Candy-Candy
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Candy-Candy

Η αγαπημένη ηρωίδα των παιδικών μας χρόνων!
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Big Ben
Μάρτιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» Ο μυστηριώδης κύριος Αλμπερτ
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:03 pm από ariathniM

» Αλμπερτικό ημερολόγιο
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠεμ Μαρ 21, 2024 5:00 pm από ariathniM

» Αγαπημένες μας συμμετοχές σε Eurovision
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 15, 2024 6:21 pm από ariathniM

» Eurovision 1995 nocturne secret garden
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2024 8:03 am από akaliakoukou

» Eurovision 2024
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2024 1:23 pm από ariathniM

» Υπέροχα fanarts!
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΣαβ Ιαν 27, 2024 11:16 pm από Fay

» Χρόνια Πολλά από την Κάντυ
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤρι Ιαν 23, 2024 8:38 pm από Fay

» Candy Albert before and after marriage
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΣαβ Δεκ 30, 2023 11:53 pm από Fay

» ΔΩΡΑΚΙΑ!
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΚυρ Δεκ 24, 2023 4:39 pm από ariathniM

Ad astra

Image hosted by servimg.com
Συμβουλές Ομορφιάς

Image hosted by servimg.com
Συνταγές Μαγειρικής

Image hosted by servimg.com

 

 Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ

Πήγαινε κάτω 
+15
VaggelisV
candy-candy
stavroylaki
Sierra
mariam
Aldebaran
akaliakoukou
cristi
dolly
DRAKFIREMAN
misspepper77
domniki
ntmhx
Λορένα
ZIZIKA
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ZIZIKA
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
ZIZIKA


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 44
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 27/01/2009

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2009 9:51 am

Καλημέρα!

Άνοιξα αυτό το θέμα για να μοιραστώ μαζί σας κάτι πολύ αστείο που μου συνέβη!
Γύρω στα Χριστούγεννα έβαλα ίντερνετ και άρχισα να κατεβάζω ο,τιδήποτε είχε σχέση με την Κάντυ!Κάπου εκεί ανακάλυψα κι εσάς!! Smile
Μετέφερα λοιπόν ατέλειωτες φωτογραφίες της στο κινητό μου και περήφανη τις έδειχνα στην παρέα μου!Ξετρελλάθηκαν όλες και μου ζητούσαν να τους τις στείλω,ώσπου μία μικρότερη κοπέλα με ρώτησε ποια είναι αυτή..Της είπα "δεν ξέρεις την Κάντυ?".
Μου απάντησε ό,τι το μόνο που της θυμίζει είναι το τραγούδι του Ζακ Στεφάνου "μικρό μου πόνυ".Από εκεί την ξέρει!!!!

ΘΕΕ ΜΟΥ,ΤΙ ΧΑΣΜΑ ΓΕΝΕΩΩΩΝ!!!!!!!!!! :affraid: :affraid: :affraid:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3804
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2009 12:19 pm

Πολύ καλό θέμα!!!Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 48364

Ακριβώς αυτό, τα παιδιά δεν την ξέρουν την Κάντυ, (πού να την ξέρουν άλλωστε, αφού μαλλιοτραβήχτηκαν οι δημιουργοί και έχει σταματήσει να προβάλλεται στην τηλεόραση??? ) Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 238107

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠαρ Φεβ 20, 2009 3:05 pm

Να σας πω και εγω το πιο αστειο που μου συνεβει.

Τοτε οταν ανεβαινε η καντυ στο youtube ειχα παθει ψυχωση. καθε μερα, το πρωι, πηγαινα στο γραφειο, περιμενα να φυγει το αφεντικο μου, και την εβλεπα. Πρωτη φορα παρακολουθουσα σειρα (με επεισοδια δηλ) στον υπολογιστη. περιμενα καθε μερα το καινουργιο επεισοδειο κτλ

τέσπα. η αδερφη μου, 11 χρονια νεωτερη, την ειχε ακουσει, (απο μενα). Συγκρατησε μονο το ονομα του Τερυ, και ετσι λοιπον οταν αρχισε να προβαλλετε, της προτεινα να το δει και αυτη.

Ηταν περιπου στο 50ο επεισοδιο, ε.. λεω θα κολλησει.

Αλλά.. η μικρη δεν ηθελε με τιποτα! Βαριοταν, αλλα τα δικα μας χρονια λεει.
Εγω επεμενα πως θα ξετρελαθει, αυτη τιποτα.

Ε... κατεληξα να την πληρωσω (τι καταντια....) βασικα της ειπα, πως θα της εδιν χρηματα να αγορασει κατι που ηθελε, αρκει να εβλεπε τα πρωτα 40 επισοδια (ε.. μετα θα κολλαγε), και.. συμφωνησαμε!

Στην αρχη το ειδε λιγο αστεια, αλλά μετα ψιλοκολλησε.
Γελασε με την συναντηση με τον πριγκιπα, γιατι ετσι οπως το εδειχνε, της φανηκε πως θα γινοταν κατι μαγικο.
Επισης δεν καταλαβε απο την αρχη, οτι η καντυ, δειχνει την ιστορια ενος εφηβου κοριτσιου, και οχι να κολλησει σε ενα γεγονος, οπως κανουν κατα καιρους οι διαφορες σειρες πουβλεπουμε. Περιμενε λοιπον 115 επεισοδεια να επικεντρωθουν στους Ραγκαν, και πως στο τελος δικαιωνεται η καντυ.

Αλλά.. γελαστηκε!

Στον θανατο του Αντονυ, εκλαψε, και τοτε γυρισε και μου ειπε : τι παιδικα τραυματα σας αφησε αυτη η σειρα καημενα! Απορω πως δεν παθατε κατι. Αλλά απο οτι βλεπω εσενα... δεν παιρνω και ορκο κατι σου εμεινε! Ετσι ειναι και οι αλλες φανατικες?

Ξανα τεσπα.. εφτασε μεχρι το 40 επεισοδιο και δεν συνεχισε, δεν αντεχε αλλο. Όπως χαρακτηριστικα ειπε : ο Αντονυ ηταν ο ενας και μοναδικος που αξιζε για την καντυ! κανενας δεν την αγαπησε οπως αυτος. Της το εδειξε ξεκαθαρα, την υπερασπιστηκε φανερα ολες τις φορες, και αυτος επρεπε να μεινει μαζι της.

Ουτε ο Τερυ, που το επαιζε μαγκας στην αρχη, ουτε ο Αλπερτ που κρυβοταν, μονο ο Αντονυ.

Αυτά... παρακαλω αν διαφωνιες, μην τα βαζετε με μενα (εκανα αξιοτιμες προσπαθειες να την κανω αλμπερτικια, ή εστω τερρικια. Δεν συγκινηθηκε ουτε οταν εβλεπε τις σκηνες του κολεγιου με τον Τερυ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntmhx
Candy Fan
Candy Fan
ntmhx


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 45
Registration date : 04/01/2009

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΣαβ Φεβ 21, 2009 7:52 pm

Κορίτσια, μετά από όλες αυτές τις ιστορίες, αρχίζω και αισθάνομαι γραφική..'geek'
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΚυρ Φεβ 22, 2009 2:02 am

Το κορίτσι είναι δικό μας,με τετράγωνη λογικη!Ε λοιπόν η νεα γενιά θα πάει πολύ μπροστά!!!Ευγε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Aldebaran
Στο Σείριο υπάρχουν παιδιά...
Aldebaran


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4882
Ηλικία : 53
Τόπος : Allou fun park...
Επάγγελμα : Λίγο απ΄όλα...
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 31/01/2009

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΚυρ Φεβ 22, 2009 9:33 pm

Πολύ πριν ξανά - ανακαλύψω την Κάντυ στο διαδίκτυο και μετά από μιά έντονη συζήτηση στο γραφείο σχετικά με το τί σαβούρες βλέπουν τα παιδιά μας στην τηλεόραση, ζήτησα από μιά συνάδελφο που είχε γνωστούς να πάρει τηλέφωνο στην ΕΡΤ ζητώντας να ξαναβάλλουν την "Κάντυ". Η απάντηση ήταν η γνωστή: εμείς θέλουμε αλλά δε μας αφήνουν.
Όταν ανέβηκαν όλα τα επεισόδια στο ΥΤ τα έδειξα στην συνάδελφο και την παρότρυνα να τα δείξει στη δεκάχρονη κόρη της πιστεύοντας πως θα της άρεσαν.
Η συνάδελφος -που είχε ξεχάσει για ποιό παιδικό είχε παρακαλέσει το γνωστό της στην ΕΡΤ- μου έδωσε την αποστομωτική απάντηση: Μπά, δεν αρέσουν στην κόρη μου τα δακρύβρεχτα.

Καλά βρε παιδιά, εμείς με Bollywood ξημερωβραδιαζόμασταν και μας άρεσε η Κάντυ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΚυρ Φεβ 22, 2009 9:57 pm

χαχαχα...όχι με Ξανθόπουλο και Μάρθα Βούρτση...
Αν και στην περίπτωση μας μιας και είμασταν παιδιά θα πω μετα βεβαιότητος Βασίλης Καίλας! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3804
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΔευ Φεβ 23, 2009 10:53 am

Εγώ πάλι λάτρευα και λατρεύω τη Βουγιουκλάκη!!!
Μου δίνει τόση θετική ενέργεια και αισιοδοξία!!!...

Αυτό το "τράβα μπρος"
μου θυμίζει λίγο το

"άνοιξε πάλι τα φτερά"....

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
Λορένα
Ο εγκέφαλος του φόρουμ!
Λορένα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Τόπος : Κολέγιο του Αγίου Παυλου, Λονδίνο
Αγαπημένος χαρακτήρας : Άλμπερτ
Registration date : 14/06/2007

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΔευ Φεβ 23, 2009 11:12 am

Σχετικα με το πόσο ευαισθητοι ήμαστε...

Δεν ξερω για σας, αλλα δεν παρακολουθω ευκολα βραζιλιανικα, μου αρέσουν όμως τα ρομαντικα, και αλλης εποχής έργα.

Τα παιδικά που βλέπαμε κάποτε, είχαν μια αθωοτητα (χαιντι, μαγια η μελισσα κτλ) σε αντιθεση με τα παιδικα τωρα.

Άλλη γενιά φυσικά, και δεν κρίνω ποια μεγαλωσε καλυτερα.
Πάντως τα παιδικά που βλεπω στα καναλια τα πρωινα του σαβ/κου απλά δεν βλεπονται, εκτος απο ένα ή δυο και παλι με το ζορι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ZIZIKA
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
ZIZIKA


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 38
Ηλικία : 44
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 27/01/2009

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΣαβ Μαρ 07, 2009 1:59 pm

Εγώ πάντως έχω μια γλυκύτατη ανιψιά γύρω στα 2,5 που ξέρει όλους τους ήρωες της Κάντυ και της αρέσει πολύ να την βλέπει σε dvd! Απλά της δείχνουμε όλο τα πρώτα που είναι η Κάντυ και η Άννυ μικρά και τρελλαίνεται!Έχει μάλιστα μπούκλες και όταν της κάνουμε κοτσιδάκια λέει πως είναι η Κάντυ! Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 891341
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
domniki
Candy Star
Candy Star
domniki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1103
Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Αγαπημένος χαρακτήρας : Κάντυ
Registration date : 14/10/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΔευ Μαρ 09, 2009 9:51 pm

Λορένα έγραψε:

Ξανα τεσπα.. εφτασε μεχρι το 40 επεισοδιο και δεν συνεχισε, δεν αντεχε αλλο. Όπως χαρακτηριστικα ειπε : ο Αντονυ ηταν ο ενας και μοναδικος που αξιζε για την καντυ! κανενας δεν την αγαπησε οπως αυτος. Της το εδειξε ξεκαθαρα, την υπερασπιστηκε φανερα ολες τις φορες, και αυτος επρεπε να μεινει μαζι της.

Ετσι και το διαβασει αυτο ο Turrican θα θελησει να γνωρισει την αδερφη σου και να την συγχαρει Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 315913

Δεν ξερω τι βλεπουν τα σημερινα παιδια, ή τι τους αρεσει αν βλεπουν.

Δεν θα με χαρακτηριζα ιδιαιτερως ρομαντικη, ουτε μ'αρεσουν τα Αρλεκιν, τα βραζιλιανικα, ή τα αλλα δακρυβρεχτα. Ομως η Καντυ μου αρεζε απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο επεισοδιο Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 509524
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
misspepper77
Candy Fan
Candy Fan
misspepper77


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 213
Ηλικία : 46
Αγαπημένος χαρακτήρας : ΑΝΝΥ
Registration date : 01/11/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤρι Μαρ 10, 2009 7:26 pm

Κάντυ
Πάντα αναρωτιόμουν γιατί σπαταλώ τις στιγμές που θέλω να ονειρευτώ μαζί σου...διαβάζοντας ξανά την ιστορία σου,βλέποντας ξανά την μορφή σου να ξεπροβάλει όλο ζωντάνια μετά απο τόσα χρόνια στον μικρό μου υπολογιστή.Ακόμη απάντηση δεν έχω πάρει... και ας είμαι κίολας σε ηλικία που σύμφωνά με τις επιταγές και τα σχόλια του κόσμου,θα έπρεπε να σε έχω αποχωριστεί...
Να μην μου λέει πια τίποτε η ιστορία σου και να σε έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου σαν ένα παλιό παιχνίδι που όσο και αν δέθηκα μαζί του,πετάχτηκε όλο περιφρόνηση σε μια αποθηκή ή ακόμη καλύτερα στα σκουπίδια για να μην πιάνει και τόπο.
Όλοι αυτοί λοιπόν που αρέσκονται ίσως να βρίσκουν αυτή την ρομαντική μου μικρή συνήθεια να ξεκλέβω χρόνο μαζί σου και να μιλάω όλο σθένος για τα κατορθώματά σου το λιγότερο παράξενη...αναρωτιέμαι ...αν είχαν αυτό το παλιό περιφρονημένο παιχνίδι στα χέρια τους...πως θα αισθάνονταν...ίσως λίγο γραφικοί;...Ισως λίγο αμήχανα που θα τους δει κάποιος γνωστός και θα τους κακολογήσει...
Ποιός ξέρει....μόνο εκείνοι μπορούν στ΄αλήθεια να το απαντήσουν αυτό...όμως το ερώτημά μου παραμένει...γιατί ασχολούμαι ακόμη και διασκεδάζω μαζί σου;
Μήπως είμαι ακόμη παιδί που αρνήται πεισματικά στο χρόνο να παραδώσει ανευ όρων το τελευταίο ίχνος της ανεμελιάς του;...Μήπως με συγκίνησες βαθιά όπως θα μπορούσε κάποιος να συγκινηθεί απο ένα όμορφό βιβλίο...και να το κουβαλάει στην καρδιά του ατόφιο...
Μπορεί και όλα αυτά...
μπορεί μάλιστα να έχουν δικιο και να είναι αυτή η παραξενιά μου...όμως τι γλυκεια ανακούφιση...δεν είμαι μόνη.


Αυτό το αφιερώνω στις κοπέλες του candy in greek project που ξεπέρασαν πολλά εμπόδια για να χαίρομαι ξανά μαζί σας την Κάντυ του σήμερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariam
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
mariam


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Registration date : 07/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 11, 2009 11:20 am

Την προηγούμενη εβδομάδα, αν θυμάμαι καλά, έβλεπα μαζί με την κόρη μου (2 χρονών το μικρό) το επεισόδιο με την πτήση του Στήαρ με το αεροπλάνο του πατέρα του Τέρυ στη Σκωτία. Η μικρή λοιπόν ξετρελάθηκε και όταν τελείωσε το επεισόδιο, φώναζε "πάλι μαμά, πάλι".
Θα την κάνω φανατική της Κάντυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 11, 2009 11:37 am

ναι ναι να την κανεις.. πιστευω πως η καντυ περναει αλλες αξιες, πιο ουσιαστικες απο οτι τα παιδικα που προβαλονται τωρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariam
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
mariam


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Registration date : 07/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 11, 2009 11:43 am

Συμφωνώ cristi. Με την Κάντυ θα μάθει για την αγάπη, την φιλία και όλα αυτές τις αξίες που πρέπει να έχει. Πάντως, αγαπημένος της ήρωας φαίνεται να είναι ο Στήαρ, γελάει πολύ με τις αστείες καταλήξεις των εφευρέσεων του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 11, 2009 11:47 am

ειναι ο αστειουλης της παρεας γι' αυτο μαλλον, και επειδη εχει καλη καρδια σαν την καρδια ενος μωρου, ποτε δεν σκεφτηκε κατι κακο για κανεναν, ουτε και για την ελιζα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariam
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
mariam


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Registration date : 07/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 11, 2009 12:04 pm

Ίσως για την Ελίζα, κάποιος έπρεπε να σκεφτεί κάτι κακό, μήπως έπαιρνε κάποιο μάθημα και γινόταν καλύτερος άνθρωπος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 11, 2009 12:09 pm

ναι σιγουρα, αλλα δεν πιστευω οτι θα μπορουσε να ηταν ο στηαρ ή οι υπολοιποι ηρωες, ο νηλ ή μεγαλη θεια μπορει, ή αν ο μεγαλος θειος εμοιαζε στην θεια, θα μπορουσε να κανει κατι...ενας αλλος που θα μπορουσε να κανει κατι κακο στην ελιζα ηταν ο τερρυ αλλα και αυτος ολο την εσωζε.. δεν την αφησε να πνιγει να ησυχασουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mariam
New Kid on the Blog...
New Kid on the Blog...
mariam


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Registration date : 07/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 11, 2009 12:17 pm

cristi έγραψε:
ναι σιγουρα, αλλα δεν πιστευω οτι θα μπορουσε να ηταν ο στηαρ ή οι υπολοιποι ηρωες, ο νηλ ή μεγαλη θεια μπορει, ή αν ο μεγαλος θειος εμοιαζε στην θεια, θα μπορουσε να κανει κατι...ενας αλλος που θα μπορουσε να κανει κατι κακο στην ελιζα ηταν ο τερρυ αλλα και αυτος ολο την εσωζε.. δεν την αφησε να πνιγει να ησυχασουμε

Και αυτός ο Τέρρυ μεγάλη καρδιά είχε. Δεν την άφηνε εκεί στο λάκο που είχε σκάψει ο αδερφούλης της; Θα είχαν ησυχάσει από εκείνη και τις παγίδες της
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΤετ Μαρ 11, 2009 12:29 pm

σωστο και αυτο, αλλα και παλι καποιος θα βρισκοταν να την βγαλει.. αλλα στη λιμνη τον ειχαμε σιγουρα τον πνιγμο αλλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DRAKFIREMAN
Newbie
Newbie
DRAKFIREMAN


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 43
Registration date : 13/03/2009

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 13, 2009 12:01 pm

[quote="akaliakoukou"]Πολύ καλό θέμα!!!Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 48364

Ακριβώς αυτό, τα παιδιά δεν την ξέρουν την Κάντυ, (πού να την ξέρουν άλλωστε, αφού μαλλιοτραβήχτηκαν οι δημιουργοί και έχει σταματήσει να προβάλλεται στην τηλεόραση??? ) Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 238107 Razz Razz ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ.ΘΕΩΡΩ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΤΥΧΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΙΔΙΚΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΚΑΙ ΠΟΝΗΡΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dolly
Candy Expert
Candy Expert
dolly


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 287
Ηλικία : 47
Registration date : 25/02/2009

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠεμ Μαρ 26, 2009 9:32 pm

Πάντως να σας πω και εγώ την αλήθεια τυχαία ανακάλυψα τα επεισόδια της Κάντυ σε ένα site που προσπαθούσα να βρω παιδικά για τα παιδιά.....Αυτό ήταν άρχισα να τα κατεβάζω με τα μανίας και να τα γράφω σε DVD. Στην αρχή κιόλας για να θυμηθω τις λεπετομέρειες της ιστορία, είναι βλέπετε και κοντά είκοσι χρόνια που έχουν περάσει τα έβλεπα στην τηλεόραση. Ο μεγάλος μου ο γιος ηλικίας 3 τώρα του άρεσε πάρα πολύ να τα παρακολουθεί... μαζί μου και σχολίαζε για τα καλά και τα κακά παιδιά. Μέχρι το επεισόδιο που έπεσε ο Άντονυ από το άλογο... βλέπετε εκεί δεν υπάρχουν λέξεις που μπορείς να το εξηγήσεις αύτο σε ένα μικρό παιδί.... οπότε και απλώς είπαμε ότι ο Άντονυ χτύπησε και τώρα είναι στο νοσοκομείο... Πραγματικά αν το σκεφτείς τώρα για εκείνη την ηλικία ήταν ιδιαίτερα σκληρό.... Σήμερα ακόμα και στα πιο σκληρα παιδικά η απώλεια δεν είναι πραγματική.... τα παιδιά δεν την βιώνουν όπως στο ανιμέ της Κάντυ, γιατί σε κανένα παιδικό δεν βλέπουν τα συναισθήματα και η θλιψη των πρωταγωνιστών όπως εκεί. Εγώ ακόμα και τώρα συγκινούμε ακόμα και στο μαγκνα με την κηδεία του Στήαρ και τις αντιδράσεις της θείας Ελρού και του Άρτσι με την γκάιντα... Τι να πω ότι ανήκουμε σε άλλη γενειά ή απλώς ότι είμαστε πιο ρομαντικές ψυχές. Πάντως και ο σύζυγος δεν μπορεί να το πιστέψει πως έχω κολλήσει τόσο πολύ με την Κάντυ και την ιστορία της.... flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3804
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 27, 2009 1:19 am

Πωπω, μου συνέβη κάτι που θέλω να το μοιραστώ μαζί σας!!!
Έχω μαθήτριες δύο κοριτσάκια που είναι αδελφούλες, η μια πάει πέμπτη δημοτικού και η άλλη τρίτη.
Τους γράφω λοιπόν τα DVD της Κάντυ και τους δίνω ένα κάθε βδομάδα, εφόσον έχουν διαβάσει και είναι καλά κορίτσια!
Τα κοριτσάκια έχουν ξετρελαθεί με την Κάντυ!!!
Όμως μου είπαν προχτές το εξής κουλό....

Πωπω, κυρια, (αυτό το κυρία δεν μπορω να το συνηθίσω ακόμη.... Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 238107 )
ο Άντονυ είναι πολύ ρομαντικούρα, δεν μας αρέσει.
εμείς θέλουμε τον Τέρρυ!!!!! Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 679307 Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 679307 Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 679307
Μένω κάγκελο....
Και τους λέω, αφού ο Τέρρυ συνέχεια την πειράζει!!!!!!
Και μου λένε.... γι'αυτό μας αρέσει.....

Λέω άχουυυυυυυυυυυυυυυυυ δεν είμαστε καλά!!!!!!!! Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 35868

Πού είναι ο Τούρι και η ΜιςΠέππερ να το ακούσουν αυτό??????

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ 727288

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
cristi
Candy Expert
Candy Expert
cristi


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 288
Ηλικία : 42
Τόπος : θεσσαλονίκη
Αγαπημένος χαρακτήρας : ερωτας-τερρυυυ!!!!!!!!!!!!
Registration date : 16/12/2008

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 27, 2009 2:06 am

χααχααχαα πολυ καλο!! ναι αυτο το κυρια χτυπαει καπως ασε..σε καταλαβαινω, να σε ρωτησω πως τα γραφεις τα cd????? γιατι θελω κ γω να τα γραψω και δεν ξερω πως!! μπορεις να μου πεις ακαλια μου??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliakoukou
εργατική μελισσούλα!
akaliakoukou


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3804
Ηλικία : 46
Τόπος : Χίος
Αγαπημένος χαρακτήρας : Τέρρυ!!!
Registration date : 21/10/2007

Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ   Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ Icon_minitimeΠαρ Μαρ 27, 2009 3:32 am

Ναι, αμέ!
Θα σου στείλω πμ!!!!!

_________________
Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά.Την ουσία τα μάτια δεν τη βλέπουν... king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://akaliakoukou.page.tl
 
Η ΚΑΝΤΥ ΚΑΝΤΥ ΣΗΜΕΡΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΚΑΝΤΥ - ΤΕΡΥ Η ΚΑΝΤΥ ΑΛΜΠΕΡΤ ........... ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ....;;;;;;;
» Η ταινία της Κάντυ Κάντυ στα Ελληνικά!!!
» Κάντυ-κάντυ συνέχεια όπως την θυμάμαι!
» Καλως ορίσατε!
» Η ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΝΤΥ - ΚΑΝΤΥ...1992....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Candy-Candy :: Συζητήσεις :: Γενική συζήτηση-
Μετάβαση σε: