Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Πασχαλινά αυγά!
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2024 11:03 pm από akaliakoukou

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Μάης 01, 2024 10:52 am από Fay

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Απρ 23, 2024 10:40 am από Fay

» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης

Πήγαινε κάτω 
+15
Τερυλία
stavroylaki
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ariel
ntalia
libra
arwyn-t
TZENHG13
ΜΙΜΙ
juliet
dolly
Λορένα
titika
origdim
Aldebaran
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠεμ Φεβ 05, 2009 3:27 pm

Την Κάντυ άρχισα να τη βλέπω από τα πρώτα της επεισόδια και την επομένη τα συζητούσαμε στο σχολείο.
Θα πρέπει να υπάρχει πάρα πολύς κόσμος τελικά που ήταν κολλημένος με την τηλεοπτική σειρά.
Πολύ αργότερα άρχισε να κυκλοφορεί και το περιοδικό της και ως γνήσια φαν περίμενα με αγωνία κάθε Πέμπτη να το αγοράσω.

Στην αρχή με ξένιζαν τα σχέδια, αλλά στην πορεία με ξένισε και η ιστορία.
Σα να είχα παρακουλουθήσει άλλη σειρά. Άλλα συναισθήματα, λιγότερες καταστάσεις και άτομα εμπλεκόμενα αλλά και πιό συμμαζεμένη ιστορία.
Άργησα πολύ να καταλάβω τι συμβαίνει.

Σήμερα, δεν αλλάζω το περιοδικό με καμία τηλεοπτική σειρά.
Γι αυτό και άνοιξα το τόπικ, προκειμένου να συζητήσουμε (όσοι τις θυμάστε) τις διαφορές μεταξύ του περιοδικού και της σειράς.


Και ξεκινώ με την πρώτη
Στο περιοδικό: η Κάντυ με την Άννυ βρίσκονται παρατημένες στα καλαθάκια τους έξω από το ορφανοτροφείο, μιά ηλιόλουστη μαγιάτικη μέρα.

Στη σειρά: είναι βαρυχειμωνιά, έξω χιονίζει και είναι ο Τζιμ ένα αγοράκι τρόφιμος που ακούει πρώτος τα κλάματα των κοριτσιών. Η κα Πόνυ με την αδερφή Μαρία τρέχουν αμέσως έξω (με την κα Πόνυ να τρώει απανωτές τούμπες) και βρίσκουν τα δύο καλαθάκια με τα μωρά.

Ο χωρισμός
Στο περιοδικό: η Κάντυ με την Άννυ χωρίζουν όταν είναι 6 χρονών όταν έρχονται οι Μπράιτον στο ορφανοτροφείο να ζητήσουν την Άννυ που μοιάζει στην κόρη που έχασαν.

Στη σειρά: η Άννυ η οποία θέλει απεγνωσμένα να αποκτήσει οικογένεια σαμποτάρει την υιοθεσία της Κάντυ από τους Μπράιτον που είναι και η πρώτη τους επιλογή. Η Κάντυ προκειμένου να μη μείνει μόνη της η φίλη της στο ορφανοτροφείο με διάφορους τρόπους κάνει τους Μπράιτον να ακυρώσουν την αρχική τους επιλογή. Με τίποτα όμως δε φαντάζεται πως η φίλη της για την οποία και αρνήθηκε την υιοθεσία, δέχεται να υιοθετηθεί από τους Μπράιτον. Στη σειρά, η πρώτη προδοσία για την Κάντυ είναι γεγονός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
origdim
Candy Fan
Candy Fan
origdim


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 125
Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΤΗΣ ΚΑΝΤΥ
Registration date : 25/01/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠαρ Φεβ 27, 2009 4:14 pm

Πρώτα είδα το παιδικό και πριν λίγες ημέρες τελείωσα και το περιοδικό. Όντως υπάρχουν αρκετές διαφορές μεταξύ περιοδικού και παιδικού. Προσωπικά μου άρεσε ελαφρώς πιο πολύ το περιοδικό για τις παρακάτω διαφορές:
Α) Τα σκίτσα στο περιοδικό είναι πολύ πιο ωραία, οι χαρακτήρες είναι πολύ πιο ωραία σχεδιασμένοι και πιο καλοντυμένοι θα έλεγα. Ειδικά ο Άλμπερτ στο περιοδικό είναι πολύ πιο ωραίος από ότι στο παιδικό και του πάει τρομερά το κούρεμα, συγκεκριμένα (και θα συμφωνήσει πιστεύω μαζί μου η aldebaran ) στο τέλος που αποκαλύπτει στην Κάντυ ότι είναι ο θείος Ουίλιαμ και φοράει τα μαύρα είναι Θεός στο παιδικό εκείνο το μοβ-καφέ κουστουμάκι με το πουκαμισάκι με το φραμπαλά και το παπιονάκι με χαλάει απίστευτα.
Β) Η Άννυ στο περιοδικό παρουσιάζεται πολύ αντιπαθητική ενώ στο περιοδικό είναι συμπαθητική, αν και εμένα δεν είναι και το καλύτερό μου η Άννυ προτιμώ την Πάτυ.
Γ) Το περιοδικό μιλάει ξεκάθαρα για τον έρωτα του Άρτσι και του Στίαρτ για την Κάντυ, ενώ στο παιδικό το αναφέρει απλώς.
Δ) Στο περιοδικό δεν έχει όλες αυτές τις extra ιστορίες του παιδικού που είναι βαρετές και χωρίς ενδιαφέρον π.χ. ορυχείο, παιδί-χαρτοπαίκτης, παιδί που κάνει σταυρούς, Τσάρλυ κλπ , επίσης στο παιδικό εκτός ότι βάζει τις παραπάνω ιστορίες παραλείπει σημαντικά κομμάτια της ιστορίας, όπως την διάλυση του αρραβώνα της Κάντυ και του Νήλ.
Ε) Το παιδικό δεν εστιάζει τόσο στη σχέση Άλμπερτ-Κάντυ παραλείποντας τρυφερά τετ α τετ π.χ. Το φιλί στο μέτωπο, όταν την παρηγορεί όταν είδε τις εφημερίδες για τον Τέρυ, όταν αυτή περιποιείται το τραύμα του Άλμπερτ από το λιοντάρι αυτός της χαϊδεύει το κεφάλι κλπ.
Ζ) Το ειδύλλιο Τέρυ –Κάντυ στο Λονδίνο και στις διακοπές στο σχολείο είναι πολύ πιο έντονο στο περιοδικό από ότι στο παιδικό.
ΣΤ) Όταν ο Τέρυ στην εκδοχή του παιδικού που είναι μεθυσμένος στο μπαρ και βλέπει από μακριά την Κάντυ και απλώς φεύγει χωρίς να συναντήσει την Κάντυ σκεφτόμενος την Σουζάνα “καλή μου Σουζάνα….. Καημένη Σουζάνα…” σε ξενερώνει απίστευτα και σε κάνει να ξεπερνάς τον χωρισμό τους, ενώ στο παιδικό που η Κάντυ συναντά τον Τέρυ σε εκείνο το δρώμενο είναι πολύ συγκινητική και σε κάνει να πονάς ακόμα για τον χωρισμό τους. Αφού βέβαια το έχει στήσει ο Άλμπερτ, οπού με αυτή του την πράξη τονίζει πόσο ανιδιοτελώς αγαπάει την Κάντυ πέρα από την δικιά του ευτυχία, γιατί η ευτυχία του Άλμπερτ είναι να είναι η Κάντυ ευτυχισμένη ακόμα και αν αυτή κατέληγε με τον Τέρυ, πόσο τελικά μοιάζει ο τρόπος που αγαπάνε ο Άλμπερτ και η Κάντυ!!!!!
Η) Στο τέλος στο περιοδικό η Κάντυ τρέχει στην αγκαλιά του πρίγκιπά της, ενώ στο παιδικό δεν δείχνει να συγκλονίζεται και τόσο με την αποκάλυψη, αν και η ατάκα του Άλμπερτ στο περιοδικό “I shall never forget you” μου κόβει λίγο τα φτερά για περαιτέρω ειδύλλιο μεταξύ τους, χάθηκε ο κόσμος να λέει “I will always love you”ή “I never leave you” να σκάσει λίγο το χειλάκι μας, λέτε οι άγγλοι να το μετάφρασαν λάθος?

Υπάρχουν και άλλες διαφορές, αυτές είναι οι πρώτες που μου έρχονται στο μυαλό και μου έκαναν πιο πολύ εντύπωση.
Υ.Γ. Η Σουζάνα και στο παιδικό και στο περιοδικό το ίδιο αχώνευτη μου φαίνεται (είναι αλλού το παλικάρι κυρά μου τι ζόρι τραβάς? Ούστ…)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την origdim στις Πεμ Απρ 02, 2009 10:20 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΣαβ Φεβ 28, 2009 5:39 pm

origdim έγραψε:
...
Η) Στο τέλος στο παιδικό η Κάντυ τρέχει στην αγκαλιά του πρίγκιπά της, ενώ στο παιδικό δεν δείχνει να συγκλονίζεται και τόσο με την αποκάλυψη, αν και η ατάκα του Άλμπερτ στο περιοδικό “I shall never forget you” μου κόβει λίγο τα φτερά για περαιτέρω ειδύλλιο μεταξύ τους, χάθηκε ο κόσμος να λέει “I will always love you”ή “I never leave you” να σκάσει λίγο το χειλάκι μας, λέτε οι άγγλοι να το μετάφρασαν λάθος?


Και εγώ όταν το (ξανα)διάβασα είχα ξενερώσει και νόμιζα πως κάποιο λάθος είχε γίνει. Δεν μπορεί δύο σελίδες πριν η Κάντυ καθισμένη πάνω στο δέντρο με τον Άλμπερτ δίπλα της να σκέφτεται πόσο πολύ της αρέσει αυτός ο "θείος" και στο τέλος ο Άλμπερτ να της λέει πως δεν θα την ξεχάσει ποτέ.
Και πώς να την ξεχνούσε; Παιδί του ήταν. lol!
Σε κάποια άλλη μετάφραση που υπάρχει σε ένα γαλλικό φόρουμ ο Άλμπερτ φαίνεται να λέει όταν η Κάντυ τρέχει προς το μέρος του "Μου αρέσει πολύ το γέλιο σου, Κάντυ. Μην το ξεχάσεις ποτέ αυτό" ή κάτι τέτοιο σχετικό.
Αυτά τα λόγια δίνουν τελείως διαφορετική έννοια στην ιστορία. (σαν να της λέει δηλαδή "θα χαμογελάς πάντα από εδώ και μπρος αφού θα είμαστε μαζί) flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titika
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
titika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ηλικία : 41
Επάγγελμα : Δασκαλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΤΕΡΡΥ-ΑΝΝΥ
Registration date : 29/03/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Μαρ 31, 2009 12:44 am

Θα το γραψω σε ολα τα τοπικ της ενοτητας ως θερμη παρακληση που...καιει!!!!!!!!!!!!!!Σας παρακαλω ΠΟΥ μποτω ν βρω τ ελληνικο περιοδικο(ειδικα τις σελιδες με τν Τερρυ κ τ Καντυ στο κολεγιο??)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Μαρ 31, 2009 2:00 pm

Καλη μου Τιτικα... μπορει να μην εχω πια το ελληνικο περιοδικο, θυμαμαι ομως πολυ καλα τι εγραφε.

Η αγγλικη μεταφραση ειναι μακραν καλυτερη της ελληνικης (που πιστευω οτι εινα μεταφραση της ιταλικης).

Μιλαει καθαρα για ερωτα και αγαπη και οχι για παντοτινες φιλιες.

Αν το ποτε το βρεις θα δεις πως εχω δικιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dolly
Candy Expert
Candy Expert
dolly


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 47
Registration date : 25/02/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Απρ 01, 2009 9:40 pm

.... Πρόσφατα εκτύπωσα και διάβασα όλο το περιοδικό με την αγγλική μετάφραση... και πραγματικά το ανιμέ πλέον μου φαίνεται πολύ δεύτερο.... Οι διαφορές είναι αμέτρητες και η ουσία της ιστορίας φαίνεται πιο ξεκάθαρα εκεί. Από τότε που το διάβασα δεν μου κάνει καρδιά να δω το ανιμέ.... παρα μόνο κάποια επεισόδια που προέρχονται αυτούσια από περιοδικό... Όπως ο χωρισμός της Κάντυ από τον Τέρρυ.... Η αλήθεια είναι ότι στη σειρά φταίει και η μετάφραση που είναι για γέλια... Αλλά και κυριώς το τέλος που δίνεται τόσο απότομα, έχοντας περικόψει αρκετά από τα τεκτενόμενα του περιοδικού οπώς η εκδρομή του Αλμπερτ και της Κάντυ στο βουνό που κράτησε λίγο παραπάνω από μια βόλτα με τα άλογα, ο αρραβώνας με τον Νηλ και γενικά η παραποίηση της εικόνας του Άλμπερτ. Γιατί ο Άλμπερτ στο περιοδικό πέρα ότι είναι κούκλος, φαίνεται και ιδιαίτερα δυναμικός.... από το ντύσιμο του, τη συμπεριφορά του απέναντι στην Κάντυ, τις αντιδράσεις του γενικότερα... σου δίνει την εντύπωση του ανθρώπου που ξέρει ποιος είναι και τι θέλει...Και ανάλογα επηρρεάζει τις αντιδράσεις των γύρω του. Στο ανιμέ παρουσιάζεται λίγο ξενέρωτος και καλοκάγαθος.... Χωρίς ιδιαίτερη επίδραση σε κανένα.... Χαρακτηριστική είναι η σκήνή της αποκάλυψης της ταυτότητας του ως πρίγκιπα της Κάντυ.... που στο περιοδικό νοίωθεις ότι γίνεται κάτι περισσότερο και θέλεις να γίνει και κάτι περισσότερο... Ενώ στο ανιμέ ,είσαι στο καλά δεν έγινε και τίποτα σημαντικό.... Αυτά τα ολίγα... οπότε... περιοδικό και πάλι περιοδικό....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2009 6:47 pm

παιδιά και το τέλος της σειράς αλλά και του περιοδικού χάσκει...απλά χάσκει. Επίσης στο ανιμέ υπάρχουν περισσότερες σκηνές με τον Τέρυ και την Κάντυ που δεν βλέπουμε στο περιοδικό. Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί στο ανιμέ ο βάζουν τον Τέρυ σε ένα μπαρ, μεθυσμένο να τον συνεφέρνει ο Άλμπερτ! (άσχετο) και μετά να φεύγει χωρίς να δει την Candy και εκφράζοντας τη συμπόνια του για τη σουζάνα αλλά και για τον εαυτό του (βρε πως τα φέρνει η ζωή). Στο περιοδικό είναι η Κάντυ αυτή που τον βρίσκει και του δίνει δύναμη να σταθεί στα πόδια του και να συνεχίσει την καριέρα του και επίσης αυτή φεύγει χωρίς να του μιλήσει, ενώ αυτός ψάχνει να την βρει. Το νοημα αλλάζει τελείως γιατί στο περιοδικό ο Τέρυ φαίνεται να παίρνει δύναμη από εκείνη, να θέλει να αλλάξει για χάρη της, να μείνει δυνατός για εκείνη. Σκέφτεται μόνο πως να την κάνει ευτυχισμένη και αντιλαμβάνεται πως αν κάνει κακό στον εαυτό του κάνει κακό και σε κείνη. Είναι πολύ πιο συγκινητικό και άγριο από οτι στο ανιμέ που ξενερώνουμε από τη ζωή μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2009 6:51 pm

Α και να μην ξεχάσουμε οτι στο περιοδικό το φιλί μεταξύ Κάντυ και Τέρυ έρχεται πολύ νωρίτερα από τη γιορτή του Μάη και μετά οι δυο τους είναι σαν να τα έχουν και τα πειράγματα του Τέρυ είναι πολύ πιο έντονα (βάλε τα χείλη σου εδώ! και δε συμαζεύεται)!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 12:32 pm

Εγώ αν και έχω κάποια τεύχη του περιοδικού δεν το θυμάμαι και πολύ καλά γιατί τα χω φυλαγμένα και δεν έχει τύχει να τα διαβάσω πρόσφατα! Θυμάμαι πιο καλά το anime και επειδή το ξαναβλέπω το ξέρω πολύ καλά. Αποφάσισα όμως να διαβάσω απο την αρχή και το περιοδικό γιατι έχω ακούσει απο τα πιο πολλά μέλη του φόρουμ οτι είναι μακράν καλύτερο! Πράγματι έχω ενθουσιαστεί, όντως είναι πολύ καλύτερο τα σκίτσα είναι υπέροχα και κάποια κενά που έχει το anime, το manga τα καλύπτει. Βέβαια είμαι ακόμα στην αρχή αλλά πραγματικά είναι υπέροχο. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 12:44 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Εγώ αν και έχω κάποια τεύχη του περιοδικού δεν το θυμάμαι και πολύ καλά γιατί τα χω φυλαγμένα και δεν έχει τύχει να τα διαβάσω πρόσφατα! Θυμάμαι πιο καλά το anime και επειδή το ξαναβλέπω το ξέρω πολύ καλά. Αποφάσισα όμως να διαβάσω απο την αρχή και το περιοδικό γιατι έχω ακούσει απο τα πιο πολλά μέλη του φόρουμ οτι είναι μακράν καλύτερο! Πράγματι έχω ενθουσιαστεί, όντως είναι πολύ καλύτερο τα σκίτσα είναι υπέροχα και κάποια κενά που έχει το anime, το manga τα καλύπτει. Βέβαια είμαι ακόμα στην αρχή αλλά πραγματικά είναι υπέροχο. flower

Τι καλά που θα ήταν να είχαμε την πολύ καλή δουλειά του manga, αλλά σε anime....

Θα μπορούσαμε να παρακολουθούμε την αγαπημένη ιστορία "καλοδουλεμένη" στην τηλεόραση.

Έχω δεί πάνω από 10 φορές τα επεισόδια και στο περιοδικό είμαι ακόμα στο χορό του Μάη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 12:47 pm

TZENHG13 έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:
Εγώ αν και έχω κάποια τεύχη του περιοδικού δεν το θυμάμαι και πολύ καλά γιατί τα χω φυλαγμένα και δεν έχει τύχει να τα διαβάσω πρόσφατα! Θυμάμαι πιο καλά το anime και επειδή το ξαναβλέπω το ξέρω πολύ καλά. Αποφάσισα όμως να διαβάσω απο την αρχή και το περιοδικό γιατι έχω ακούσει απο τα πιο πολλά μέλη του φόρουμ οτι είναι μακράν καλύτερο! Πράγματι έχω ενθουσιαστεί, όντως είναι πολύ καλύτερο τα σκίτσα είναι υπέροχα και κάποια κενά που έχει το anime, το manga τα καλύπτει. Βέβαια είμαι ακόμα στην αρχή αλλά πραγματικά είναι υπέροχο. flower

Τι καλά που θα ήταν να είχαμε την πολύ καλή δουλειά του manga, αλλά σε anime....

Θα μπορούσαμε να παρακολουθούμε την αγαπημένη ιστορία "καλοδουλεμένη" στην τηλεόραση.

Έχω δεί πάνω από 10 φορές τα επεισόδια και στο περιοδικό είμαι ακόμα στο χορό του Μάη...


Στο περιοδικό είμαι εκεί που γνώρισε τον Άλμπερτ! Μια απορία το μαλλί του Άλμπερτ πως ξάνθυνε στην πορεία???? Τώρα που τον γνώρισε είναι καστανό Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 175236
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤρι Σεπ 21, 2010 1:04 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:



Στο περιοδικό είμαι εκεί που γνώρισε τον Άλμπερτ! Μια απορία το μαλλί του Άλμπερτ πως ξάνθυνε στην πορεία???? Τώρα που τον γνώρισε είναι καστανό Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 175236

αν δεν κάνω λάθος, για να μην τον αναγνωρίζουν, γιατί εκείνο το διάστημα κρυβότανε από όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 10:16 am

TZENHG13 έγραψε:
ΜΙΜΙ έγραψε:



Στο περιοδικό είμαι εκεί που γνώρισε τον Άλμπερτ! Μια απορία το μαλλί του Άλμπερτ πως ξάνθυνε στην πορεία???? Τώρα που τον γνώρισε είναι καστανό Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 175236

αν δεν κάνω λάθος, για να μην τον αναγνωρίζουν, γιατί εκείνο το διάστημα κρυβότανε από όλους

Στο περιοδικο, η Μιζουκι εχει στην αρχη τον Αλμπερτ να βαφει τα φυσικα ξανθα μαλλια του καστανα για να μην τον αναγνωριζουνε. Οταν ομως τραυματιζεται στην Ιταλια, ε, ξεμενει απο μπογια και τα μαλλια του επανερχονται στο φυσικο τους χρωμα. Τωρα, πώς αντρας εκεινη την εποχη θα καταδεχοτανε να βαψει τα μαλλια του ειναι αλλο θεμα....

Στο ανιμε, πού τωρα να κατσουνε να εχουνε αλλες διαφανειες για πριν και μετα, τον εκαναν συνεχεια ξανθο. Ευγε τους!

Προσωπικη μου αποψη:
Αν η Ιγκαρασι ζωγραφιζε τον Αλμπερτ ξανθο απο την αρχη, ισως καποιοι αναγνωστες να ψιλιαζονταν οτι ειναι ο πριγκηπας νωρις. Αλλωστε ο Αλμπερτ στο τελος ειναι φτυστος ενας ενηλικος Αντοντυ. Κανοντας τον καστανο ομως μας εριξε σταχτη στα ματια. Στο δε ανιμε, για να μην ψιλιαστουμε οτι ο ξανθος μουσατος ειναι ο πριγκηπας, κρυβουνε συνεχως τα γαλανα του ματια ειτε πισω απο τα γυαλια ειτε εκτος πλανου (στη φαση που τον πυροβολαει ο φυλακας και του σπαει τα γυαλια η ΤΟΕΙ δεν εδειξε κατα προσωπο τον Αλμπερτ, σε αντιθεση με την Ιγκαρασι που τον ζωγραφισε -υπεροχα- και εκει και μετα τον θανατο του Αντονυ). Απο τη στιγμη που ξυπναει ο Αλμπερτ στο νοσοκομειο και η ΤΟΕΙ δειχνει επιτελους τα ματια του, εε... τα καμπανακια καπως αρχιζουνε να χτυπανε.

Ειδικα αν αυτο το (υπεροχο) σκιτσο του Αλμπερτ, ετσι πώς γυριζει και κοιταει πισω του, αν το ειχε δωσει ειτε η Ιγκαρασι ξανθο ειτε η ΤΟΕΙ με τα ματια να φαινονται... θα μας ειχε ψιλιασει για τα καλα.

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης CandyCandy_v007_p22

flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 11:19 am

Είδες για να είσαι Αλμπερτικιά? το' χεις ψάξει για τα καλά.

παρεπεπιπτόντως, ο Άλμπερτ είναι κούκλος σ' αυτό το σκίτσο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 11:26 am

Από το Candy in Greek Project

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης CandyCandy_v082_p16
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 11:33 am

που το ξετρύπωσες παιδί μου, στη δουλειά σου? δεν παίζεσαι

ΜΙΜΙ μας λύθηκε η απορία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 9:42 pm

libra έγραψε:
Από το Candy in Greek Project

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης CandyCandy_v082_p16

αχ τι ωραια σκηνη μαρεσει !!!!!!!!!!!! μπραβο βρε λιμπρα που το ξετρυπωσες ! I love you I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 10:02 pm

Έχω διαβάσει τόσες φορές το Manga που δεν μου ήταν δύσκολο να το θυμηθώ.

Όσο για την ηλεκτρονική μορφή της σελίδας, τα εύσημα για μια ακόμη φορά στην ομάδα Candy in Greek Project cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΤετ Σεπ 22, 2010 10:29 pm

άργουην σε ευχαριστώ πάρα πολύ cheers πραγματικά το είχα απορία γιατι όπως είπα πιο πάνω δεν είχα καλή σχέση με το manga και τώρα άρχισα να το διαβάζω.
libra μου απο το kanty in greek project το διαβάζω κι εγω γιατί τα τεύχη μου είναι λίγο λειψά. Παντως πραγματικά έχω πορωθεί με το manga δε το περίμενα. Η ιστορία τρέχει σα νερό και τα σκίτσα είναι υπέροχα, ο Άντονυ μου είναι κούκλος Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 930789 ακόμα και ο Άρτσι που στο anime μου ήταν αδιάφορος στο manga είναι πολύ όμορφος!!! Καλά για Τερρυ και Άλμπερτ δεν έχω φτασει ακόμα για να πω είμαι ακόμα στην αρχή!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠεμ Σεπ 23, 2010 10:49 am

Καλά, τα σκίτσα στο manga είναι μακράν κάλυτερα από το anime. :x :x

τι να κάνω που δεν έχω βρει χρόνο να τα διαβάσω όλα τα τεύχη???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠεμ Σεπ 23, 2010 10:50 am

TZENHG13 έγραψε:


τι να κάνω που δεν έχω βρει χρόνο να τα διαβάσω όλα τα τεύχη???

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 137270 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 137270 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 790358 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 790358 ΝΑ ΒΡΕΙΣ!!!!!! Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 559316 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 559316

Σόρυ που σε μαλώνω αλλά να δεν έχεις διαβάσει manga δεν ξέρεις από Candy-Candy Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠεμ Σεπ 23, 2010 11:05 am

Καλά το έχω διαβάσει και όταν ήμασταν μικρές... θυμάσαι???

Απλά εκτός από πολύ χρόνο που δεν έχω, κοντεύω να στραβωθώ μπροστά στην οθόνη. :x

Άλλο να κρατάς το περιοδικό τα χέρια και άλλο να κολλάς τη μούρη στην οθόνη για να δεις και την παραμικρή λεπτομέρεια.

Άσε που βλέπεις σε μία φώτο ΚΟΥΚΛΟ τον Τέρρυ ή τον Άλμπερτ ή τον Άντονυ (για να ικανοποιήσω όλες), τι θα κάνεις???

θα αγκαλιάσεις την οθόνη??? scratch Ενώ με το περιοδικό είναι αλλιώς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠεμ Σεπ 23, 2010 12:50 pm

TZENHG13 έγραψε:
Καλά το έχω διαβάσει και όταν ήμασταν μικρές... θυμάσαι???

Απλά εκτός από πολύ χρόνο που δεν έχω, κοντεύω να στραβωθώ μπροστά στην οθόνη. :x

Άλλο να κρατάς το περιοδικό τα χέρια και άλλο να κολλάς τη μούρη στην οθόνη για να δεις και την παραμικρή λεπτομέρεια.

Άσε που βλέπεις σε μία φώτο ΚΟΥΚΛΟ τον Τέρρυ ή τον Άλμπερτ ή τον Άντονυ (για να ικανοποιήσω όλες), τι θα κάνεις???

θα αγκαλιάσεις την οθόνη??? scratch Ενώ με το περιοδικό είναι αλλιώς


Ναι ρε γαμώτο κάθομαι και το ζουμάρο μπας και τους δω πιο καλά αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με το να κρατάς στα χέρια σου το περιοδικό!!! Αλλά δυστυχώς δεν τά χω όλα! Τα χω απο το κολλέγιο και μετά!!! Φανταστειται οτι δεν έχω καθόλου Άντονυ Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 238107 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 238107
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠεμ Σεπ 23, 2010 2:01 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
TZENHG13 έγραψε:
Καλά το έχω διαβάσει και όταν ήμασταν μικρές... θυμάσαι???

Απλά εκτός από πολύ χρόνο που δεν έχω, κοντεύω να στραβωθώ μπροστά στην οθόνη. :x

Άλλο να κρατάς το περιοδικό τα χέρια και άλλο να κολλάς τη μούρη στην οθόνη για να δεις και την παραμικρή λεπτομέρεια.

Άσε που βλέπεις σε μία φώτο ΚΟΥΚΛΟ τον Τέρρυ ή τον Άλμπερτ ή τον Άντονυ (για να ικανοποιήσω όλες), τι θα κάνεις???

θα αγκαλιάσεις την οθόνη??? scratch Ενώ με το περιοδικό είναι αλλιώς


Ναι ρε γαμώτο κάθομαι και το ζουμάρο μπας και τους δω πιο καλά αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με το να κρατάς στα χέρια σου το περιοδικό!!! Αλλά δυστυχώς δεν τά χω όλα! Τα χω απο το κολλέγιο και μετά!!! Φανταστειται οτι δεν έχω καθόλου Άντονυ Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 238107 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 238107

Μωρέ εγω και η libra τα έχουμε όλα, αλλά εκεί που τα έχουμε, πιο εύκολο είναι να ψάξουμε να βρούμε πετρέλαιο, πάρα τα περιοδικά Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 315913

Υ.Γ. Γιουπιιιιιι μόλις βρήκα που είναι όλα τα υπόλοιπα εικονίδια που βάζετε Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 41307 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 951845 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 391308 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 48364 Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 180310
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης   Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης Icon_minitimeΠεμ Σεπ 23, 2010 2:42 pm

τι να πω κι εγω που εχω κατεβασει ολα τα τευχη και δεν βρισκω χρονο να τα δω??????!!!!!!!!!
μη με βρισετε ομως δεν φταιω εγω που δεν βρισκω χρονο να τα δω...αλλα το βεβαρημενο μου προγραμμα... Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 310719
αλλα εχω κοιταξει σε ορισμενα σημεια οι αρσενικοι χαρακτηρες οντως φαινονται πιο γοητευτικοι στο περιοδικο παρα στην οθονη...αλλα αυτον τον αλμπερτ ρε παιδι μου απ'οπου καινα τον δεις ειναι κουκλι ! Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης 930789
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διαφορές περιοδικού και τηλεόρασης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Αποτομες Διαφορες Χαρακτηρων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Μάνγκα- Άνιμε-
Μετάβαση σε: