Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:00 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Υπέροχα fanarts!
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΣαβ Ιαν 27, 2024 11:16 pm από Fay

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

» ΔΩΡΑΚΙΑ!
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΚυρ Δεκ 24, 2023 4:39 pm από ariathniM

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.

Πήγαινε κάτω 
+6
Funky_Axel
ΜΙΜΙ
domniki
nansecrets
akaliakoukou
Turrican
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΔευ Νοε 02, 2009 1:14 am

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Candy1984


Σας παρουσιάζω αγαπητές μου και αγαπητοί μου μια πολύ όμορφη ανάμνηση! Αφήστε τον εαυτό σας ελεύθερο και κοιτάξτε την εικόνα! Για τα μάτια σας μόνο σας δείχνω τη ραδιοτηλεόραση με ημερομηνία 4-10 Φεβρουαρίου 1984!!!! Ναι!!! Αυτή την εικόνα αντικρίζατε πριν πολλά - πολλά χρόνια! Αφεθείτε και νιώστε τα ίδια συναισθήματα προσμονής και χαράς! Ανοίξτε την μαυρόασπρη τηλεόραση και σταθείτε σε στάση προσοχής. Η Γλυκιά μας Candy θα αρχίσει μετά από την εκπαιδευτική τηλεόραση! Ελπίζω μην συμβεί κάτι και αναβληθεί!!! Επεισόδιο 27! Ο άμοιρος Άντονυ έχει πια "φύγει" και η Candy προσπαθεί να μαζέψει τα κομμάτια της με τη βοήθεια του Τζίμι στο ορφανοτροφείο.Η περιγραφή στο αριστερό πλαίσιο προκαλεί εντύπωση! Η δραματική ιστορία ενός εγκαταλειμμένου κοριτσιού! Θα πρέπει να είχαν φάει φρίκη και αυτοί στην ΕΡΤ! Σας φιλώ, σας αφήνω και μην ξεχαστείτε, 17:40 στην ΕΡΤ!!!!

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3804
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΔευ Νοε 02, 2009 8:53 am

Πωπω Τούριιιιι!!! Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 679307
Πού πήγες και το ξετρύπωσες αυτό??
Δεν μπορείς να φανταστείς τι αναμνήσεις μου ξύπνησες....

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΔευ Νοε 02, 2009 11:50 am

Απίστευτο!!!! Έγινα παλι μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα 8 χρονών με αυτή τη σελίδα!!!!! Αναπολώ τη δική μου ασπρόμαυρη τηλεόραση στο δωμάτιο των γονιών μου καθε φορά που καθόμουν στο σκαμπό και περίμενα πως και πως να τελειώσει η εκπαιδευτική τηλεόραση (άντε βρε μαμά πότε θα τελειώσει επιτέλους να βάλει την Κάντυ Κάντυ;!! Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 891341 )
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 625188 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 137270

Μπράβο Τούρρι!!!!!! Να ΄σαι καλά!!!! Ξανάνιωσα!!! Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 41307 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΤρι Νοε 03, 2009 7:26 am

Χα! Χα! Χάρηκα που σας άρεσε!!! Μου αρέσει που ξαναβλέπω την σειρά γραμμένη στα ελληνικά " Κάντυ Καντυ"! Laughing

Μου ξυπνάει τρομερές αναμνήσεις! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΔευ Νοε 16, 2009 1:21 pm

Πού βρηκες το προγραμμα??? Απιστευτο! Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 679307 Ειχες κρατησει το προγραμμα του '84??? Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 41307 Ποιο περιοδικο ειναι?

Θυμαμαι οτι τοτε δεν παιρναμε περιοδικα για την τηλεοραση αλλα αγοραζαμε την εφημεριδα "Μακεδονια" της Κυριακης, που ειχε δισελιδο αφιερωμενο στο εβδομαδιαιο προγραμμα της τηλεορασης Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 175236 Για πρωτη φορα αγορασαμε το περιοδικο "Ραδιοτηλεοραση" περιπου το '87-'88.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΠεμ Νοε 19, 2009 11:32 am

Χα! Χα! Είδες τι έχω;;; 👅 Είναι η ραδιοτηλεόραση! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΠεμ Νοε 19, 2009 6:11 pm

Έχω τρελλαθεί με το site το ανακάλυψα το καλοκαίρι αλλά τώρα το επεξεργάζομαι πιο πολύ. Νίώθω οτι έχω γυρίσει πίσω στο χρόνο. Είδα και το τηλεοπτικό πρόγραμμα για την κάντυ και το μόνο που έχω να πώ είναι συγχαρητήρια, είναι πολύ ωραίο να θυμάσαι κάποια πράγματα που πραγματικά ούτε που φανταζόμουν οτι θα τα ξανάβλεπα! Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 41307
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Turrican
Banned δια παντός
Turrican


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 272
Τόπος : Αθηνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ,
Registration date : 18/10/2008

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΠεμ Νοε 19, 2009 11:48 pm

Καλώς όρισες!!!! Οι μικρές χαρές της ζωής είναι πολύτιμες!!!! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Funky_Axel
Candy Star
Candy Star
Funky_Axel


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4018
Ηλικία : 43
Τόπος : Thundera (Io Sono Italiano,Vero Italiano)
Επάγγελμα : Musician (Bass)
Αγαπημένος χαρακτήρας : Anthony Φυσικά!
Registration date : 21/03/2010

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: RESPECT!!!   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΚυρ Μαρ 21, 2010 6:21 pm

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν το πιστευω!!!!!!!!!!
Βεβαια εγω το ειδα το 87 (το 84 ημουν 4 κ ημουν μωρο χαχαχα)
αλλα και παλι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο!!!
Θυμαμαι που στα προγραμματα της τοτε γραφαν και τον αριθμο
του επεισοδιου αλλα και το ετος παραγωγης!!!
Κατι Santa Barbara,Saved By the bell,Knight Rider (KITT!!!!),Charlie's Angels,Thundercats κτλ!!!!

R E S P E C T!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anna
Candy Genius
Candy Genius
anna


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 893
Ηλικία : 38
Αγαπημένος χαρακτήρας : Terry
Registration date : 09/04/2010

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΣαβ Απρ 10, 2010 1:18 am

ρε παιδια εχω μια απορια, αν μπορει να με διαφωτισει καποιος μεγαλυτερος...
Γεννηθηκα το '85, οποτε για τεχνικους λογους αποκλειεται να εβλεπα την Καντυ το 84 lol! Θυμαμαι στανταρ να βλεπω την Καντυ πριν παω στην α' δημοτικου (γιατι μεναμε σε αλλο σπιτι μεχρι τοτε) ομως μου φαινεται λιγο κουλο να θυμαμαι ενα παιδικο αν το εβλεπα το '87 που ημουν 2 χρονων! Ξερετε αν ξαναπροβληθηκε η σειρα μεχρι το 91? επισης, θυμαται κανεις ποτε παιζοταν ο Δαβιδ το Ξωτικο?? ειμαι 90% σιγουρη οτι πρεπει να παιζοταν την ιδια περιοδο που εβλεπα την Καντυ (γιατι ο καλος μου μπαμπουλης μου τα εγραφε καθε βδομαδα σε κασσετα κ καθομουν κ εβλεπα κ τις 2 σειρες απανωτα Cool )

Παντως αυτο που ανακαλυψα πλεον ειναι οτι η παιδικη μου μνημη τα ειχε κανει μπαχαλο!!!!!!ολα αυτα τα χρονια ειχα την εντυπωση οτι η Ελιζα ειχε στησει παγιδα για να σκοτωσει την Καντυ κ καταλαθως επεσε ο Αντονυ στην παγιδα της ( scratch τωρα που το ξανασκεφτομαι, περσι το επεισοδιο αυτο το περασα βιαστικα- μεγαλο παιδικο τραυμα που δν ηθελα να ξαναδω- Οποτε μηπως εχασα τπτ κ η ιδεα που μου ειχε καρφωθει τοσα χρονια ηταν αληθης???), οτι ο Αλμπερτ ηταν μεγαλος σε ηλικια (δεν εφταιγα εγω ρε παιδια, παιδακι ημουν κ ο ηθοποιος που εκανε τη μεταγλωτισση πρεπει να ειχε την ηλικια του μπαμπα μου τοτε!! ελεος, κανεναν πιο νεο δε βρηκαν??? γι'αυτο λυσσατε τωρα οι Αλμπερτικιες που λεμε οτι ειναι μεγαλος για την Καντυ? αφου ακουγοταν σαν πατερας της!) και το πιο κουλο, οτι η Καντυ οταν εγινε νοσοκομα, πηγε στον πολεμο!! (μαλλον με ειχαν συγκλονισει οι σκηνες του πολεμου που διχνει την Φρανυ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Funky_Axel
Candy Star
Candy Star
Funky_Axel


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4018
Ηλικία : 43
Τόπος : Thundera (Io Sono Italiano,Vero Italiano)
Επάγγελμα : Musician (Bass)
Αγαπημένος χαρακτήρας : Anthony Φυσικά!
Registration date : 21/03/2010

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΣαβ Απρ 10, 2010 1:32 am

anna έγραψε:
ρε παιδια εχω μια απορια, αν μπορει να με διαφωτισει καποιος μεγαλυτερος...
Γεννηθηκα το '85, οποτε για τεχνικους λογους αποκλειεται να εβλεπα την Καντυ το 84 lol! Θυμαμαι στανταρ να βλεπω την Καντυ πριν παω στην α' δημοτικου (γιατι μεναμε σε αλλο σπιτι μεχρι τοτε) ομως μου φαινεται λιγο κουλο να θυμαμαι ενα παιδικο αν το εβλεπα το '87 που ημουν 2 χρονων! Ξερετε αν ξαναπροβληθηκε η σειρα μεχρι το 91? επισης, θυμαται κανεις ποτε παιζοταν ο Δαβιδ το Ξωτικο?? ειμαι 90% σιγουρη οτι πρεπει να παιζοταν την ιδια περιοδο που εβλεπα την Καντυ (γιατι ο καλος μου μπαμπουλης μου τα εγραφε καθε βδομαδα σε κασσετα κ καθομουν κ εβλεπα κ τις 2 σειρες απανωτα Cool )

Παντως αυτο που ανακαλυψα πλεον ειναι οτι η παιδικη μου μνημη τα ειχε κανει μπαχαλο!!!!!!ολα αυτα τα χρονια ειχα την εντυπωση οτι η Ελιζα ειχε στησει παγιδα για να σκοτωσει την Καντυ κ καταλαθως επεσε ο Αντονυ στην παγιδα της ( scratch τωρα που το ξανασκεφτομαι, περσι το επεισοδιο αυτο το περασα βιαστικα- μεγαλο παιδικο τραυμα που δν ηθελα να ξαναδω- Οποτε μηπως εχασα τπτ κ η ιδεα που μου ειχε καρφωθει τοσα χρονια ηταν αληθης???), οτι ο Αλμπερτ ηταν μεγαλος σε ηλικια (δεν εφταιγα εγω ρε παιδια, παιδακι ημουν κ ο ηθοποιος που εκανε τη μεταγλωτισση πρεπει να ειχε την ηλικια του μπαμπα μου τοτε!! ελεος, κανεναν πιο νεο δε βρηκαν??? γι'αυτο λυσσατε τωρα οι Αλμπερτικιες που λεμε οτι ειναι μεγαλος για την Καντυ? αφου ακουγοταν σαν πατερας της!) και το πιο κουλο, οτι η Καντυ οταν εγινε νοσοκομα, πηγε στον πολεμο!! (μαλλον με ειχαν συγκλονισει οι σκηνες του πολεμου που διχνει την Φρανυ)


Την Καντυ αν θυμαμαι καλα την εδειχνε και μετα το 90' οποτε εκει
θα πρεπει να τα ειδες η να στα εγραφε ο μπαμπας σου σε κασσετες κ να τα ειδες μετα.

Ο Δαβιδ το ξωτικο ειναι του 87 αλλα καπου διαβασα οτι το εδειχνε και
μεχρι το 95 κ μετα 97-98.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nuitetoile21
Candy Star
Candy Star
nuitetoile21


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1614
Ηλικία : 41
Registration date : 29/12/2009

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΣαβ Απρ 10, 2010 3:06 am

anna έγραψε:
ρε παιδια εχω μια απορια, αν μπορει να με διαφωτισει καποιος μεγαλυτερος...
Γεννηθηκα το '85, οποτε για τεχνικους λογους αποκλειεται να εβλεπα την Καντυ το 84 lol! Θυμαμαι στανταρ να βλεπω την Καντυ πριν παω στην α' δημοτικου (γιατι μεναμε σε αλλο σπιτι μεχρι τοτε) ομως μου φαινεται λιγο κουλο να θυμαμαι ενα παιδικο αν το εβλεπα το '87 που ημουν 2 χρονων! Ξερετε αν ξαναπροβληθηκε η σειρα μεχρι το 91? επισης, θυμαται κανεις ποτε παιζοταν ο Δαβιδ το Ξωτικο?? ειμαι 90% σιγουρη οτι πρεπει να παιζοταν την ιδια περιοδο που εβλεπα την Καντυ (γιατι ο καλος μου μπαμπουλης μου τα εγραφε καθε βδομαδα σε κασσετα κ καθομουν κ εβλεπα κ τις 2 σειρες απανωτα Cool )

Παντως αυτο που ανακαλυψα πλεον ειναι οτι η παιδικη μου μνημη τα ειχε κανει μπαχαλο!!!!!!ολα αυτα τα χρονια ειχα την εντυπωση οτι η Ελιζα ειχε στησει παγιδα για να σκοτωσει την Καντυ κ καταλαθως επεσε ο Αντονυ στην παγιδα της ( scratch τωρα που το ξανασκεφτομαι, περσι το επεισοδιο αυτο το περασα βιαστικα- μεγαλο παιδικο τραυμα που δν ηθελα να ξαναδω- Οποτε μηπως εχασα τπτ κ η ιδεα που μου ειχε καρφωθει τοσα χρονια ηταν αληθης???), οτι ο Αλμπερτ ηταν μεγαλος σε ηλικια (δεν εφταιγα εγω ρε παιδια, παιδακι ημουν κ ο ηθοποιος που εκανε τη μεταγλωτισση πρεπει να ειχε την ηλικια του μπαμπα μου τοτε!! ελεος, κανεναν πιο νεο δε βρηκαν??? γι'αυτο λυσσατε τωρα οι Αλμπερτικιες που λεμε οτι ειναι μεγαλος για την Καντυ? αφου ακουγοταν σαν πατερας της!) και το πιο κουλο, οτι η Καντυ οταν εγινε νοσοκομα, πηγε στον πολεμο!! (μαλλον με ειχαν συγκλονισει οι σκηνες του πολεμου που διχνει την Φρανυ)


αχ..πως μου αρεσει οταν τα νεα μελη μπαινουν δυναμικα στον αγωνα.. Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 233698 lol! lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΣαβ Απρ 10, 2010 3:10 am

nuitetoile21 έγραψε:
anna έγραψε:
ρε παιδια εχω μια απορια, αν μπορει να με διαφωτισει καποιος μεγαλυτερος...
Γεννηθηκα το '85, οποτε για τεχνικους λογους αποκλειεται να εβλεπα την Καντυ το 84 lol! Θυμαμαι στανταρ να βλεπω την Καντυ πριν παω στην α' δημοτικου (γιατι μεναμε σε αλλο σπιτι μεχρι τοτε) ομως μου φαινεται λιγο κουλο να θυμαμαι ενα παιδικο αν το εβλεπα το '87 που ημουν 2 χρονων! Ξερετε αν ξαναπροβληθηκε η σειρα μεχρι το 91? επισης, θυμαται κανεις ποτε παιζοταν ο Δαβιδ το Ξωτικο?? ειμαι 90% σιγουρη οτι πρεπει να παιζοταν την ιδια περιοδο που εβλεπα την Καντυ (γιατι ο καλος μου μπαμπουλης μου τα εγραφε καθε βδομαδα σε κασσετα κ καθομουν κ εβλεπα κ τις 2 σειρες απανωτα Cool )

Παντως αυτο που ανακαλυψα πλεον ειναι οτι η παιδικη μου μνημη τα ειχε κανει μπαχαλο!!!!!!ολα αυτα τα χρονια ειχα την εντυπωση οτι η Ελιζα ειχε στησει παγιδα για να σκοτωσει την Καντυ κ καταλαθως επεσε ο Αντονυ στην παγιδα της ( scratch τωρα που το ξανασκεφτομαι, περσι το επεισοδιο αυτο το περασα βιαστικα- μεγαλο παιδικο τραυμα που δν ηθελα να ξαναδω- Οποτε μηπως εχασα τπτ κ η ιδεα που μου ειχε καρφωθει τοσα χρονια ηταν αληθης???), οτι ο Αλμπερτ ηταν μεγαλος σε ηλικια (δεν εφταιγα εγω ρε παιδια, παιδακι ημουν κ ο ηθοποιος που εκανε τη μεταγλωτισση πρεπει να ειχε την ηλικια του μπαμπα μου τοτε!! ελεος, κανεναν πιο νεο δε βρηκαν??? γι'αυτο λυσσατε τωρα οι Αλμπερτικιες που λεμε οτι ειναι μεγαλος για την Καντυ? αφου ακουγοταν σαν πατερας της!) και το πιο κουλο, οτι η Καντυ οταν εγινε νοσοκομα, πηγε στον πολεμο!! (μαλλον με ειχαν συγκλονισει οι σκηνες του πολεμου που διχνει την Φρανυ)


αχ..πως μου αρεσει οταν τα νεα μελη μπαινουν δυναμικα στον αγωνα.. Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 233698 lol! lol! lol! lol! lol!


Ναι ναι κι εμένα nuit κι αν είναι και Τερρικές τότε γουστάρω καλύτερα!!!! Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 951845 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 951845 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 951845 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 951845 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 951845 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 951845 Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 951845
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΤρι Σεπ 06, 2011 9:40 pm

πωπω Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 385145 εσεις ειχατε τοοοσο ωραιεσ αναμνησεις.... εμεις τι εχουμε????? πωωωω ειχατε τα καλυτερα παιδικα να βλεπετε... χτες το βραδυ βρηκα μερικα επεισοδια της χαιντι (αν θελετε να με δειτε 5 χρονων ειμαστε ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΕΣ) και εγινα 5 ετων μωρακι που τρελενοταν με την χαιντι..... η καθε αναμνηση μου με την χαιντι την θυμαμαι σαν να ηταν χτες... εσεις ειχατε την καντυ και εγω την χαιντι.... αχχχχχχ Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 233698 τη γλυκο που ειναι με ενα κομματι χαρτι θα θυμομαστε ολοι διαφορα πραγματα το λατρευω αυτο!!!!!



ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩ TURICCAN!!!!!!!!!!!!!!!! Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
kiki.lianou
Candy Fan
Candy Fan
kiki.lianou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 13/05/2011

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΔευ Σεπ 12, 2011 5:31 pm

Σταυρουλάκη δε νομίζω ότι πρέπει να μεμψιμηρούμε για το παρον και να εκθειάζουμε το παρελθον. Παρότι θυμάμαι με πολύ μεγάλη αγάπη και νοσταλγία τη δεκαετια του 80 που ήμουν και εγω παιδι, πιστεύω ότι και σήμερα υπάρχουν σωστά παιδικά προγράμματα. Για παράδειγμα η Φραουλίτσα, οι ταινίες της Μπάρμπι, τα υπέροχα παιδικά τραγουδια των ζουζουνιών και των μαζου εντ δε ζου, ο νοντυ, ο τομας το τρενάκι και αλλα βέβαια, είναι παιδικά που αξίζουν την προσοχή μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΔευ Σεπ 12, 2011 9:38 pm

Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου κική μου κι επειδή έχω μικρά παιδιά φροντίζω να βλέπουν τα κινούμενα σχέδια που προ ανέφερες καθώς και ταινίες κινουμένων σχεδίων ντίσνευ, είναι υπέροχες Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavroylaki
Candy Genius
Candy Genius
stavroylaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 861
Ηλικία : 25
Τόπος : Earth.
Επάγγελμα : Yandere Killer :P
Αγαπημένος χαρακτήρας : Flany, Candy.
Registration date : 06/08/2011

Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.   Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. Icon_minitimeΔευ Σεπ 12, 2011 11:50 pm

συμφωνω οι ταινιες ντισνευ ειναι υπεροχες και πολυ καταλληλες για μικρα παιδια Smile ειμαστε τυχεροι που εχουμε αυστηρο συμβουλιο για τα προγραμματα αλλα νομιζουν υπερβαλλουν Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984. 35868 τελως παντων δεν θελω να φτασουμε σε σημειο ιαπωνιας που εκει τα μικρα παιδια βλεπουν μικρα παιδιακια να κοβονται στην μεση και κατι αλλα αιδιαστικα που τα βλεπω και μενω καγκελο.... :affraid: :affraid: :affraid: γενικα σημερα δυσκολα βρισκεις ωραια παιδικα οπως ειναι η καντυ που παροτι ειχε θανατους (αντονυ, στιαρ Crying or Very sad ) δεν παυει να μας δινει το ηθικο διδαγμα στο οτι η ζωη ειναι δυσκολη Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/stavroylaki
 
Η Candy στο Τηλεοπτικό πρόγραμμα 1984.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Candy Candy - Ανάλυση εναρκτήριου μουσικού κομματιού!
» 3 Hotty Man in Candy's Life! -Candy in Love with...?
» Σπαμ mail από το Candy Candy Forum
» Candy-Candy boys by Noelisa
» ψαχνω για μια κουκλα candy candy

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: