Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.

Πήγαινε κάτω 
+2
na_m_agapas
Λορένα
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2007 5:40 am

Κάπου λέω για τον Αρτσυ και την Άννυ αλλά κόπηκε....

Έλεγα λοιπόν πως η Άννυ πρέπει να στηρίξει την Πάττυ και ο Άρτσυ πρέπει να δεχτεί τον θάνατο του αδερφού του. Επίσης η Πάττυ πρέπει να μάθει να συνεχίσει τη ζωή της όπως έκανε και η Candy μετά τον Άντονυ....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την domniki στις Παρ Ιαν 09, 2009 8:48 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : greenglish)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2007 12:44 pm

Το ότι η Μιζούκι έδωσε την πραγματικότητα της ζωής, και όχι άλλο ένα παραμυθάκι, το έχω σκεφτεί κι εγώ.

Όμως όσο αναφορά το θέμα Σουζάννα, δε συμφωνώ καθόλου.

Για μένα η Σουζάννα είναι η ‘κακιά’ της όλης υπόθεσης.

Τουλάχιστον η Ελίζα είναι κακιά από την αρχή μέχρι το τέλος και το ξέρουμε όλοι.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να συμπαθήσουμε τη Σουζάννα.

Ήθελε τον Τέρυ, και τελικά τον κράτησε.

Λειτούργησε αυθόρμητα. Όποιος και να ήταν στη θέση της το ίδιο θα έκανε.

Το ότι πήγε να αυτοκτονήσει δε μου λέει τίποτα. Δεν ήθελε λέει να σταθεί εμπόδιο στην ευτυχία του Τέρυ. ΜΑ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!!

Και στην τελική ούτε η πρώτη είναι ούτε η τελευταία που έχει μια αναπηρία.

Αν τον αγαπούσε πραγματικά θα στεκόταν στο ύψος της και θα αντιμετώπιζε το πρόβλημά της. Δεν είναι δεκανίκι ο Τέρυ!!!!

Εκείνη σαν δεκανίκι τον χρησιμοποιεί!!

Δεν τη νοιάζει αν ο Τέρυ αγαπάει άλλη. Είναι εγωίστρια, σκέφτεται μόνο τον εαυτό της. Και εδώ δεν παίζει ρόλο το ατύχημα. Και πριν έτσι ήτανε. Δεν άλλαξε κάτι.

Και το ότι έχασε το πόδι της, ή τα ότι έχει δίπλα της κάποιον που ξέρει ότι δεν την αγαπάει, για μένα δεν είναι τιμωρία.

Η Σουζάννα ήθελε να τους χωρίσει και το πέτυχε.

Κάπου διάβασα ότι είναι ένας λύκος ντυμένος πρόβατο. Συμφωνώ. Αυτό είναι.

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2007 12:56 pm

Και κάτι άλλο. Όσο αναφορά το θέμα Κάντυ – Τέρυ, στο επεισόδιο 112 ήταν η πρώτη φορά που ο Τέρυ είδε την Κάντυ και δεν τον είδε εκείνη.

Από τότε που έφυγε από το κολέγιο, η Κάντυ συνεχώς δεν τον προλαβαίνει.

Έτρεξε στο καράβι, αλλά ο Τέρυ δεν το ήξερε.

Πήγε στο ορφανοτροφείο, αλλά δεν τον πρόλαβε

Τον είδε να παίζει στο Σικάγο, αλλά εκείνος δεν το ήξερε (τουλάχιστον το έμαθε μετά.)



Για μένα λύτρωση δεν ήρθε με το φινάλε της Κάντυ.

Κάτι τέτοιο ένιωσα χτες, όταν είδα επιτέλους για πρώτη φορά, τον Τέρυ να κοιτάζει την Κάντυ, έστω και από μακριά.

Και στο τελευταίο επεισόδιο, όταν η Κάντυ ανέβηκε στο λόφο και φώναξε τα ονόματα των αγαπημένων της που έχασε για πάντα.



Όμως και πάλι δεν νιώθω λύτρωση με το φινάλε, αλλά πικρία και απογοήτευση.



Όσο για τον Τέρυ, όσο και να αγαπάει το θέατρο, ευτυχία δεν του δίνει. Το ξέρω καλά αυτό, γιατί βρίσκομαι και ζω στον χώρο της τέχνης.

Η τέχνη καλύπτει μια ζωτική ανάγκη, δεν δίνει από μόνη της την ευτυχία όμως.

Και για όσους τυχόν διαφωνούν σε αυτό, σας δίνω το απλό και τρανταχτό παράδειγμα: Μαρία Κάλλας. Χωρίς τον έρωτά της ήταν δυστυχισμένη. Και την τέχνη της την λάτρευε και την είχε υπηρετήσει στο έπακρο…


_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2007 1:36 pm

καλημέρα και από μενα. Νana, εκφράζω τον θαυμασμό μου για άλλη μια φορά, για τον υπέροχο τρόπο που γράφεις. Πέρα από αυτό, μας δίνεις μια πολυ διαφορετική άποψη της ιστορίας, από αυτες που έχουμε συνηθίσει. Διαβάζοντας με προσοχή τα όσα γράφεις, θα έλεγα πως έχεις πλησιάσει τον τρόπο σκέψης της Μιζούκι, καλύτερα από τον καθένα. ίσως πραγματικά ο σκοπός της, να ήταν αυτός που έχεις περιγράψει, και ίσως τελικά να ήταν αυτό το τέλος της, όπως το ξέρουμε. Όμως έτσι απογοητευετε το συνολο των οπαδων της καντυ, που εκφραζει την διαφωνία του, οπως ακριβως στα έγραψε η akaliakoukou. Μας είναι δυσκολο να αποδεχτουμε μια τέτοια μορφή "δικαιοσυνης" που περιγράφεις. Δεν μας παρηγορει. Ενταξει θα ήταν υπερβολικό θα τελειωναν όλοι ευτυχισμενοι, αλλά έτσι όπως έγινε, όλοι μέσα στην δυστυχια είναι. Και στην πραγματική ζωη, (που όπως λες εκφραζει, και το πιστευω) αν συναντησεις τέτοια άτομα, καθε άλλο παρα δικαιωμενα, θα πεις πως είναι. Μετά από τόσο τρέξιμο της καντυ, παντα ο Τέρρυ της ξεφευγε τελευταία στιγμή. Περιμεναμε μια δικαιωση. Ίσως αν ο Τερρυ, έδειχνε πως θα αγαπησει την Σουζάνα, και αν ταυτόχρονα έδινε βάσιμες ελπιδες για τον Άλμπερτ, θα πιστευαμε σε κάποια δικαιωση. Έχεις δικιο όταν λες, πως μας δείχνει τον τροπό να αγαπας με διαφορετικό τρόπο κάθε φορά. Αυτό δεν το έχω δει πουθενά αλλου. Για μένα είναι ίσως και το πιο ρεαλιστικό σημειο της ιστορίας. Αυτό που βλέπουμε όμως όλοι είναι, μια Πατυ, απαρηγόρητη για τον θάνατο του Στηαρ. Ένας Άλμπερτ μονος, μια καντυ, παρηγορημενη από το μεγεθος της αυτοθυσιας της, αλλά μόνη, έναν Τέρρυ εγκλωβισμενο, μια Σουζανα αναπηρη, και καταδικασμενη και αυτη σε έναν μονοπλευρο έρωτα, Ελιζα, Νηλ, κτλ να συνεχιζουν τα παιχνιδια τους, χωρις ποτε να έρθει γι αυτούς μια "δικαίωση". Ποιος παραγματικά θα μπορεσει να δει και να χωνεψει αυτή την δικαιωση που περιγραφεις, έστω και αν είναι αληθινη! Ο λόγος πιστευω, είναι πως την καντυ την αγαπησαμε τόσο πολυ, και τους υπολοιπους επίσης, και από τα τόσα που μαθαμε γι'αυτους (η Μιζουκι εδωσε και τα προσωπικά τους στοιχεία ακομη), υποφεραμε μαζί τους κτλ, που τους νιώσαμε σαν πραγματικούς ανθρώπους. Σαν να έζησαν και να υπέφεραν πραγματικά. Και ως έτσι, δεν μπορουμε να δεχτουμε ένα "λογοτεχνικό" τέλος, γιατί έτσι τους αντιμετωπιζει στο τέλος η Μιζουκι, σαν ένα μυθιστόρημα, σαν τόσα άλλα, ενω άλλα μας δειχνει στην αρχή. Μια αγαπη, σαν τον Ρωμαιο και την Ιουλιετα (αληθεια προσέξατε πως όλη η ιστορια περιστρεφεται γυρω από αυτό το σεναριοWink ανεκπλήρωτη και με δυστυχισμενο τέλος. Όμως ακομη και στην περιπτωση αυτη, μπορει να λυπηθηκαμε για το ζευγαρι Ρωμαιο-Ιουλιέτα, αλλά σε καμια περιπτωση δεν το πήραμε τόσο προσωπικά, όπως πηραμε την καντυ. Γιατί τους καντυ και Τερρυ τους θεωρουμε ζωντανους! και οι ζωντανοι, δεν ειναι δυνατό να έχουν μια τέτοια καταληξη. καποιον θα παντρευτει κάποτε η καντυ. Μπορει να ειναι ο Άλμπερτ, μπορει ο Τέρρυ, μπορει κάποιον άλλον. Καποιον θα ερωτευτει και η Πατυ. Και η Ελιζα με τον Νηλ, θα συνεχισουν και εκεινοι τις ζωές τους. Αυτό θέλαμε να δουμε, και όχι το τέλος ενος βιβλιου. Την κατάληξη μιας ζωης (η μάλλων πολλων) θέλαμε να μαθουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2007 5:02 pm

καλημέρα σας όλη μέρα, καταρχήν Λορενα μου σε ευχαριστώ για τα όμορφα σου λόγια. Λοιπόν και εγώ όπως και εσείς αλλά και χιλιάδες άλλοι πιστεύω πως η Μιζουκι μας οφείλει μια συνεχεία. Την σημερινή σας αντίδραση την περίμενα, αλίμονο αν συμφωνούσατε με αυτά που ειπα η τουλάχιστον να σας άρεσαν (και η αλήθεια ούτε μένα μου αρέσουν)…όμως το μονό που έκανα ήταν να απογυμνώσω τους χαραχτήρες από την προσωπική μου επιθυμία για ένα καλύτερο φινάλε .πιο απλά προσπάθησα να δω τα πράγματα αντικειμενικά και αν δεν κάνω λάθος αυτό ήταν το ζητούμενο, το ερώτημα ήταν γιατί η Μιζουκη δεν μας έδωσε συνέχεια ενώ μπορούσε και ενώ μας έδωσε όλες της βάσιμες υποψίες και ανάγκη ( αφού η ίδια μας έκανε να θέλουμε την σχέση καντυ –τερρυ κτλ) δεν το έκανε…τότε… πολύ πριν την δίκη. Δεν πήρα το μέρος κανενός και δεν τιμώρησα κανέναν ηρωα ειδικά την σουζανα). έβγαλα τα συμπεράσματα μου από την δική μου σκοπιά έτσι όπως τα βλέπω εγώ. Δεν επιμένω στο αν είναι σωστά η λάθος…το μονό που πιστεύω είναι πως πρέπει να σκεφτόμαστε πέρα από αυτό που θέλουμε εμείς. Λορενα έχεις δίκαιο στο Ρομεο και Ιουλιετα το ζευγάρι πεθαίνει ενώ εδώ όχι ίσως ήταν άστοχη σύγκριση από μέρους μου αλλά προσπάθησα να θίξω το τέλος… ότι όσο πιο άδικο τόσο πιο επιτυχημένο είναι.( στους λογοτεχνικούς κύκλους)
Παρόλα αυτά παραδέχομαι πως τα συμπεράσματα μου είναι πολύ τραβηγμένα και ίσως παρά είναι αντικειμενικά…ο κύριος λόγος είναι μάλλον γιατί με την Καντυ μεγαλώσαμε και είναι πολύ σκληρό να σου καταρρίπτουν έτσι απλά τους παιδικούς και σίγουρα παντοτινούς ηρωες.
Τώρα η Καλλας είναι από άλλο βιβλίο ,ρεαλιστικό και ας έμοιαζε η ζωή της σαν σκληρό παραμύθι . Η τέχνη όμως καλή μου Καλιακουκου και συνάδελφος έχει την ιδιαιτερότητα να επηρεάζει διαφορετικά τον κάθε καλυτέχνη και φυσικά και τον κάθε άνθρωπο. Όσο αναφορά τον Τερρυ αυτό που είπα είναι πως κατά την δική άποψη η επιστροφή στο θέατρο είναι μια διέξοδος κάπου που μπορεί να στηριχτεί αφού η καντυ μας τελείωσε και εφόσον ο ίδιος είπε πως ηταν ο 2ος ερωτάς του μετά την κ. Και αφού ανέφερες την Μαρία Καλλας αν και δεν το βρίσκω σωστό να κάνουμε την σύγκριση θα διαφωνήσω μαζί σου και θα συμφωνήσω εν μέρη. Η Καλλας και ο τερρυ παράτησαν στην ουσία την τέχνη για έναν άδοξο έρωτα. Και ως γνωστών ο,τι αφήνεις σε αφήνει (από της πιο σκληρές τιμωρίες της τέχνης)η διαφορά τους είναι ότι ο τερρυ κάποιος βρέθηκε να του ανοίξει τα μάτια και πηρε δύναμη αντίθετα η Καλλας μετά το 1957 ( καλλας και παρισι 2ο παράδειγμα) δεν βρήκε την ευτυχία γιατι δεν ήθελε να πιαστεί από κάπου ακόμα και από την μουσική που την υπηρέτησε με τόση αγάπη πριν. Θα μπορούσα να επεκταθώ κιαλο πανω σε αυτο αλλά θα κατηγορηθώ (και δικαίως ) για ύβρη…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2007 6:15 pm

Δεν αντιλέγω, θέλω να τονίσω όμως ότι ή τέχνη σε απορροφάει και σε γεμίζει όσο ασχολείσαι μαζί της. Αυτό που είπες.

Όταν τελειώσει η πρόβα, όταν πέσει η αυλαία, όταν σβήσει το χειροκρότημα και γυρίσεις σπίτι, αν δεν βρεις στο πλάι σου αυτόν που αγαπάς, αυτόν που θέλεις πραγματικά δίπλα σου να μοιραστείς μαζί του τη χαρά και τη λύπη, τότε νιώθεις ένα κενό.

Κι αυτό το κενό δεν μπορεί να το καλύψει κανένας, παρά μόνο αυτός.

Πάντως ένα είναι εκείνο στο οποίο συμφωνούμε όλοι.



ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΙΝΑΛΕ.

ΚΟΒΕΤΑΙ ΑΠΟΤΟΜΑ, ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΑ.



Κι αυτό το λέει και η ίδια η Μιζούκι σε ένα γράμμα της, (η Λορένα που έχει ασχοληθεί περισσότερο θα το ξέρει καλύτερα από μένα.)

Λέει λοιπόν κάπου ότι έχω σχεδόν κατασταλάξει στο μυαλό μου για το τέλος της ιστορίας.

Άρα έχει και συνέχεια!!!! Δεν τελειώνει στην τηλεόραση ούτε στο περιοδικό, ούτε καν στα γράμματα…


_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 14, 2007 11:08 pm

σήμερα διάβασα, το πρώτο γράμμα τής Μιζουκι όπως το έδωσε η Λορενα. Λέει λοιπόν εκεί για το 3ο τόμο η μέρος του βιβλίου αν κατάλαβα. Και εγώ ρωτώ? τι εννοεί το βιβλίο με τα γράμματα ? γιατί αν ναι τότε η ίδια λέει πως αυτό είναι και το τέλος της ιστορίας και στα επόμενα γράμματα μιλάει για συνέχεια. Άρα δεν την είχε από την αρχή στα υπόψη της μετά το αποφάσισε. έτσι το καταλαβαίνω εγώ….
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 19, 2008 2:54 am

Έκατσα και ξαναδιάβασα αυτή τη θεματική ενότητα με μεγάλη προσοχή και ενδιαφέρον...

Παιδιά, λυπάμαι που το λέω αλλά πραγματικά πιστεύω ότι η Μιζούκι δεν έχει σκοπό να ασχοληθεί ξανά με την Κάντυ...

Αν είχε σκοπό να το κάνει, θα το είχε κάνει ήδη...

Δεν είμαι συγγραφέας και δεν έχω ταλέντο στο γράψιμο.
Ξεκίνησα να γράφω μια δική μου συνέχεια, όπως την έχω πλάσει εγώ μέσα στο μυαλό μου.
Αυτή τη συνέχεια την διαβάζουν περίπου δέκα άτομα και έχουν αγωνία για το τι θα γίνει.
Λόγω φόρτου εργασίας δεν έχω το χρόνο να ασχοληθώ όσο θέλω μ'αυτό, συν το γεγονός ότι αργώ στο γράψιμο, όσοι διαβάζουν την ιστορία μου έχουν αγωνία για το τι θα γίνει μετά.
Κι εγώ αγχώνομαι και θέλω να την τελειώσω όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Και σας ρωτώ.
Την Κάντυ τη λατρεύει όλος ο κόσμος. Η Μιζούκι έχει λάβει τα απίστευτα γράμματα που της ζητάνε συνέχεια. Είναι η δουλειά της αυτή, βγάζει λεφτά και ξέρει ότι έτσι και γράψει βιβλίο θα το αγοράσουμε και θα σπάσει ρεκόρ πωλήσεων...
Τι περιμένει και δεν το κάνει???
Το μόνο που την απασχολεί είναι τα παράνομα προιόντα της Ιγκαράσι...

Και ήθελα να ήξερα, κοιμάται ήσυχη ενώ γνωρίζει ότι μας έχει δημιουργήσει παιδικά τραύματα που δε λένε να κλείσουν???

Η Κάντυ γράφτηκε τόσα χρόνια πριν και ακόμα μιλάμε γι'αυτήν...

Η Μιζούκι μας αγνοεί κυριολεκτικά, ασχολείται με την Κάντυ καθόλου, ζει τη ζωή της κάνοντας άλλα πράγματα κι εμείς βράζουμε στο ζουμί μας.
Και συνέχεια δε θα δώσει!!!!!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 19, 2008 8:16 am

Εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου μελισσούλα...

Είναι πολλά τα λεφτά κόρη μου.

Τα λεφτά τις έσυραν στα δικαστήρια, τα λεφτά θα δώσουν τη συνέχεια...

Αν στη Κορέα γράφεται και γυρίζεται η κατά Ιγκαράσι Κάντυ, νομίζεις πως η επίσημη μάνα θα αφήσει το παιδί της να διασύρεται;;;;
:evil: :evil: :evil:

Αλί σε εμάς που θα ξεφραγκιαστούμε διχασμένες για τις δύο Κάντυ που θα μας φορέσουν καπέλο... :pale:

Και σε πληροφορώ, πανηγύρια θα κάνουμε γιατί απ΄ότι τις κόβω η μία είναι Τερρυκιά και η άλλη Αλμπερτικιά...

(εδώ κάτι ζεστά καλοκαιρινά βράδια παθαίνουμε παρακρούσεις lol! και θέλουμε να ξεμαλλιάσουμε επίδοξες νυφούλες από το πουθενά που θέλουν να μας φάνε το τεκνό... σκέψου να έχουμε συνέχεια τι θα γίνεται...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 19, 2008 8:21 am

Παράθεση :
Είναι πολλά τα λεφτά κόρη μου.

Χαχαχα!!!! Σαν Χιώτισσα κι εσύ!!! lol!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 19, 2008 8:35 am

Παντού δυό - δυό...

Μόνη σου θα σε άφηνα;;; cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 10, 2008 12:59 am

Ήθελα να ξεσκονήσω λίγο αυτό το τόπικ.
Έχουμε κάνει απίστευτες υποθέσεις και τελικά άκρη δε βγάλαμε.
Θέλω και τη γνώμη του Τούρι, της Δομνίκης, της Χουανίτας και της μις Πέππερ.

Εσείς τι πιστεύετε?
Τελικά η Μιζούκι έχει γράψει κι άλλη Κάντυ από αυτή που γνωρίζουμε, ή όχι???

Θα ήθελα όταν έχετε χρόνο να διαβάσετε αυτά που έχουμε γράψει στα προηγούμενα ποστς...
θα τα βρείτε πολύ ενδιαφέροντα...

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 10, 2008 1:08 am

H Mizuki δεν έγραψε άλλη Κάντυ, έγραψε άλλον Τέρρυ....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την domniki στις Παρ Ιαν 09, 2009 8:49 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : greenglish)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 10, 2008 1:11 am

Νανάαααααααα!!!!Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 891341
Χρόνια και ζαμάνια!!!
Καλά είσαι?
Πώς σου φαίνεται η νέα μορφή του φόρουμ μας?
Τι είπες???
Άλλο Τέρρυ???

Δηλαδή???
Θέλω λεπτομερείς λεπτομέρειες!!!!!
Και νομίζω ότι θα ήταν καλό να ανοίξεις καινούριο τόπικ, για να μή χαθεί ΄μέσα στον χαμό που επικρατεί σ'αυτό εδώ...
Περιττό να σου πω ότι θα σκάσω μέχρι να μας απαντήσεις... Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 1363687423

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 10, 2008 1:18 am

Γεια χαρά σε όλες συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά είχα μερικά προβληματάκια...όπως δεν μπορώ να σας δείξω μερικά από τα σχέδια της ταινίας του Terry Sad και λυπάμαι που το είχα υποσχεθεί

Το γράφω τώρα με ελληνικά γράμματα όλο το παρασκήνιο όπως πραγματικά έγινε και την ταινία (που δυστυχώς έχει 2 φινάλε) σε λίγο τα λέμε
Φιλάκια

ΥΓ. Το foroum είναι πολύ καλό
ΥΓ2. Το σενάριο της ταινίας το θέλετε σαν σενάριο ταινία δλδ να το πασαλείψω λιγο με Μιζούκι στυλ ή όπως μου το δώσανε???????????????????


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nana στις Δευ Νοε 10, 2008 1:21 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 10, 2008 1:19 am

Συγγνώμη, έχει βγει και ταινία???
Δεν είχα ιδέα!!
Κρεμόμαστε από τα χείλη σου!!!!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nana
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
avatar


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Registration date : 22/10/2007

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 10, 2008 1:22 am

Η ταινία δεν βγήκε και ούτε πρόκειται αλλά το σενάριο το βρήκα...υπομονή


Έχει επεξεργασθεί από τον/την domniki στις Παρ Ιαν 09, 2009 8:53 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : greenglish)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.   Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Φεβ 24, 2009 2:42 am

νανα οπως το δωσανε, θα ναι καλυτερο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ιταλικό manga: Το τέλος της ιστορίας της Κάντυ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Το νέο τέλος της ιστορίας
» Tο τέλος της ιστορίας
» καντυ-καντυ!ευτυχισμενο τελος για ολους!!
» Ενα μικρο τελος για την Καντυ.
» Συζητηση διχως τελος για το τελος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Μάνγκα- Άνιμε-
Μετάβαση σε: