Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:00 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Υπέροχα fanarts!
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΣαβ Ιαν 27, 2024 11:16 pm από Fay

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

» ΔΩΡΑΚΙΑ!
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΚυρ Δεκ 24, 2023 4:39 pm από ariathniM

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι

Πήγαινε κάτω 
+12
alfaalfa
candy-candy
Elenor Baker
libra
juliet
ΜΙΜΙ
nansecrets
TZENHG13
lola1301
ntalia
misspepper77
Aldebaran
16 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤετ Μαρ 18, 2009 3:45 pm

Ο Στήαρ υπήρξε από τους πιό αγαπημένους ήρωες στην Κάντυ!

Γλυκύτατος, ευφάνταστος, ακούραστος, ευγενικός... Θα μπορούσε κανείς να πάρει όλα τα θετικά επίθετα από το λεξικό του Μπαμπινιώτη και όλα να ταιριάζουν στον Στήαρ.

Ο Στήαρ μας κερδίζει από την πρώτη στιγμή που συναντάει τη μικρούλα μας έτοιμη να επιστρέψει με τα πόδια στην έπαυλη των ασυμπάθιστων. Την παίρνει μαζί του στο αυτοκίνητο και εκεί η Κάντυ μας παίρνει μιά πρώτη ιδέα για το αγόρι που έχει δίπλα της.

Αν και σχεδόν όλες του οι εφευρέσεις ήταν μιά σκέτη αποτυχία, δεν έπαυε να μας εκπλήσει ευχάριστα κάθε φορά που σκαρφιζόταν κάτι καινούριο για να βοηθήσει ή να χαροποιήσει την Κάντυ.

Και ο Στήαρ δεν μπόρεσε να μείνει ασυγκίνητος από αυτό το αγοροκόριτσο.
Την ερωτεύτηκε σιωπηλά και αφοσιώθηκε στην ικανοποίηση των αναγκών της κρατώντας για τον εαυτό του το μεγάλο μυστικό. Μόνο κάποια στιγμή στο Λονδίνο αποκάλυψε στον αδελφό του για ποιάν χτυπούσε η καρδιά του αλλά και για το γεγονός πως είχε αποδεχτεί τις επιλογές της και την αγαπούσε από μακριά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤετ Μαρ 18, 2009 5:41 pm

Ο Στήαρ είναι ένας συγκλονιστικός χαρακτήρας...Μια ήρεμη δυναμη και κάποιες στιγμές μου θύμιζε έντονα στην ωριμοτητά τον Άντονυ.Το ότι αγάπησε την Κάντυ και εκείνη ποτέ δεν το κατάλαβε,όπως και το ότι συγκρατούσε τον αδελφό του με σύνεση και υπομονή για να αποφεύγει τις κακοτοπιες είναι απο τις λίγες μόνο αρετές του.
Αγάπησε την Πάττυ,αναμφισβήτητα,αλλά ο ερωτας του,το απώθημένο του ήταν η Κάντυ.
Σαν τον Στήαρ όταν ήμουν παιδί θα ήθελα να είχα έναν μεγαλήτερο αδελφό .Τον αγαπούσα πολύ σαν ήρωα.Πραγματικά στεναχωρήθηκα με το θανατό του όσο και με του Άντονυ.Η προσωποποίηση της γλυκήτητάς,της χαράς και της αγνότητάς.
Τις μαριονέττες μόνο εκείνος θα μπορούσε να τις σκεφτεί...όταν στεναχωριέσαι...στεναχωριέμαι και γω.Τι πιο όμορφό συναίσθημα μπορεί να σε δένει με έναν άνθρωπό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤετ Αυγ 18, 2010 3:24 pm

ειναι σιγουρο πως αν δεν υπηρχε οχαρακτηρας του αλμπερτ στο εργο ο αγαπημενος μου χαρακτηρας θα ηταν ο στηαρ και σε δευτερη μοιρα ερχεται ο τερρυ..δυστυχως...χωρις να θελω να στεναχωρησω τις τερρυκιες ετσι...

οτι και να πω για αυτο το αγορι ειναι λιγο...ο στηαρ ειναι ηταν και θα ειναι απλα υπεροχος!!!!!!!...ακουγεται ολιγον τρελο αλλα αν ημουν καρτουν θα ηθελα να ημουν το κοριτσι του...επισης στον πολεμο δεν θα τον αφηνα να παει με τπτ...

τι αλλο?? απλως η μιζουκι να χει την καταρρα μου τπτ αλλο... Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 310719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lola1301
Candy Fan
Candy Fan
lola1301


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ηλικία : 27
Registration date : 16/08/2010

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Αυγ 20, 2010 6:03 pm

Δεν μπορούσα και εγώ να μην σχολιάσω......
Ο Στιαρτ ηταν υπεροχο αγορι και μετα τον Τερυ και τον Αντονυ ειναι ο καλυτερος μου!!! lol! lol! lol!

Και αυτο με την Μιζουκι θα ηθελα να προσθεσω να εχει και την δικια μου καταρα αλλα και την ευχη μου! Που μπορεσε να μας γνωρισει την Καντυ...... ηθελε πολυ φαντασια μια τετια ιστορια!!!! Συγχαρητηρια!!! Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 41307 Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 41307 Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 41307 Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 41307
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TZENHG13
Candy Expert
Candy Expert
TZENHG13


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 489
Ηλικία : 44
Αγαπημένος χαρακτήρας : CANDY
Registration date : 11/09/2010

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 3:27 pm

Πιστεύω πως ο Στήαρ ήταν από τους πιο ευχάριστους ήρωες της ιστορίας.

Ήταν πάντα ευγενικός και πρόσχαρος. Κύριος και παιδί ταυτόχρονα. Ο χαρακτήρας του ταιριάζει πολύ με της Κάντυ, αφού πάντα ήθελε να βλέπει του γύρω του να χαμογελούν (φανταστείτε τους ζευγάρι...δεν θα μας έμενε άντερο απ' τα γέλια)

Όσο για τις εφευρέσεις του, δεν ήταν κακιές. Αν είχε τα μέσα εκείνη την εποχή, πιστεύω πως θα ήταν επιτυχημένες.

Ακόμα και το γεγονός ότι ήθελε να καταταγεί στο στρατό, έδειχνε ότι δεν ήθελε να απολαμβάνει τη σιγουριά που του προσέφερε η πλούσια καταγωγή του, αλλά ήθελε - παρά το ρίσκο που εμπεριείχε η απόφασή του - να προσφέρει κάτι ουσιαστικό στην πατρίδα του (σιγά το μπ*****λο) και τους συνανθρώπους του (όπως και η Κάντυ, που αντί να περιφέρεται άσκοπα κάνοντας shopping therapy, έγινε νοσοκόμα).

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 4:11 pm

TZENHG13 έγραψε:
Πιστεύω πως ο Στήαρ ήταν από τους πιο ευχάριστους ήρωες της ιστορίας.

Ήταν πάντα ευγενικός και πρόσχαρος. Κύριος και παιδί ταυτόχρονα. Ο χαρακτήρας του ταιριάζει πολύ με της Κάντυ, αφού πάντα ήθελε να βλέπει του γύρω του να χαμογελούν (φανταστείτε τους ζευγάρι...δεν θα μας έμενε άντερο απ' τα γέλια)

Όσο για τις εφευρέσεις του, δεν ήταν κακιές. Αν είχε τα μέσα εκείνη την εποχή, πιστεύω πως θα ήταν επιτυχημένες.

Ακόμα και το γεγονός ότι ήθελε να καταταγεί στο στρατό, έδειχνε ότι δεν ήθελε να απολαμβάνει τη σιγουριά που του προσέφερε η πλούσια καταγωγή του, αλλά ήθελε - παρά το ρίσκο που εμπεριείχε η απόφασή του - να προσφέρει κάτι ουσιαστικό στην πατρίδα του (σιγά το μπ*****λο) και τους συνανθρώπους του (όπως και η Κάντυ, που αντί να περιφέρεται άσκοπα κάνοντας shopping therapy, έγινε νοσοκόμα).


με καλυψες Τζενακι!!! Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 391308 Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 48364
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 9:14 pm

Ο Στήαρ ήταν σκέτη γλύκα, ήταν ψυχούλα! Μου αρέσουν πάρα πολύ οι άντρες που διαθέτουν χιούμορ, άνετα θα τον ερωτευόμουν! Εκει που πρέπει είναι αστείος και εκεί που πρέπει είναι σοβαρός!! Και μη ξεχνάμε οτι όταν έβγαλε τα γυαλιά στο κολλέγιο ήταν πολύ όμορφος lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
juliet
Candy Star
Candy Star
juliet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1381
Ηλικία : 43
Registration date : 05/09/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 10:01 pm

ΜΙΜΙ έγραψε:
Ο Στήαρ ήταν σκέτη γλύκα, ήταν ψυχούλα! Μου αρέσουν πάρα πολύ οι άντρες που διαθέτουν χιούμορ, άνετα θα τον ερωτευόμουν! Εκει που πρέπει είναι αστείος και εκεί που πρέπει είναι σοβαρός!! Και μη ξεχνάμε οτι όταν έβγαλε τα γυαλιά στο κολλέγιο ήταν πολύ όμορφος lol!

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου Μιμι μου. Αλλά ήταν πολύ αδικοχαμμένος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
libra
Candy Star
Candy Star
libra


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1079
Ηλικία : 46
Registration date : 15/06/2010

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 10:12 pm

juliet έγραψε:


Αλλά ήταν πολύ αδικοχαμμένος...

όπως όλοι οι ήρωές της άλλωστε Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 803997 Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 803997 Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 803997
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 10:22 pm

Και ποιός δεν ήταν αδικοχαμένος εκεί μέσα? Και δεν μιλάω μόνο για όσους πέθαναν!!! No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nansecrets
Candy Star
Candy Star
nansecrets


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3369
Ηλικία : 47
Registration date : 01/10/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 10:31 pm

αναβει η εξεγερση παλι εναντια στην δολοφονο Μιζουκι Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 803997
θα κατεβουμε με πλακατ κοριτσια?? πεστε που και ποτε!!!
lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΜΙ
Candy Star
Candy Star
ΜΙΜΙ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1592
Ηλικία : 46
Τόπος : AΘΗΝΑ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ANTONY
Registration date : 12/11/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 10:34 pm

Να οργανώσουμε ένα ταξιδάκι προς Ιαπωνία να βρούμε που μένει και να τη στήσουμε από κάτω!!! lol! lol!

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 803997 Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 803997 ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΗ ΜΙΖΟΥΚΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntalia
Candy Star
Candy Star
ntalia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1256
Ηλικία : 34
Τόπος : Nerima
Επάγγελμα : Πτυχιούχος...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Stiar , Tom <3
Registration date : 06/08/2010

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 10:56 pm

καλα δεν θα σχολιασω παλι ποσο αδικοχαμενος ηταν γιατι δεν με ξεπλενει ουτε ο ιορδανης ποταμος... Laughing Laughing Laughing

με τηνκολοδολοφονο των αρσενικων...μονο αυτο εχω να πω... :x :x :x Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 803997

απλα θα προσθεσω αυτο που εχω πει κι αλλες φορες...αν ημουν μεσα σε αυτην την ιστορια θα εκανα τα παντα να ειμαι μαζι
με τον στηαρ...με κανενα αλλον...γιατι πιστευω πως με αυτον θα ταιριαζα καλυτερα...δεν λεω και οι αλλοι αντρες πολυ
γοητευτικοι αλλα ο στηρα γι αμενα θα ηταν η κορυφη ας πουμε !!! :\~/:
και βεβαιαως να αναφερω πως σε καμια περιπτωση δεν θα αφηνα ενα τετοιο πλασμα να χαθει ! δεν θα τον αφηνα ποτε να παει μετωπο !
θα ημουν εντελως καθετη σε αυτο..! και θα του τονιζα ποσο σημαντικος ειναι για μενα ! Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 930789

καλα μιλαμε ξεπερασα τα ορια ...χαχαχαχα Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 315913
ναν...οποτε θες για τα πλακατ...δεν εχω προβλημα ... Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 315913
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elenor Baker
Candy Genius
Candy Genius
Elenor Baker


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 997
Ηλικία : 25
Τόπος : Baker theatre
Επάγγελμα : μαθήτρια
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άντονυ!!!Καντυ...Ελενορ
Registration date : 24/05/2012

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14, 2013 5:12 pm

παρατηρο0σα επι ωρες το αβαταρ της ntalia κ παρατηρησα οτι αν στον τερρυ βγαλεις το μακρυ

μαλλι κ το δεις κοντο οπως των αλλων,ειναι ιδιος ο στηαρ χωρις γυαλιαααα........ Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 175236

οχι π ο τερρυ ειναι μοναδικος,με τα υπεροχα ματια τ κλπ κλπ..... jocolor

αν ειχαν ολοι μακρια μαλλια σαν τον τερρυ κ τη φωνη τ ηθοποιο0(δν θυμαμαι το ονομα τ)

σ λεω εγω μετα ποιος ειναι ο πιο ωραιος....
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candy-candy
Candy Star
Candy Star
candy-candy


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1152
Ηλικία : 23
Τόπος : Beverly Hills
Επάγγελμα : no job yet
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert
Registration date : 14/06/2012

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠεμ Μαρ 14, 2013 5:49 pm

κ γω το παρατηρησα! όντως είναι ολόιδιοιιι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://hamsterplanet.webnode.gr
alfaalfa
Candy Genius
Candy Genius
alfaalfa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 530
Ηλικία : 45
Τόπος : Ελλάδα
Επάγγελμα : Λίγο απ' όλα
Αγαπημένος χαρακτήρας : 'Αννυ
Registration date : 16/12/2014

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠαρ Μαρ 13, 2015 11:48 am

Να πω την αμαρτία μου περισσότερο στεναχωρήθηκα με το θάνατο του Στηάρ πάρα με το θάνατο του 'Αντονυ. Θυμάμαι όταν είχε βγει το περιοδικό με θάνατο του Στήαρ, αλλά τον ίδιο τον ήρωα τον εμφάνιζαν σε στήλη να κάνει ρεπορτάζ σε επόμενα τεύχη μου είχε φανεί περίεργο. Idea
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4190
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΣαβ Μαρ 14, 2015 4:25 pm

Η αλήθεια είναι πως ο μόνος που δεν εκανε ρεπορτάζ ήταν ο Αντονυ/ ο στηαρ εκανε για τα σπορ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VaggelisV
Candy Genius
Candy Genius
VaggelisV


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 993
Ηλικία : 25
Τόπος : Athens
Επάγγελμα : Γυμνάσιο-Ερασιτέχνης Καραγκιοζοπαίχτης
Αγαπημένος χαρακτήρας : Candy, Terrence
Registration date : 04/01/2013

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤετ Απρ 15, 2015 1:12 pm

Ίσως επειδή ο Στήαρ ζούσε περισσότερο... Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 5036
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤρι Μάης 02, 2017 3:25 pm

Αγαπημένος χαρακτήρας, ήρεμος, συγκροτημένος, θετικός.

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε να πολεμήσει σε μιά μακρινή ήπειρο
Άραγε οι νέοι τότε θεωρούσαν τον πόλεμο γιορτή; scratch
Θυμάμαι στο Όσα παίρνει ο άνεμος τον πρώτο σύζυγο της Σκάρλετ να χαίρεται που θα πάει στον πόλεμο. Σχεδόν κανείς από το λόμπυ των Νοτίων - εκτός από τον Ασλευ - δε γύρισε ζωντανός ή/και αρτιμελής. Γιατί ένα παλικάρι σαν τα κρύα τα νερά και με την αγαπημένη του δίπλα του να θέλει να πολεμήσει; Δε μου έκανε για πολεμοχαρής, ίσα ίσα που θυσιάστηκε ο ίδιος για να μη σκοτώσει κάποιον που δεν μπορούσε να αμυνθεί Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ariathniM
Πουκ, το ξωτικό
ariathniM


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4190
Ηλικία : 44
Τόπος : σπίτι του μικρού αλόγου
Αγαπημένος χαρακτήρας : Καντυ-Αλμπερτ
Registration date : 22/12/2009

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΠεμ Μάης 04, 2017 1:40 pm

O στηαρ ηταν ενας άγγελος και δεν του πήγαινε καρδιά αυτός να καλοπερνά και νέοι, συνομίληκοι του να🌇 σκοτώνονται, ήταν βαθιά πατριώτης και υπερ- μαχος των ανθρωπίνων δικαιωμάτων , ένας ήρωας με ψυχή μικρού παιδιού!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candymayia
Candy Expert
Candy Expert
candymayia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 379
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ,Στήαρ,Κάντυ,Άλμπερτ
Registration date : 18/03/2013

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤρι Φεβ 04, 2020 1:37 am

Ο Stear είναι από τους αγαπημένους ήρωες στην ιστορία.
Εκτός από τις προφανείς αρετές του,ότι είναι γλυκός,ευαίσθητος,υοευθυνος,συνεπής,τρελός,όμορφος και κομψός με τον τρόπο του και φυσικά πανέξυπνος και εφευρετικος είναι ο ήρωας που περισσότερο από όλα τα αγόρια στην Κάντυ έμοιαζε με πρόσωπα του περιβάλλοντός μου.Κι αυτό προσωπικά για εμένα,τον κάνει ακόμα πιο αξιαγαπητο και πιο οικείο.
Να συμπληρώσω για την ομορφιά του ότι αν ζούσε σήμερα ο Στηαρ όπως και η Παττυ δεν θα φορούσαν γυαλιά,αλλά φακούς επαφής.Και ίσως να φορούσαν και χρωματιστούς φακούς από άποψη,μόδα και τρέλα.Και για να βλέπουν κάθε μέρα την ζωή με άλλα μάτια και άλλο χρώμα.Κι αν αυτό το κολουσαν σε όλη την παρέα φανταστείτε τι θα γινόταν.
Πρώτα θα το υιοθετούσε ο Τέρυ για το θέατρο και μετά όλοι οι υπόλοιποι για τις δεξιώσεις τους.
Σε σχέση με τον πόλεμο ποτέ δεν πίστεψα ότι ο Στηαρ πέθανε.
Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα εμφανιστεί μετά από χρόνια.Κι ότι όσο τον θεωρούν νεκρό εκείνος θα είναι αγνοούμενος ή αιχμάλωτος κάπου.
Το τελευταίο είναι μια μικρή τυχαία ανακάλυψη μου για τον Στηαρ.Που ομολογώ ότι μου άρεσε.
Alistair είναι στα σκωτσέζικα ο Αλέξανδρος.
Lord Alistair- Alexander Cornwall λοιπόν.
Ή κάπως έτσι.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Uranya
Μάνα, Μητέρα, Μαμάαααα...
Uranya


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Αγαπημένος χαρακτήρας : Albert for ever
Registration date : 02/04/2017

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΤετ Φεβ 19, 2020 11:30 am

Αλέξανδρος ο Στήαρ; Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι 679307
Και εμένα μου ακούγεται ωραία : Lord Alexander Cornwell
του ταιριάζει
Αν και θα παραμείνει για πάντα ο Στήαρ, ο γλυκός, ευγενικός και πάντα χαμογελαστός φίλος της Κάντυ που ακόμη και στον Πόλεμο μόνο φίλους θα μπορούσε να έχει. I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
candymayia
Candy Expert
Candy Expert
candymayia


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 379
Ηλικία : 45
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ,Στήαρ,Κάντυ,Άλμπερτ
Registration date : 18/03/2013

Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι   Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι Icon_minitimeΔευ Φεβ 24, 2020 1:05 am

Κι εγώ συμφωνώ ότι παρά τους τίτλους του και το επίσημο όνομα του ο Στηαρ παραμένει το αξιαγάπητο αγόρι που ξέρουμε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Στήαρ: Ένα υπέροχο αγόρι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Το άλλο αγόρι της Κάντυ
» ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΕΜΑΤΑ
» Στηαρ vs Αρτσι
» Οι εφευρέσεις του Στήαρ...
» η απόφαση του Στήαρ να καταταγεί

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Υπόθεση- Χαρακτήρες :: Υπόλοιποι αγαπημένοι χαρακτήρες-
Μετάβαση σε: