Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 11, 2024 7:51 am από ariathniM

» Υπέροχα fanartάκια
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Μιά σκέψη, ένα "γειά" ... έτσι απλά
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 02, 2024 5:02 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 01, 2024 10:01 am από Fay

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα

Πήγαινε κάτω 
+15
gfarrasco
natalia
EYH
liana
domniki
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ariathniM
anna
geobacter
ΜΙΜΙ
ntalia
akaliakoukou
arwyn-t
Aldebaran
TZENHG13
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 03, 2010 11:25 am

ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ Π Α Ν Τ Ο Υ.. 1 ΛΕΠΤΟ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ....


Koινωνικό πρόβλημα δεν είναι, και ούτε που ξέρω αν πρόκειται για αληθινό μέιλ ή όχι...

Το παραθέτω όπως μου το έστειλαν για όποιον μπορεί να δώσει αίμα...

"Υπάρχει ένα παλικάρι 28 ετών στον Ευαγγελισµό που χρειάζεται 40 φιάλες αίµα.
Σοßαρό ατύχηµα µε µηχανή, έχουν πειραχτεί ζωτικά όργανα.

Τα στοιχεία είναι:
Μερισιώτης Βαγγέλης
Ευαγγελισµός ΜΕΘ2
ώρες 8.30-14.00 και 15.00-19.00

Χρειάζεται να κάνει µεταµόσχευση συκωτιού και πρέπει να ßρούµε αίµα αποκλειστικά οµάδας 'Ο αρνητικό'.

Εάν µπορείτε ανακοινώστε το διότι έχει ζωή µία µε δύο εßδοµάδες.
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ.
ΤΗΛ-ΦΑΞ :26210-35638
ΚΙΝ: 6944 434 559 6944 434 559

ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ Π Α Ν Τ Ο Υ.. 1 ΛΕΠΤΟ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ "


_________________
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 04, 2010 4:46 pm

Άλντε αυτό είναι μούφα!!! Μη το πιστεύεις! Γράψε στο γκουκλ το όνομα Μερσιώτης να δεις τι γράφει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 04, 2010 7:58 pm

Μιμή μου το πάτησα το όνομα στο Google και γράφει τα ίδια που ποσταρε η Ιωάννα.
Ξαναμπήκα εδώ και είδα ότι έγραψες το όνομα λάθος.
Η Ιωάννα μας είπε Μερισιώτης κι εσύ έγραψες Μερσιώτης!
μάλλον γι'αυτό σου φάνηκε μούφα!!!

Πάντως μου στέλνουν κι εμένα πολύ συχνά τέτοια και δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή όχι...

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 04, 2010 8:01 pm

akaliakoukou έγραψε:
Μιμή μου το πάτησα το όνομα στο Google και γράφει τα ίδια που ποσταρε η Ιωάννα.
Ξαναμπήκα εδώ και είδα ότι έγραψες το όνομα λάθος.
Η Ιωάννα μας είπε Μερισιώτης κι εσύ έγραψες Μερσιώτης!
μάλλον γι'αυτό σου φάνηκε μούφα!!!

Πάντως μου στέλνουν κι εμένα πολύ συχνά τέτοια και δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή όχι...

Ναι όντως έχεις δίκιο! Τι να πω?? πραγματικά δεν ξέρω αν τελικά είναι αλήθεια ή όχι γιατί και μένα στο FB μου στέλνουν πολλά τέτοια... Μακάρι να είναι ψέματα και να μην κυνδινεύει κανείς Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 375733
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Δεκ 05, 2010 10:03 am

Παιδιά, το καλύτερο είναι , σε περίπτωση που μπορούμε και θέλουμε να δώσουμε αίμα για να σωθεί ένας συνάνθρωπός μας, να ρωτάμε απευθείας στο νοσοκομείο αφού παραθέτονται τα στοιχεία του...

Δυστυχώς, No πολλά είναι μούφα όπως είπατε και εσείς και το πιό πρόσφατο που μου έτυχε αφορούσε έονα τετράχρονο κοριτσάκι στη Θεσσαλονίκη ( ή κάπου εκεί ) που και καλά είχε πέσει θύμα απαγωγής αλλά τελικά δεν επρόκειτο για τίποτα παραπάνω από έναν παρανοϊκό χωρισμένο γονέα που προσπαθεί να εκδικηθεί τη μητέρα του παιδιού του... O' tempora... Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 803997

_________________
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 06, 2010 3:02 am

akaliakoukou έγραψε:
Μιμή μου το πάτησα το όνομα στο Google και γράφει τα ίδια που ποσταρε η Ιωάννα.
Ξαναμπήκα εδώ και είδα ότι έγραψες το όνομα λάθος.
Η Ιωάννα μας είπε Μερισιώτης κι εσύ έγραψες Μερσιώτης!
μάλλον γι'αυτό σου φάνηκε μούφα!!!

Πάντως μου στέλνουν κι εμένα πολύ συχνά τέτοια και δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή όχι...

αυτο παντως σιγουρα δεν ειναι αληθεια....τουλαχιστον συμφωνα με την ελευθεροτυπια..

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=86571

εντιτ

το αρθρο γραφτηκε 28 σεπτεμβριου του 2009!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 13, 2010 1:12 pm

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11381&subid=2&pubid=46544948

Να ευχηθώ να έχει αίσιο τέλος η περιτέπεια των μικρών παιδιών που σίγουρα θα τους πάρει πολύ χρόνο να την αποβάλουν από το μυαλό και την ψυχούλα τους... Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 35868

_________________
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 12:35 am

Από το πρωί που είδα αυτό που είδα και έμαθα αυτά που έμαθα, δεν μπορώ καθόλου να το βγάλω από το μυαλό μου.
Πρόκειται για ένα άπίστευτα γλυκό μωράκι, αγοράκι, το οποίο είναι πολύ μικρούλι (μόλις 3 μηνών)
Πήγα στο μαγαζί μιας φίλης μου και κρατούσε το μωράκι της κουμπάρας της και τη βοήθησα να του φτιάξουμε το γαλατάκι μου.
Ήταν τόσο όμορφο και γλυκούλι, αλλά πολύ βασανισμένο και άτυχο. Πρόσεξα από την αρχή ότι ώρες ώρες είχε ένα πολύ βασανισμένο και παραπονιάρικο κλάμα, το οποίο όμως του πέρναγε για λίγο και μετά ξανά πάλι...

Αμέσως είπα στην φίλη μου, το καημενούλι, θα έχει πονάκια.
Και μου λέει...

Δέσποινα δεν είναι απλά πονάκια, δες εδώ.... το μωράκι είχε μια βαλβίδα στο κεφάλι του την οποία θα την έχει για πάντα. Έχει κάνει μέχρι στιγμής 4 χειρουργεία, έχει ένα σωρό σωληνάκια και θα έχει προβλήματα πολύ σοβαρά σε όλη του τη ζωή!!!!
Η αιτία?????

Επτά μηνών έγκυος η μητέρα του τσακώθηκε με τον άντρα της, γιατί την απατούσε και το έμαθε. εκείνος την έπιασε στο ξύλο και τη χτύπησε και με μια ζώνη στην κοιλιά. Την ίδια μέρα η γυναίκα γέννησε πρόωρα, και το μωρό γεννήθηκε με εγκεφαλική αιμοραγία (έφαγε την αγκράφα της ζώνης στο κεφάλι). έχει κάνει 4 χειρουργεία, έχουν πειραχτεί τα νεύρα του εγκεφάλου του, και αυτό το μωράκι θα έχει μόνιμα μια βαλβίδα στο κεφάλι του, γιατί κινδυνεύει να μαζέψει υγρό, και θα έχει κινησιακά και νοητικά προβλήματα.

Πριν το ξύλο ήταν ένα έμβρυο υγειές, και έπαθε όλα αυτά εξαιτίας του πατέρα του.....

Είμαι σοκαρισμένη και εξοργισμένη. Άλλο να τα διαβάζεις και άλλο να τα βλέπεις να συμβαίνουν δίπλα σου.
Πραγματικά το μωράκι αυτό δεν μπορώ να το βγάλω από τη σκέψη μου....
Ούτε στον χειρότερο εχθρό μου δεν το εύχομαι αυτό το πράγμα.

Όσο για τον πατέρα του... τι να πω ρε παιδιά και σε δημόσιο χώρο... τι να πω... δεν έχω λόγια .....
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 803997 Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 803997 Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 803997 Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 803997 Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 803997 Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 803997 Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 803997

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 9:29 am

Ακάλια δεν έχω λόγια ειλικρινά..κριμα για το μωράκι, κρίμα, τουλάχιστον να ήταν από τον θεό αλλα να ειναι από ανθρώπινο χέρι..εκει σταματάει και το μυαλό το ίδιο, και πολλοι δεν σου φανερωνουν τα ελαττωματά τους από την αρχή αλλα στα βγάζουν στην πορεία..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 9:53 am

Ελπίζω να τον έχει στείλει στον αγύριστο χωρίς τύψεις και αναστολές...

Σπόιλερ:

_________________
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 10:00 am

Aldebaran έγραψε:
Ελπίζω να τον έχει στείλει στον αγύριστο χωρίς τύψεις και αναστολές...

Σπόιλερ:

και ειναι και χριστουγεννα , τι να πεις; μια γλυκα και να της συμπεριφερεσαι ετσι, σε ενα ανυπερασπιστο πλασματάκι!! Smile απαράδεκτο..απαράδεκτο...και ποσα αλλα παιδακια δεν θα βιωσουν κακοποιηση αυτη τη χρονια, οσο το σκέφτομαι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 11:20 am

Εχω ανατριχιασει... Τα λογια ειναι περιττα... Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
Candy Expert
Candy Expert
ΚΑΤΕΡΙΝΑ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ηλικία : 42
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/10/2010

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 3:05 pm

Έχω πάθει σοκ! Πάντα αναρωτιόμουν πως μπορεί ένας άντρας να κακοποιεί μια γυναίκα και ακόμη χεορότερα το παιδί του!!! Πως το αντέχει, πως μπορεί να το κάνει.. λογική εξήγηση δεν υπάρχει σίγουρα....
Η γέννηση ένός παιδιού είναι το μεγαλύερο θαύμα που ζει κάποιος, είναι ένα δώρο που συγκεκριμένα εδώ, το έστειλε ο Θεός σε λάθος χέρια...
Υπάρχουν 2 θύματα το μωρό και η μαμά του, που για μένα είναι το μεγαλύτερο, αφού η κοπέλα το είχε 7 μήνες μέσα της το ένιωθε το περίμενε ,το προστάτευε και τώρα θα πρέπει σε όλη της ζωή να βρει τη δύναμη να είναι πατέρας , μάνα , νοσοκόμα....ήρωίδα!
Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ψάχνουν ακόμη κ τα σκουπίδια για να βρουν μωρά (που κάποιοι τα αφήνουν/πετάνε ), επειδη η φύση τους στερεί την γονιμότητα...Εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν για το παιδί κ τη μαμά και ο παΤΕΡΑΣ του παιδιού να τιμωρηθεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 3:52 pm

Πραγματικά για τον συγκεκριμένο δεν έχω λόγια...
Η λέξη "κτήνος" θα είναι κοπλιμέντο γι'αυτόν.
Ακόμη και τα ζώα, προστατεύουν τα μωρά τους.
Θέλω να μάθω τι απέγινε και θα το μάθω και θα σας το πω.
Ελπίζω να είναι ήδη στη φυλακή.

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 6:17 pm

Δεν έχω λόγια να πω γι αυτό το κτήνος No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 8:21 pm

Αχ βρε παιδιά... σήμερα το ξαναείδα το μωράκι!!! Είναι τόσο γλυκούλι... Sad
το είδα μαζί με τη μαμά του. Δεν μπόρεσα να ρωτήσω τίποτα γιατί δεν την ξέρω την κοπέλα,(εγώ είμαι φίλη με την κουμπάρα της αλλά δεν είμασταν μόνες) ... πραγματικά ψυχοπλακώθηκα. Η κοπέλα είναι πολύ μικρή (το πολύ 25, και πολλά λέω) και φορούσε μαύρα και η έκφρασή της δείχνει όντως κοπέλα που έχει περάσει πολλά....
Ότι και να πω είναι λίγο και περιττό....

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 10:45 pm

akaliakoukou έγραψε:

Ακόμη και τα ζώα, προστατεύουν τα μωρά τους.

Αυτο ειναι αληθεια, αλλα μονο για τα θηλυκα. Οι μητερες δινουν ακομα και την ζωη τους για τα μικρα τους. Ομως σε πολλα ζωα τα αρσενικα σκοτωνουν τα μωρα τους...οποτε ο ανθρωποες δεν αποτελει εξαιρεση! Μπορει να πιστευουμε οτι με την λογικη και τον πολιτισμο εχουν καταφερει να ξεχωρισουμε απο τα ζωα, αλλα τετοια δυσαρεστα γεγονοτα, οπως αυτο που μας περιεγραψε η akaliakoukou, μας θυμιζουν οτι δεν διαφερουμε και πολυ! Τουλαχιστον υπαρχουν νόμοι που προστατευουν τους αδυναμους και δικαστες που πρεπει να αποδιδουν δικαιοσυνη. Ελπιζω ο συγκεκριμενος αντρας, που δεν ειναι αξιος να γινει πατερας, να τιμωρηθηκε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 22, 2010 2:05 am

Εκείνο που με εξοργίζει είναι πως ότι και να του κάνουν, το μωρό δεν θα γίνει καλά.
Είναι ένα αθώο και ανυπεράσπιστο πλάσμα που δεν έφταιξε σε τίποτα, και γνώρισε μέσα στην κοιλιά της μάνας του την άθλια πλευρά της ζωής.
Και δεν θα καταλάβει ποτέ τι του έχει συμβεί πραγματικά γιατί έχει υποστεί τέτοια βλάβη στον εγκέφαλό του, που μάλλον θα είναι και διανοητικά ανάπηρο.
Αυτό είναι το δράμα. Ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο για κείνο και θα υποφέρει μια ζωή, το ίδιο και η μητέρα του και όλοι όσοι είναι κοντά τους.
Γιατί το να μεγαλώνεις ένα παιδί είναι γενικά μεγάλη υπόθεση, πόσο μάλλον κάτω από αυτές τις συνθήκες...

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ΚΑΤΕΡΙΝΑ
Candy Expert
Candy Expert
ΚΑΤΕΡΙΝΑ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 279
Ηλικία : 42
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 09/10/2010

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 4:17 pm

Τα ξενοδοχεία εδώ στο Ηράκλειο, ετοιμάζονται πυρετωδώς και μαζί τους τρέχει και ο καλός μου , αφου η δουλειά του αφορά την μαζική εστίαση...
Ο κόσμος αρχίζει να αντιδρά απέναντι στον τύρρανό του! Πρώτα στην Τυνησία, μετά στην Αίγυπτο και τώρα η Λιβύη.....μετά..........?
Το Ηράκλειο ετοιμάζεται να δεχτεί 15.000 Κινέζους! Που θα χωρέσουν αυτοί οι άνθρωποι?
Η Κρήτη , τα νοτία παράλια βρέχονται από το Λιβυκό Πέλαγος, είναι πολύ κοντά...φαντάζεστε πόσοι θα έρθουν παράνομα, ψάχνοντας την Εδέμ? confused

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 24, 2011 12:07 pm

KATEΡΙΝΑ έγραψε:
...φαντάζεστε πόσοι θα έρθουν παράνομα, ψάχνοντας την Εδέμ? confused


Ελπίζω να ανακαλύψουν σύντομα πως δεν είναι εδώ και να την ψάξουν αλλού... Embarassed

_________________
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 989321gyey13hzit
All we have to decide is what to do with the time that is given us.   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 160_im10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3807
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 24, 2011 1:16 pm

KATEΡΙΝΑ έγραψε:
Τα ξενοδοχεία εδώ στο Ηράκλειο, ετοιμάζονται πυρετωδώς και μαζί τους τρέχει και ο καλός μου , αφου η δουλειά του αφορά την μαζική εστίαση...
Ο κόσμος αρχίζει να αντιδρά απέναντι στον τύρρανό του! Πρώτα στην Τυνησία, μετά στην Αίγυπτο και τώρα η Λιβύη.....μετά..........?
Το Ηράκλειο ετοιμάζεται να δεχτεί 15.000 Κινέζους! Που θα χωρέσουν αυτοί οι άνθρωποι?
Η Κρήτη , τα νοτία παράλια βρέχονται από το Λιβυκό Πέλαγος, είναι πολύ κοντά...φαντάζεστε πόσοι θα έρθουν παράνομα, ψάχνοντας την Εδέμ? confused


Σόρρυ αλλά δεν βλέπω τηλεόραση, ειδικά ειδήσεις και είμαι λίγο άσχετη...
Οι γονείς μου γκρινιάζουν ότι δεν ενημερώνομαι και ότι θα γίνει τρίτος παγκόσμιος και δεν θα πάρω χαμπάρι...
Ποιους Κινέζους????
Τι επεισόδια έχω χάσει???????

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 11, 2011 11:17 am

παιδια η Ιαπωνια πλητετται ασχημα αυτην την στιγμη και εχουμε τους πρώτους νεκρους, το μεγαλυτερο τσουναμι του αιωνα..πολεις και νησια καλυπτονται, ενα καραβι παλευει με την δινη στην θαλασσα, ειναι τρομερο να το βλεπεις..βιβλικη καταστροφη με αλλα λογια στην χωρα της Μιζουκις και σκεφτειται η Ιαπωνια ειναι σε αυτά πολυ εκπαιδευμενη..οι σεισμολογοι της σεν μαλώνουν, ελπιζω τα καλυτερα, στους ιαπωνες! μεχρι και η Χαβαη θα εχει προβλημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4883
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 11, 2011 12:55 pm

Για άλλη μιά φορά, ο κόσμος έρχεται αντιμέτωπος με τη φύση...
Να μην μπω στη διαδικασία να σκεφτώ μήπως αυτός ο σεισμός ήταν το αποτέλεσμα πυρηνικών πειραμάτων ή όποιο άλλο ανθρώπων έργο... αλλά μέσα από την καρδιά μου να ευχηθώ στους ανθρώπους που δοκιμάζονται αυτή τη στιγμή κουράγιο και να είναι ο Θεός μαζί τους.

Μακάρι οι καταστροφές να σταματήσουν εκεί και να μην υπάρξουν άλλα θύματα ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
arwyn-t
Candy Star
Candy Star
avatar


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1071
Ηλικία : 47
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 20/05/2010

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 11, 2011 1:41 pm

Ειμαι απο το πρωι συνδεδεμενη με την γλυκια μας Charmichan και μαθαινω συνεχως νεα της. Ευτυχως κι αυτη και η οικογενεια και οι φιλοι της ειναι καλα, ειναι αρκετα νοτια του Τοκυο και μακρια απο την ακτη.

Ειμαι μουδιασμενη και τρομαγμενη....

Να πανε ολα καλα.....

candy sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4197
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα   Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 11, 2011 2:27 pm

Η Παναγια να ειναι μαζι με την φιλη μας..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σοβαρά κοινωνικά προβλήματα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Ο λόφος της Πόνυ!-
Μετάβαση σε: