Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:00 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Υπέροχα fanarts!
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΣαβ Ιαν 27, 2024 11:16 pm από Fay

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

» ΔΩΡΑΚΙΑ!
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΚυρ Δεκ 24, 2023 4:39 pm από ariathniM

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα

Πήγαινε κάτω 
+2
akaliakoukou
Uranya
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤετ Μάης 16, 2018 10:20 pm

Επειδή το συγκεκριμένο τόπικ αργεί να φορτώσει λόγω των εικόνων που είναι μεγάλες, ανοίγω αυτό το θέμα για να ποστάρουμε άνετα τα σχόλιά μας (και γιατί όχι και συζητήσεις) σχετικά με αυτό το μάνγκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2018 11:06 am

Σοφή η κίνησή σου Φαίη για να είναι τα σχόλια σε ξεχωριστό θέμα.
αλλά μήπως θα ήταν προτιμότερο και το μάγκα να ήταν και χωρισμένο σε ομάδες; scratch
Δυσκολεύομαι πολύ να το παρακολουθήσω γιατί κάθε φορά που πάω να διαβάσω κάτι νέο κατεβαίνουν και όλα τα προηγούμενα. Και άντε στο πισί κάτι γίνεται, στο τάμπλετ υποφέρω και δεν μπορώ να το δω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Μάης 22, 2018 12:23 pm

Όντως είναι κουραστικό να περιμένεις να ανεβεί το κεφάλαιο που θέλεις να διαβάσεις. Η σελίδα αργεί να φορτώσει γιατί οι εικόνες είναι μεγάλες (για πρεσβύωπες, χαχα). Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω το επόμενο κεφάλαιο με λίγο διαφορετικό τρόπο, μήπως τελικά βρούμε τη χρυσή τομή. Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη. Και να πω πάλι ότι όποιος μπορεί να το εκτυπώσει για να το έχει έντυπο ή να το προσφέρει σε κάποιον άλλον, ας το κάνει. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Ιουν 12, 2018 11:56 pm

Βλέπω με χαρά μου ότι σας αρέσει αυτό το μάνγκα όλο και περισσότερο. Από τότε που ανέβηκε νέο κεφάλαιο χθες, 17 νέες αναγνώσεις! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πού θα πάει, όλο και θα βρεθεί κάποιος καλός άνθρωπος να το εκτυπώσει για όσους το θέλουν.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3804
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Σεπ 04, 2018 11:09 am

Εντάξει Φαίη, τι να πω.... ρισπέκτ...
Εμένα ο υπολογιστής μου δυστυχώς δεν με βοηθάει καθόλου και σκέφτομαι κάποια στιγμή, δεν θα βρεθεί ένας καλός άνθρωπος να μας το εκτυπώσει?
Από την άλλη σκέφτομαι όταν θα είμαι λίγο πιο άνετη οικονομικά να κάνω εγώ κάποιες εκτυπώσεις

Μου ήρθε μια αναλαμπή... αν θελήσουμε να το εκτυπώσουμε, μπορούμε να ζητήσουμε να μας κάνουν αντιστροφή??? αναστροφή??? πώς λέγεται? εικόνας? Δηλαδή να το διαβάζουμε ευρωπαϊκά, από αριστερά προς δεξιά, όχι από δεξιά προς αριστερά... νομίζω ότι γίνεται, σωστά?

Προς το παρόν έχω πάθει εξάρτηση από τη νουβέλα.... μη βγω εκτός θέματος εδώ, θα σχολιάσω αργότερα (έχω ακόμη να χαλάσω πολλά χαρτομάντηλα μου φαίνεται...)

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠεμ Ιαν 17, 2019 6:52 pm

Ακριβώς πριν από ένα χρόνο, αυτό το φόρουμ άρχισε να φιλοξενεί τη Γυάλινη Μάσκα. Με αφορμή αυτή την "επέτειο", αποφάσισα να ανεβάσω δύο βιντεάκια αφιερωμένα σ' αυτή την ιστορία. Το πρώτο έχει εικόνες από το μάνγκα και το δεύτερο σκηνές από το ανιμέ. Απολαύστε τα:





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΔευ Ιαν 21, 2019 11:00 am

Ωραία και τα δύο... Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  2118874122

_________________
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠαρ Φεβ 15, 2019 2:19 pm

Άλλο ένα βιντεάκι από το ανιμέ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 26, 2019 12:02 pm

Ο τρόπος που ανεβάζεις τώρα τη γυόλινη μάσκα είναι πολύ καλύτερος από τον προηγούμενο. Very Happy
απολαμβάνω το διάβασμα χωρίς να τρέχω πάνω κάτω σε όλη την οθόνη και ειδικά όταν το διάβαζα από το τάμπλετ ήταν δραματική η κατάσταση

Σ΄ευχαριστούμε Φαίη! Very Happy Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  1370021294 Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  48364

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΚυρ Οκτ 13, 2019 4:25 pm

Έχω εδώ και λίγο καιρό ξεκινήσει το άνιμε Γυάλινη Μάσκα κι έκτοτε κόλλησα! Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  930789
Η πλοκή είναι πολύ ενδιαφέρουσα, οι χαρακτήρες έχουν βάθος και έχει γίνει ένα από τα πιο αγαπημένα μου άνιμε!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΚυρ Οκτ 13, 2019 5:21 pm

elli έγραψε:
Έχω εδώ και λίγο καιρό ξεκινήσει το άνιμε Γυάλινη Μάσκα κι έκτοτε κόλλησα! Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  930789
Η πλοκή είναι πολύ ενδιαφέρουσα, οι χαρακτήρες έχουν βάθος και έχει γίνει ένα από τα πιο αγαπημένα μου άνιμε!

Έλλη, αν κόλλησες με το ανιμέ, τότε δεν μπορώ να φανταστώ τι θα πάθεις με το μάνγκα. Όπως και με την Κάντυ, έτσι και με τη Μάσκα τα σκίτσα είναι πολύ πιο όμορφα στο μάνγκα, και η πλοκή πιο ενδιαφέρουσα και με περισσότερες λεπτομέρειες. Άλλωστε, το μάνγκα είναι η αυθεντική ιστορία.  Δεν είναι παράξενο που θεωρείται το Νο. 2 παγκοσμίως στη λίστα των μάνγκα.


elli έγραψε:
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

Δεν ξέρω αν διαβάζεις την ιστορία από την παλιά ενότητα, όπου ανεβαίνει εδώ κι ενάμιση χρόνο, αλλά μπορείς να τη βρεις και στη νέα ενότητα, όπου έχω αρχίσει να την ανεβάζω από την αρχή με μορφή πιο ευανάγνωστη, το κάθε κεφάλαιο σε ένα αρχείο Word. Ορισμένοι δυσκολεύονταν να τη διαβάσουν πριν, κι έτσι άνοιξα τη νέα ενότητα. Κράτησα όμως και την παλιά, γιατί είδα πως τη διαβάζουν ακόμη. Εκεί η ιστορία έχει προχωρήσει αρκετά, αλλά και πάλι έχει ακόμη δρόμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Οκτ 15, 2019 11:26 am

Τι λετε τώρα; Μασούμι και Μάγια άααχχ Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  5103 Very Happy Very Happy Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  930789
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΔευ Οκτ 21, 2019 8:38 pm

Βρήκα τυχαία μία γιαπωνέζικη σειρά, Glass Mask ή Glass no Kamen, που βασίζεται στο ομώνυμο μάνγκα και είναι παραγωγή του 1997-98. Από περιέργεια είδα λίγο από το 1ο επεισόδιο στο youtube και αυτό ήταν! Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  930789 Ίσως να είναι και καλύτερο από το ανιμέ.. Το θέμα με τα επεισόδια στο youtube είναι ότι δεν έχουν αγγλικούς υπότιτλους αν και η ανάλυση είναι καλή. Και που λέτε μετά από λίγη έρευνα, βρήκα ένα σάιτ που έχει τα επεισόδια με αγγλικούς υπότιτλους! Η σειρά έχει 2 σεζόν, η 1η από 11 και η 2η από 12 επεισόδια. Να και το λινκ για όσες από εσάς ενδιαφέρεστε:

http://www.gooddrama.to/drama/search?key=Glass+Mask&stype=drama&search_submit=Go
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤετ Οκτ 23, 2019 2:50 pm

Σ΄ευχαριστούμε, Έλλη! Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  509524

_________________
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΔευ Νοε 18, 2019 10:15 am

Όσο προχωράει, γίνεται ολοένα και καλύτερο!!! Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  41307 Απίστευτο ταλέντο, η Μάγια... νομίζω πως είναι το δεύτερο καλύτερο μάνγκα που έχω διαβάσει... very very happy μέχρι εδώ τουλάχιστον Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  35868
Και η Άννα... Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  405732 είναι πολύ καλή, αλλά δε συγκρίνεται με τη Μάγια...

Ανυπομονώ για τη συνέχεια!!! Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  1058481448

_________________
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LanaDelRey
Newbie
Newbie
LanaDelRey


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 19
Τόπος : New York
Επάγγελμα : to-be Social Psychologist
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terrence
Registration date : 30/04/2020

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠεμ Απρ 30, 2020 10:41 pm

Πανέμορφη ιστορία η Γυάλινη Μάσκα, η αδερφή μου γνώρισε το anime (και μεγαλώνοντας και το manga) μέσω μίας ελληνικής μεταγλώττισης των OVA που η Μάγια ονομαζόταν Σίντυ. Αυτό το DVD το έχει σαν θησαυρό γιατί όπως λέει, χάρη σε αυτή την ιστορία ανακάλυψε το ταλέντο και την αγάπη της για το θέατρο. Πολύ όμορφο shoujo, σε καθηλώνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΔευ Ιουλ 06, 2020 11:36 am

Μια φίλη από το φόρουμ μου έστειλε μήνυμα γιατί δεν μπορούσε πλέον να δει κάποιο αρχείο με τη Γυάλινη Μάσκα. Επειδή δεν ξέρω αν αυτό το πρόβλημα το έχουν και άλλοι, παρακαλώ όποιος δεν μπορεί πλέον να δει τα αρχεία, να αφήσει ένα σχόλιο σ' αυτή την ενότητα. Σε περίπτωση που χρειαστεί, θα αλλάξω τις ρυθμίσεις ώστε να μπορούν όλοι να έχουν πρόσβαση. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Ιουλ 07, 2020 10:37 am

Εεεεεμμμμ  Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  310719  έχω και εγώ πρόβλημα...

Αν μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις θα μ΄εξυπηρετούσες πολύ... st
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Ιουλ 07, 2020 10:52 am

Άλλαξα τις ρυθμίσεις. Τώρα όλα τα αρχεία με τη Γυάλινη Μάσκα είναι προσβάσιμα σε όλους.

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09, 2020 1:47 pm

Θενκς κορίτσι! ^_^

_________________
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 10, 2020 11:16 pm

Ξέρει καμία αν η συγγραφέας της Γυάλινης Μάσκας συνεχίζει ακόμη το μάνγκα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fay
Endless Romance
Fay


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2344
Ηλικία : 52
Επάγγελμα : Η ρομαντική του φόρουμ
Αγαπημένος χαρακτήρας : William Albert Ardlay, Masumi Hayami
Registration date : 08/06/2017

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΚυρ Οκτ 11, 2020 12:38 am

elli έγραψε:
Ξέρει καμία αν η συγγραφέας της Γυάλινης Μάσκας συνεχίζει ακόμη το μάνγκα;

Ναι, θα το συνεχίσει. Μέχρι τώρα έχουν κυκλοφορήσει 49 τόμοι, ο τελευταίος το 2012. Η ίδια η δημιουργός δήλωσε ότι μέχρι το τέλος του 2020 θα έχει έτοιμο τον επόμενο τόμο, που πολλοί φαν πιστεύουν ότι θα είναι και ο τελευταίος. Φαντάσου πως αυτό το μάνγκα ξεκίνησε το 1976!

Αρέσει στον χρήστη Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΤρι Οκτ 13, 2020 10:57 pm

Τόσα χρόνια...κάπου διάβασα ότι αυτή είναι τελειομανής και γι'αυτό δεν το τελείωνε γρήγορα. Μα μία μόνο μπορεί να παίξει την πορφυρή θεά! Razz

Αρέσει στον χρήστη Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17, 2021 12:39 pm

Ευτυχώς που δεν ξεκίνησα να διαβάζω το μάνγκα το 1976... θα είχα βγάλει καντήλες περιμένοντας να διαβάσω τη συνέχεια, μάλλον θα το παρατούσα, και ενδεχομένως να το συνέχιζα κάπου στις μέρες μας, αν μου το επέτρεπαν οι δυνάμεις μου: πρεσβυωπία, άνοια και ανία,  συν όλα τα δεινά που θα έφερνε το προχωρημένο της ηλικίας μου...

Σπόιλερ:

Τουλάχιστον, τώρα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα... έχω αποδεχτεί ότι διαβάζω ένα μάνγκα που ξέμεινε τεχνολογικά στη δεκαετία του '70, με δύο μοναδικούς, ερωτεύσιμους ήρωες, μιά ιστορία που αν μη τι άλλο σε κάνει να νιώθεις σε προσωπικό επίπεδο να μην παρατάς ποτέ τους στόχους σου, να θέλεις να γίνεσαι πάντα καλύτερος από τον χτεσινό σου εαυτό, και να παρακαλάς να βρεθείς και εσύ στη δίνη ενός μεγάλου έρωτα - καταλύτη, ακόμη και αν στο τέλος μαζεύεις τα κομμάτια σου.

Μεταξύ μας, αναρωτιέμαι αν εμείς που μεγαλώσαμε με την Κάντυ και όλη αυτή τη χρόνια διαμάχη με τα αντίπαλα στρατόπεδα
Σπόιλερ:
θα θέλαμε να είχαμε μιά Μιζούκι απέναντί μας (και μιά Ιγκαράσι, βεβαίως - βεβαίως) που θα μας έδινε την εξέλιξη με το σταγονόμετρο
Σπόιλερ:
και εμείς θα παρακαλούσαμε να τις έχει ο Βούδας γερές, μην τα κακαρώσουν πριν μάθουμε τι θα (απο)γίνει η Κάντυ. Το παρήγορο είναι ότι για χρόνια ολόκληρα θα είχαμε τις περιπέτειες των Κάντυ - Άντονυ - Στήαρ - Άρτσυ - της ξινισμένης Άννυ - των κακιασμένων αδελφών
αλλά και του παράξενου κύριου Άλμπερτ να μας συντροφεύουν, άλλοτε εκνευρίζοντάς μας και άλλοτε προσφέροντάς μας ήρεμία και αγαλλίαση.  
Σπόιλερ:
Τυχερές  - μάλλον- που είμαστε που η Μιζούκι μας έδωσε και κάποια στοιχεία για τη μετάπειτα ζωή των αγαπημένων μας ηρώων μέσα από τη νουβέλα της!  study  Να ελπίζουμε και σε μιά συνέχεια;;; Κάτι σαν το "Η Πολυάννα γιαγιά";;;

Άσχετο... νομίζω πως το σημερινό επεισόδιο στη ζωή της Μάγια ήταν από τα πολύ δυνατά... ανυπομονώ για τη συνέχεια, ελπίζοντας πως ο καιρός γαρ εγγύς που Μασούμι και Μάγια θα γίνουν ένα.  I love you Τι απίστευτη δύναμη βγάζει, τελικά, αυτό το κοριτσάκι που δεν κυνηγάει απλά ένα όνειρο αλλά παλεύει για την ίδια του την επιβίωση... Ελπίζω το μυαλό της δικής της πνευματικής μητέρας να αντιλαμβάνεται ότι αργά ή γρήγορα όλοι θα επιστρέψουμε τα δομικά μας υλικά στα αστέρια που λατρεύει ο Μασούμι να βλέπει.  king

Αρέσει στον χρήστη Fay

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Έλλη
Candy Fan
Candy Fan
Έλλη


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ηλικία : 20
Registration date : 22/06/2019

Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα    Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα  Icon_minitimeΠαρ Φεβ 05, 2021 3:32 pm

Θα ήταν τέλειο αν η Γυάλινη Μάσκα προβαλλόταν και στην Ελλάδα. Εννοώ φυσικα το ανιμε του 2005. Αν είχε και ελληνική μεταγλώττιση ακόμα καλύτερα!
Γι'αυτό, θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα petition form εδώ στο φόρουμ, όπως υπάρχει στο ιντερνετ για τη κυκλοφορία της νουβέλας της Κάντυ στα ελληνικά?

Αρέσει στον χρήστη Aldebaran

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχόλια για τη Γυάλινη Μάσκα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Γυάλινη Μάσκα
» Βιντεάκια από τη Γυάλινη Μάσκα
» Glass Mask (Η γυάλινη μάσκα)
» Μα είναι τόσο φυσικό - σχόλια αναγνωστών
» Μιά ζωή μαζί με σένα... Κάντυ Άντονυ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Μάνγκα- Άνιμε :: Γυάλινη Μάσκα-
Μετάβαση σε: