαδρομο και βλεπει στον στηαρ και την αννυ
- καλημερα! τι κανετε;;
- μια χαρα καντυ, εσυ πως εισαι;;
- ειμαι πολυ καλα στηαρ, λοιπον, παιδια σε 2 ωρες στην μεγαλη σαλα
- γιατι καντυ μου; εχεις να μας πεις τιποτα;
- οχι! απλα θα παμε εκδρομη! τι λετε;;
- πολυ καλη η ιδεα σου καντυ, τρεχω να το πω στην πατυ και στον αρτσι, ειναι ευκαιρια να δοκιμασω το καινουριο μου αεροπλανο!
- ωχ! καταλαβα..
- τι εννοεις αννυ μου;
- τιποτα στηαρ, τιποτα
- καλα! σε 2 ωρες στην μεγαλη σαλα! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και αρχιζει να τρεχει και να χοροπηδαει σε ολο τον διαδρομο
- καντυ μου, τι εχεις;; δεν σε βλεπω καλα
- τιποτα δεν εχω αννυ μου, ολα ειναι μια χαρα
- δεν με ξεγελας εμενα, σε ξερω πολυ καλα..
- τιποτα, αληθεια σου λεω, αντε πηγαινε να ετοιμαστεις τα λεμε σε λιγο
και οι δυο πηγαινουν στα δωματια τους για να ετοιμαστουν για την εκδρομη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ ΙΙ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ Ι
» Γλυκιά Κάντυ
» ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΝΤΥ Ι - ΣΧΟΛΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ
» καντυ-καντυ!ευτυχισμενο τελος για ολους!!
» ΚΑΝΤΥ - ΤΕΡΥ Η ΚΑΝΤΥ ΑΛΜΠΕΡΤ ........... ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ....;;;;;;;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Η δική σας πλοκή-
Μετάβαση σε: