Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:00 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Υπέροχα fanarts!
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΣαβ Ιαν 27, 2024 11:16 pm από Fay

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

» ΔΩΡΑΚΙΑ!
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 24, 2023 4:39 pm από ariathniM

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marg
Candy Fan
Candy Fan
marg


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 27/11/2012

Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!   Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 14, 2013 2:09 am

Καλησπέρα και πάλι, μετά από αρκετό καιρό, καταρχήν να ευχηθώ προς όλους καλή χρονιά με υγεία, χαρά και δημιουργία.
Στα δικά μας λοιπόν, σας υποσχέθηκα να ταράξω λίγο τα νερά του φόρουμ και να το ʽʼανάψωʼʼ και πάλι, τουλάχιστον θα προσπαθήσω με το παρών ποστ.
Πριν καιρό όταν διάβαζα τα επιχειρήματα και τον δυο πλευρών (Albert – Terry) σε διάφορα θέματα στο φόρουμ, μου έκανε εντύπωση το επιχείρημα του αν-ηθικου της φύσης της (σε εξέλιξη) ερωτικής σχέσης του Άλμπερτ και της Κάντυ. ( σε εξέλιξη γιατί η Μιζούκι δεν έγραψε πράγματι γιʼ αυτή άφησε όμως να εννοηθεί η εξέλιξη αυτή)
Ναι είναι ανήθικη η ερωτική σχέση μεταξύ πατέρα και κόρης, γιατί υπάρχουν δεσμοί αίματος, και είναι αδιανόητη η ερωτική σχέση μεταξύ ατόμων που έχουν δεσμούς αίματος, όταν όμως μιλάμε για υιοθεσία? Δηλαδή ερωτική σχέση μεταξύ ατόμων που ΔΕΝ έχουν δεσμούς αίματος.
Θα φέρω για παράδειγμα ένα σίριαλ που παίχτηκε στην τηλεόραση και μάλιστα έκανε και μεγάλα νούμερα, και όχι μόνο στην Ελλάδα, και δεν θυμάμαι η κοινωνία να αντέδρασε, ως επίσης δεν θυμάμαι και την Ελένη Λουκά να βγήκε στους δρόμους διαμαρτυρόμενη για το επικίνδυνο μήνυμα του σίριαλ που προσβάλλει τα χρηστά ήθη της κοινωνίας μας.

Μιλάγκρος η ατίθαση (Muñeca Brava)

Νομίζω οι περισσότεροι το βλέπαμε, ειδικά όσοι ήμασταν στην εφηβεία εκείνη τη περίοδο. Η υπόθεση είναι η ερωτική σχέση μεταξύ της Μίλι και του Ίβο που πρέπει να υπερπηδήσουν πολλά εμπόδια για να μπορέσουν να είναι μαζί, ένα από τα εμπόδια είναι ότι είναι αδέλφια αν και δεν το γνωρίζουν οι ίδιοι όταν εξελίχθηκε η ερωτική τους σχέση, ακόμα και όταν η Μίλι μαθαίνει ότι πατέρας της είναι ο Φεντερίκο, ʽʼπατέραςʼʼ του Ίβο, ενώ σοκάρετε παρόλα αυτά δεν εξαλείφεται η αγάπη της για τον Ίβο, υποφέρει. Φυσικά εμείς προετοιμαστήκαμε σαν τηλεθεατές για να μη σοκαριστούμε από την (ολοκληρωμένη) ερωτική σχέση τους με το να μας ενημερώσουν νωρίτερα ότι ο Ίβο δεν είναι πραγματικός γιος του Φεντερίκο, αλλά είναι γιος του μεγάλου ερώτα της Λουΐζας ( μητέρα του Ίβο). Γιατί δεν μας σόκαρε? Μα γιατί δεν υπήρξε τίποτα το ανήθικο, δεν υπήρξε αιμομιξία. Ακόμα και έτσι όμως ποιος τηλεθεατής ήθελε το χωρισμό της Μίλι και του Ίβο ενώ ο Φεντερίκο ( πατέρας Μίλι) και η Λουΐζα ( μητέρα Ίβο) ήταν νόμιμα παντρεμένοι και κατʼ επέκταση κατά το νόμο ο Ίβο με τη Μίλι αδέλφια, και όμως ενώ φανερώθηκε ότι τελικά ο Ίβο με τη Μίλι έχουν άλλους πατεράδες, άρα δεν ήταν εξ αίματος αδέλφια, συνέχισαν τη προσπάθεια της διεκδίκησης να είναι μαζί. Δεν θυμάμαι κανέναν μας να προσβλήθηκε ούτε καν σοκαριστήκαμε που δυο άτομα, κατά το νόμο αδέλφια, συνέχισαν την ερωτική τους σχέση, όπου στο τέλος έδωσαν και ευτυχές τέλος με το να παντρευτούν ο Ίβο με την Μίλι, και το ευχαριστηθήκαμε, γιατί? Γιατί απλά δεν υπήρξε αιμομιξία, άρα στη σχέση τους δεν υπήρξε κανένα κόλλημα ηθικό παρά μόνο τυπικό, νομικό αλλά σε καμία περίπτωση ηθικό. Μάλιστα δεν θυμάμαι αν ο Φεντερίκο και η Λουΐζα χώρισαν πριν το γάμο του Ίβο και της Μίλι, αν κάποιος γνωρίζει θα μπορούσε να μας διαφωτίσει πάνω σε αυτό το θέμα.

Η Μιζούκι τι έκανε για να μη μας σοκάρει η ερωτική σχέση που ΘΑ ερχόταν μεταξύ του κηδεμόνα και της προστατευόμενης? Μα φυσικά η επιθυμία της Κάντυ, που αναφερόταν συχνά, για την άρση της υιοθεσίας της από τον μεγάλο θειο, δηλαδή το θέμα της υιοθεσία υποβαθμιστικέ σε πολύ μεγάλο βαθμό, που παρουσιάστηκε ως ένα τυπικό, νομικό κόλλημα και όχι ηθικό, αφού ήταν ένα μονό εμπόδιο που θα λυνότανε με ένα άλλο χαρτί που θα αναιρούσε το πρώτο.

Τελειώνοντας, προς Τέρρυ- φανς, το επιχείρημα σας δεν υφίσταται ως επιχείρημα, γιατί πολύ απλά η σχέση τους δεν είναι ανήθικη, Ταμπού είναι αυτού του είδους οι σχέσεις, και μάλιστα δεν επιβάλλονται από την θρησκεία ή κάποιο νόμο, αλλά από την κοινωνία την ίδια. Όμως ο Άλμπερτ και η Κάντυ σαν χαρακτήρες ήταν φιλελεύθεροι, ανοικτόμυαλοι τα ταμπού της κοινωνίας του 1920-1930 το λιγότερο εμπόδιο (ταμπού) ήταν το χαρτί υιοθεσίας, υπήρχαν άλλα ταμπού να ξεπεράσουν πρώτα, ταξικές διακρίσεις κλπ, και όμως και αυτά ξεπεράστηκαν, η Μιζούκι τους μετακόμισε στο Στράτφορντ και η οικονομική κρίση (το κραχ).

Όχι λοιπόν, ο γάμος του Άλμπερτ και της Κάντυ δεν είναι ανήθικος, τα ερωτικά αισθήματα που τρέφουν ο ένας για τον άλλον δεν είναι ανήθικα. Απλώς όσοι υποστηρίζουν αυτό το τέλος στην ιστορία δεν έχουν ταμπού τέτοιου είδους, στο να δώσουν δηλαδή μεγαλύτερη σημασία σε ένα χαρτί που μπορεί να αναιρεθεί και να αγνοήσουν τα πραγματικά αισθήματα τον χαρακτήρων. Μη μπερδεύουμε λοιπόν την Ηθική με τα Ταμπού που ο καθένας μας καβαλάει.

Στο πόλεμο και στον Έρωτα όλα επιτρέπονται.

Χρόνια πολλά σε όλους τους ερωτευμένους!


Υ.Γ. Επειδή δεν μπόρεσα να βρω κάποιο σχετικό θέμα που θα μπορούσα να το αναρτήσω, αν δεν το έχω κάνει σωστά θα παρακαλέσω να μεταφερθεί όπου θεωρείτε σωστό τόπο οι διαχειριστές του φόρουμ.

Υ.Γ.2 Καλά να περάσετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!   Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 14, 2013 9:59 am

Μάργκυ μου μετέφερα το θέμα που ξεκίνησες στην παρούσα ενότητα θεωρώντας πως ταιριάζει καλύτερα εδώ. Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! 35868
Μ΄ενδιαφέρει πολύ η ανάλυσή σου κυρίως επειδή το Μιλάγκρος το έβλεπα και εγώ... Smile
Δεν μπορώ όμως τώρα να απαντήσω... θα το σχολιάσω το βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marg
Candy Fan
Candy Fan
marg


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 27/11/2012

Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!   Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 14, 2013 1:08 pm

Ευχαριστώ alde μου για τη βοήθεια… Καλησπέρα σε όλους.

Δεν ανέφερα τυχαία ως παράδειγμα τη συγκεκριμένη σειρά, διότι μου θυμίζει σε πολλά σημεία την ιστορία της Κάντυ (σε εμένα τουλάχιστον), και αυτοί οι ήρωες πρέπει να ʽʼπολεμήσουνʼʼ ταμπού και όχι μονό τα κοινωνικά αλλά και αυτά που οι ίδιοι κουβαλάνε, η ιστορία είναι τηλενουβέλα, η Κάντυ παρόλο που την γνωρίσαμε σαν ανιμε ο αρχικός της χαρακτήρας ήταν, και πλέον ξανά είναι, νουβέλα όχι ανιμε.

Αφού ξανά ποστάρω ας αποκαλύψω και άλλα επιχειρήματα ολοκληρώνοντας την ανάλυση μου, και θα περιμένω και τα δικά σας σχόλια.

Θα ήθελα να αναφέρω κάποια παρόμοια σημεία τον δυο ιστοριών. Α) Οι χαρακτήρες: Μίλι= ορφανή μεγαλωμένη σε μοναστήρι από μοναχές που συμπεριφέρεται ως αγοροκόριτσο. Ίβο= Ο πρίγκιπας (ναι κι όμως η Μίλι τον λέει πρίγκιπα), πλούσιος με τρόπους ξανθός γαλανομάτης. Β) Η Μίλι και ο Ίβο, συναντιούνται στο ορφανοτροφείο και γνωρίζονται όταν μένουν στο ίδιο σπίτι (ο Ίβο είναι γιος του εργοδότη της) αφού εργάζεται η Μίλι ως υπηρέτρια της γιαγιάς του Ίβο και ερωτεύονται. Γ) Όποιος έβλεπε την σειρά θα θυμάται τον εσωτερικό ʽʼπόλεμοʼʼ τον ηρώων της ιστορίας για να παραδεχτούν πρωτίστως στον εαυτό τους τα αισθήματα που τρέφουν ο ένας για τον άλλο. Δ) Είναι μαζί, και τα εμπόδια θεριεύουν με κορυφαίο αυτό της υποτιθέμενης αδελφικής σύνδεσης τον δυο ηρώων. Ε) Η Μίλι που είναι αυτή που μαθαίνει την ʽʼαλήθειαʼʼ, σοκάρετε και για αυτονόητους λόγους προσπαθεί να απομακρυνθεί από τον Ίβο, παρόλα αυτά υποφέρει. Ζ) Η αλήθεια αποκαλύπτεται για άλλη μια φορά δεν έχουν δεσμούς αίματος, και ενώ τυπικά ο Ίβο με την Μίλι είναι αδέλφια ( λόγο του γάμου τον φυσικών τους γονέων) προσπαθούν και καταλήγουν μαζί.

Τώρα από την ιστορία της Κάντυ, Α) Δε νομίζω ότι χρειάζεται να γράψω κάτι πάνω σε αυτό το σημείο, ε? Όλοι βλέπουμε την ομοιότητα… Θα προχωρήσω λοιπόν στο σημείο Β) Ο Άλμπερτ με τη Κάντυ συναντιούνται στο λόφο του ορφανοτροφείου και γνωρίζονται στο ποτάμι, η Κάντυ είναι υπηρέτρια τον συγγενών του, ήταν καταλύτης στο να επέμβει στη μοίρα της Κάντυ. Λόγο της αμνησίας του Άλμπερτ συγκατοικούν, και μετά από πολλά ερωτεύονται. Γ) Ο εσωτερικός ʽʼπόλεμοςʼʼ του Άλμπερτ για τα αισθήματα του, φαίνεται στο μανγκα εκεί που βρίσκει τη μνήμη του και αποφασίζει να συνεχίσει να ζει μαζί της, αφού δεν μπορεί να φύγει μακριά από την Κάντυ. Ο εσωτερικός ʽʼπόλεμοςʼʼ της Κάντυ φυσικά φαίνεται όταν ο Άλμπερτ φεύγει από το σπίτι, μέχρι πριν δεν έχει κατανοήσει τα συναισθήματα της. Είναι αυτό που λένε ότι για να καταλάβεις την πραγματική αξία κάποιου πρέπει πρώτα να τον χάσεις. Δ) Τα εμπόδια θεριεύουν αφού αποκαλύπτεται η πραγματική ταυτότητα του Άλμπερτ, είναι ο μεγάλος θειος Γουίλιαμ, είναι υιοθετημένη από αυτών. Ε) Η Κάντυ σοκάρεται από αυτήν την αποκάλυψη και βρίσκει λύση στο να απομακρυνθεί από τον Άλμπερτ με το να μετακομίσει και να ζήσει στο σπίτι της πόνι, η απόφαση της να μείνει στο σπίτι της πόνι είναι ξαφνική και θα έλεγα χωρίς λόγο, εκτός ΑΝ η Κάντυ πρέπει να φύγει για να μπορέσει να ʽʼθάψειʼʼ τα συναισθήματα της για τον Άλμπερτ, προσπάθησε να εφαρμόσει το ʽʼμάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνταιʼʼ. Το ότι υποφέρει που φεύγει φαίνεται στο σημείο όπου η Κάντυ ανακοινώνει την απόφαση της στον Άλμπερτ, σκέπτεται μάλιστα ʽʼδεν πρέπει να του εξομολογηθώ πόσο θα μου λείψειʼʼ (στο αγγλικό μανγκα ʽʼένα μέρος του εαυτού μου δεν θέλει να αφήσει τον Άλμπερτʼʼ) η εικόνα είναι όλα τα λεφτά, όμως γιατί είναι απαγορευτικό να του πει ότι θα της λείψει? Και γιατί θεωρεί ότι αυτό είναι εξομολόγηση? Μόνο ένας ερωτευμένος κολλάει να κινηθεί φυσιολογικά αναλύοντας την κάθε του κίνηση και την κάθε του λέξη, φοβούμενος μην αποκαλυφθούνε τα αισθήματα του. Ζ) Η αλήθεια αποκαλύπτεται, ο Άλμπερτ είναι ο πρίγκιπας του λόφου, ναι είναι και ο θείος Γουίλιαμ που τυπικά είναι κηδεμόνας της, όμως συναισθηματικά είναι ο πρίγκιπας που η Κάντυ τρέφει αισθήματα και που ποτέ δεν ξέχασε και σε συνδυασμό με τα ισχυρά αισθήματα που έχει για τον Άλμπερτ νομίζω ότι ο θείος Γουίλιαμ εξαφανίζεται, οπότε εξαλείφεται ο ενδοιασμός της ʽʼσυγγένειαςʼʼ από ένα χαρτί, και τους επιτρέπει να προσπαθήσουν να είναι μαζί.

Η συνέχεια είναι άλλο θέμα, και δεν θέλω να ξεφύγω από το αυτό που θίγω για την Ηθική ή ανήθικη φύση της σχέσης τους, κλείνω εδώ περιμένοντας τα δικά σας σχόλια/αναλύσεις. Όλα ευπρόσδεκτα.
Καλό μεσημέρι.



Υ.Γ. Ίσως να ξεχνάω και άλλα κοινά ή παρόμοια σημεία τον δυο ιστοριών, αλλά θεωρώ οτι έχω καλύψει τα σημαντικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!   Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΠαρ Φεβ 15, 2013 12:10 am

(Τελικά δεν παρακολουθούσα τη Μιλάγκρος Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! 35868 αλλά κάποιο άλλο με παρεμφερή ιστορία...)

Ανεξάρτητα από τη σύγκριση Κάντυ - Μιλάγκρος, δε νομίζω πως υπήρξε έστω μιά/ένας φαν της Κάντυ που τον καιρό που παρακολουθούσαμε την ιστορία της στην Τι Βι να έμεινε με την εντύπωση πως στο τέλος βρήκε τον μπαμπά της...
Αυτή ήταν καινή διαπίστωση προκειμένου να στηριχτεί η άποψη πως δεν κάνει ο Άλμπερτ για την Κάντυ και πως ο Τέρρυ ως αδερφή ψυχή της δικαιούνταν ένα χάπι εντ...
Με την ανάλυσή σου δε νομίζω πως αφήνεις περιθώρειο να αμφισβητήσει κανείς όσα λες... Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! 922907 Εγώ από την πλευρά μου τουλάχιστον δεν έχω κάτι να αντιπαραθέσω./προσθέσω... (άλλωστε, ουδέποτε ήμουν καλή σ΄αυτά )

Πέρα όμως απ΄όλα αυτά, η ιστορία της Κάντυ ήταν είναι και θα είναι shoujo (ιστοριούλες για νεαρά κορίτσια) και είθιστε σε αυτά η πρώτη σου αγάπη να είναι και παντοτινή... Και η Μιζούκι δεν ξεφεύγει από τον κανόνα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!   Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16, 2013 11:18 am

Θα κανω μια ερωτση......η Μιλαγκρος ποια ειναι.....????? Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!   Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16, 2013 11:33 am

Η Μιλάγκρος ήταν ένα λατινοαμερικάνικο σήριαλ που παιζόταν τον καιρό που δεν είχες γεννηθεί... st Ίσως η μαμά σου τη θυμάται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!   Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16, 2013 11:45 am

αααααααααααα......οκWink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Terry-fans: Δεν είναι επιχείρημα υπέρ σας!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» μονομαχια τερρυ-αλμπερτ: τα υπερ και τα κατα
» ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ????
» TERRY - I'M A JEALOUS GUY....
» TERRY GRANDCHESTER !!!
» candy & terry

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Μάνγκα- Άνιμε-
Μετάβαση σε: